Zviedrijas biatlonisti pārsteidzoši triumfē Phjončhanas olimpisko spēļu stafetē

23/02/2018 16:26

Zviedrijas vīru biatlona kvartets Pepe Femlings, Jespers Nelīns, Sebastians Sāmuelsons un Frēdriks Lindstrems piektdien tika kronēti par Phjončhanas olimpisko spēļu čempioniem 4×7,5 kilometru stafetē.

Zviedrija par olimpisko spēļu čempioni 4×7,5 kilometru stafetē kļuvusi pirmo reizi vēsturē, tomēr Phjončhanā šīs valsts biatlonisti startēja negaidīti veiksmīgi, vīru un dāmu konkurencē kopā tiekot pie divām zelta un divām sudraba medaļām.

Tikmēr otro vietu izcīnīja Norvēģija, kuras sastāvā bija Lāšs Helge Birkelands, Tarjejs Bē, Juhanness Tīngnēss Bē un Ēmils Hegle Svendsens, kamēr bronzas godalga tika Vācijai ar Ēriku Leseru, Benediktu Dollu, Arndu Peiferu un Simonu Šempu sastāvā.

Olimpiskās zelta medaļas liktenis tika izšķirts pēdējā ugunslīnījā, kurā līderi ieslēpoja vienlaicīgi, tomēr Lindstrems izmantoja tikai vienu rezerves patronu, kamēr Svendsenam nepietika ar trim patronām un bija jāveic arī soda aplis.

Zviedrija Norvēģiju finišā apsteidza par 55,5 sekundēm, kamēr Vācija zaudēja divas minūtes un 7,1 sekundi.

Zviedri stafeti noslēdza bez soda apļiem, izmantojot septiņas rezerves patronas. Norvēģiem bija jāveic viens soda aplis un jāizmanto 12 rezerves patronas, kamēr vācieši slēpoja trīs soda apļus un ņēma talkā desmit rezerves patronas.

Ceturto vietu stafetē ieņēma Austrijai, kurai līdz goda pjedestālam bija vairāk nekā 40 sekundes, piektā bija Francija ar Martēnu Furkadu sastāvā, kamēr pirmo sešinieku noslēdza ASV.

Vācietis Lesers pirmajā etapā bija iekrājis 18 sekunžu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem, taču Dolls savā otrajā šaušanā izlietoja trīs rezerves patronas un veica vienu soda apli, kā rezultātā tā brīža līderei Čehijai zaudējot jau 38 sekundes.

Trešajā posmā pēc otrās šaušanas līderpozīcijā bija J.T.Bē un Sāmuelsons, Norvēģijas un Zviedrijas divvadībai saglabājoties līdz pēdējai ugunslīnijai. Tajā Lindstrems un Svendsens ieslēpoja līdzās, zviedram piecus mērķus aizverot ar vienas rezerves patronas palīdzību, kamēr Svendsenam bija jāizmanto visas trīs rezerves patronas, turklāt ar tām nebija gana, jo viens mērķis palika neaizvērts.

Līdz ar to Svedsens devās soda aplī, bet Lindstrems ieguva ievērojamu pārsvaru, kas ļāva lepnā vientulībā sasniegt finišu.

Vīru stafete bija noslēdzošās sacensības biatlonā Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Kā vēstīts, dāmu stafetē ceturtdien uzvarēja Baltkrievija, bet pārējās vietas uz goda pjedestāla aizņēma Zviedrija un Francija.