Zviedriem iespēja nosargāt PČ titulu pret pārsteidzošo Šveici

20/05/2018 10:09

Pasaules čempionātā hokejā pienākušas cīņas par medaļām. Spēlē par trešo vietu plkst. 16:45 tiksies abas Ziemeļamerikas izlases Kanāda un ASV, savukārt lielajā finālā Zviedrija mērosies spēkiem ar turnīra patīkamāko pārsteigumu Šveici (21:15).

ASV (5U-2UOT-2Z) – Kanāda (4U–2UOT–1ZOT–1Z). Gan amerikāņi, gan hokeja dzimtenes pārstāvji var justies ļoti sarūgtināti par parādīto sniegumu savās pusfināla cīņās. Mačā pret zviedriem ASV nespēja neko likt pretī skandināvu ceļarullim (metienu attiecība 40-20), piedzīvojot sakāvi ar 0:6. Esošie pasaules čempioni bija pārāki praktiski visos spēles elementos, un to atzina arī amerikāņu izlases uzbrucējs Niks Bonino: “Jau iepriekš zinājām, ka Zviedrija ir viena no spēcīgākajām izlasēm šajā turnīrā. Iespējams, pati spēcīgākā. Sāncenši bija ļoti labi apmācīti, un katrā līnijā netrūka meistarīgu spēlētāju.”

ASV jau turnīra ievadā tikās ar Kanādu, gūstot virsroku pēcspēles metienos (5:4). Amerikāņi vienīgo zaudējumu B apakšgrupā piedzīvoja pret somiem (2:6), tādējādi ceturtdaļfinālā pretī saņemot Čehiju. Pateicoties diviem turnīra rezultatīvākā spēlētāja (8+11) Patrika Keina vārtiem ASV izdevās pēc gada pārtraukuma iekļūt pusfinālā (3:2). Neskatoties uz palikšanu bez punktiem cīņā pret zviedriem, Čikāgas “Blackhawks” zvaigzne joprojām saglabā turnīra labākā bombardiera statusu, taču viņu šovakar vēl var apsteigt kanādietis Konors Makdeivids (5+12).

Kanādieši labāko četriniekā iekļuva, aizraujošā ceturtdaļfināla duelī pagarinājumā ar rezultātu 5:4 no tālākas cīņas izslēdzot Krieviju. Kļavu lapas tika uzskatītas par izteiktu favorīti pusfināla duelī pret Šveici (2:3), tomēr sāncenši lieliski izmantoja savas izdevības, savukārt fantastisks šveiciešu vārtos bija Leonardo Dženoni (43 atvairīti metieni). Kopumā 26-kārtējie pasaules čempioni kanādieši pēdējoreiz zelta medaļas kaklā kāra pirms diviem gadiem Krievijā, bet pērn bija spiesti samierināties ar sudrabu, finālmačā ar 1:2 papildlaikā piekāpjoties Zviedrijai.

ASV un Kanāda planētas meistarsacīkšu izslēgšanas spēlēs iepriekš tikās 2016. gadā Maskavā, kad ceļā uz celtu hokeja dzimtenes pārstāvji pusfinālā bija pārāki ar 4:3. Amerikāņi pēdējo reizi pie medaļām tika 2015. gadā Prāgā (bronza), savukārt kanādieši bez godalgām pēdējoreiz palika 2014. gadā Minskā.

Zviedrija (8U-1UOT-0Z) – Šveice (5U–1UOT–1ZOT–2Z). Zviedri pēc visnotaļ smagās uzvaras ceturtdaļfinālā pār Latviju savu varenību atkal pierādīja pret ASV hokejistiem, pilnībā dominējot un sagraujot sāncenšus ar 6:0. Tādējādi skandināvi joprojām ir vienīgā bez zaudējumiem startējošā komandā šajā čempionātā. Ceļā uz finālu Zviedrija A apakšgrupā finišēja pirmajā pozīcijā, vienīgos punktus zaudējot uzvarā pagarinājumā pār Slovākiju (4:3). Turnīra desmit rezultatīvāko spēlētāju sarakstā atrodami trīs zviedru spēlētāji – Rikards Rakels ir ceturtais ražīgākais (6+8), irāņu izcelsmes Ņujorkas “Rangers” uzbrucējs Mika Zibanedžads ir astotais (5+5), bet Dalasas “Stars” pārstāvis Matiass Janmarks atrodas vienu vietu zemāk (4+6).

[post_bet]

Arī par vārtsarga sniegumu zviedri nevar sūdzēties, jo gan vidēji mačā ielaistajās ripās (1,00), gan atvairīto metienu % (95,92) rādītājos labākais visā turnīrā ir Vankūveras “Canucks” ripu atsitējs Anderšs Nīlsons. Zviedrijas kontā šobrīd ir desmit pasaules čempiontituli, tostarp esošie, pērn Ķelnē ar 2:1 pagarinājumā pārspējot Kanādu.

Tikmēr Šveice jau ceturtdaļfinālā pārsteidza hokeja pasauli, ar rezultātu 3:2 izslēdzot spēcīgo Somiju. Alpu zemes pārstāvji pierādīja, ka uzvara pār somiem nebija laimīga sagadīšanās, jo pusfinālā Patrika Fišera padotie pa spēkam nebija arī Kanādas NHL zvaigznēm. Tādējādi Šveice pirmo reizi kopš 2013. gada nonākusi uzvaras attālumā no zelta godalgām. Iepriekšējā reizē kāju priekšā aizlika tieši zviedri, finālā savu skatītāju priekšā Stokholmā pārliecinoši uzvarot ar 5:1. Pirms izcīnītā sudraba šveicieši iepriekš uz goda pjedestāla bija kāpuši tālajā 1953. gadā (bronza).

Šveiciešu sastāvā ir seši NHL klubu pārstāvji, bet komandas rezultatīvākais spēlētājs ir Kolorado “Avalanche” uzbrucējs Svens Andrigeto (2+7), kurš mačā pret Kanādu izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm. Tikmēr astoņus punktus sakrājuši ir Enzo Korvi (4+4), kurš ikdienā spēlē “Davos” vienībā, un Minesotas “Wild” uzbrucējs Nino Nīderraiters (3+5). Abas komandas tikās arī pagājušā gada turnīrā, grupu turnīrā negaidīti ar 3:2 pagarinājumā virsroku gūstot Šveicei.

Turpini just līdzi hokeja kaislībām kopā ar Betsafe hokeja totalizators. Pasaules čempionātā priekšā cīņas par medaļām. Bronzas liktenis izšķirsies Ziemeļamerikas duelī, tikmēr zeltu otro gadu pēc kārtas centīsies iegūt Zviedrija, tiekoties ar Šveici. Uzliec Betsafe hokeja likmes uz saviem favorītiem un baudi hokeju!