Znaroka un Vītoliņa vadītā OAR iekļūst Olimpisko spēļu finālā (VIDEO)

23/02/2018 13:56
OAR hokeja izlase, Sportazinas.com

Šodien Phjončanas olimpiskajā hokeja turnīrā tiek noskaidroti finālisti. Pirmajā pusfinālā Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Olimpisko atlētu no Krievijas (OAR) izlase ar 3:0 (0:0, 2:0, 0:1) pārspēja Čehijas valstsvienību, bet otrajā pusfināla cīņā vēlāk tiksies Vācija ar Kanādu.

Pirmais periods OAR un Čehijas cīņā aizritēja bez gūtajiem vārtiem, bet otrajā OAR izlase guva divus vārtus, pie tam, mazāk kā minūtes laikā. Vispirms astotajā minūtē precīzs bija Ņikita Gusevs, bet jau pēc 27 sekundēm pārsvaru dubultoja Vladislavs Gavrikovs. Tiesa, pēc tam OAR Iļjas Kovalčuka personā nopelnīja divus noraidījumus pēc kārtas, ko gan veiksmīgi izturēja.

Noslēdzošajā trešdaļā spēle ritēja OAR labvēlīgā gultnē, bet punktu pielika Kovalčuks, kad 21 sekundi līdz spēles beigām viņš ripu raidīja jau tukšos vārtos.

Zīmīgi, ka visus vārtus OAR labā guva Sanktpēterburgas SKA klubu pārstāvošie hokejisti. Tiesa, pati izlase sastādīta no praktiski divu klubu pārstāvjiem – SKA, CSKA un vienīgais, kas nepārstāv kādu no šiem klubiem, ir Sergejs Mozjakins, kurš spēlē Magņitogorskas “Metallurg” rindās.

OAR šodien veiksmīgi spēlēja mazākumā, izturot piecus noraidījumus. Metienu attiecība ar 31:22 gan bija par labu Čehijas valstsvienībai.

Pēc spēles komentāru sniedza arī Znaroks: “Uz olimpisko spēļu finālu tiecāmies četrus gadus, tāpēc prieks, ka spējām to paveikt. Neatkarīgi no tā, pret ko mums būs jāspēlē finālā, noskaņosimies vienlīdz nopietni. Tas ir fināls. Ļoti palīdz krievu atbalstītāji, jo jūs taču ziniet, kādā situācijā mēs šobrīd atrodamies.”

Otra pusfināla cīņa sāksies 14:10 pēc Latvijas laika.