Zviedrija divreiz atspēlējas un nosargā pasaules čempionu titulu (VIDEO)

21/05/2018 00:20

Pasaules čempionātā hokejā šogad triumfējusi Zviedrijas izlase, kas ar rezultātu 3:2 pēcspēles metienos apspēlēja Šveici, turnīrā triumfējot otro gadu pēc kārtas.

Jau no pirmā perioda sākuma iniciatīvu laukumā pārņēma Zviedrijas hokejisti, tomēr skandināviem piekliboja momentu realizācija – lielisks Šveices vārtos bija izslēgšanas spēlēs fantastisku sniegumu demonstrējošais Leonardo Dženoni.

Turpretim Šveice savu iespēju izmantoja – pie zviedru cietokšņa nokļuvušās ripas 17. minūtē pirmais tika Nino Nīderraiters, kurš panāca 1:0 Alpu valsts labā.

Tiesa gan zviedri pēc šāda notikumu pavērsiena sasparojās vēl vairāk un jau pēc minūtes ar labu plaukstas metienu no zonas vidus rezultātu uz tablo izlīdzināja Gustavs Nīkvists – 1:1.

Otrais periods pagāja līdzīgā gultnē – abas komandas piekopa ļoti strauju hokeju. Trešdaļas sākumā vairākumu nopelnīja šveicieši, pašiem pretuzbrukumā to realizējot un atgūstot vadību – 2:1. Lielisks metiens virs zviedru vārtsarga Andersa Nīlsona kājsarga padevās Timo Maieram.

Tomēr pēc šī pavērsiena atkal sasparojās zviedri, brīžiem vazājot šveiciešus savā zonā. Tas atkal nesa rezultātu, zviedru līderim Mikam Zibanejadam ar tālu metienu rezultātu izlīdzinot – 2:2.

Trešajā periodā un pagarinājumā iespēja izraut uzvaru bija abām komandām, tomēr izcili nospēlēja abu komandu vārtsargi, it īpaši, Dženoni, lielā mērā kuram pateicoties Šveice šajā turnīrā tika tik tālu.

Arī pēcspēles metienos pirmie vadībā izvirzījās šveicieši – precīzs jau pirmajā metienu sērijā bija Svens Andrigeto. Taču arī šoreiz zviedri beigu beigās visu pārvērta savā labā, ceturtajā un piektajā sērijā rezultatīviem esot attiecīgi Oliveram Ekanam-Larsonam un Filipam Forsbergam, kuri atnesa Zviedrijai 11. pasaules čempionu titulu.

Zviedrija – Šveice 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0)
Vārti: 16:38 Nīderraiters (Jozi, Fiala) 0:1, 17:54 Nīkvists (Ekholms) 1:1, 23:13 Maiers (Korvi, Jozi, vair.) 1:2, 34:53 Zibanejads (Ekmans-Larsons, vair.) 2:2, 80:00 Forsbergs 3:2
Metieni: 37:27 (13:7, 11:8, 8:3, 5:9)
Soda minūtes: 4:10 (0:2, 4:4, 0:4, 0:0)