Zviedrijas futbolisti PK “play-off” kārtas pirmajā mačā negaidīti uzvar Itāliju

11/11/2017 00:05
Zviedrijas futbola izlase Sportazinas.com

Itālijas futbola izlase piektdien 2018.gada Pasaules kausa kvalifikācijas Eiropas zonas “play-off” kārtas pirmajā mačā savā laukumā ar 1:0 (0:0) pārspēja Itāliju.

Zviedru uzvaru nodrošināja Grieķijas kluba Atēnu AEK pussarga Jākoba Jūhansona vārtu guvums.

Vienīgie vārti tika gūti 61.minūte, kad pēc tāla auta iemetina Ūla Toivonens atspēlēja Jūhansonam bumbu uz soda laukuma robežas. Jūhansons bumbu sita pretinieku aizsargu burzmā, tai pēc rikošeta atrodot ceļu vārtos. Zīmīgi, ka Jūhansons tikai četras minūtes pirms vārtu guvuma devās laukumā uz maiņu.

Atbildes spēlē norisināsies pirmdien Milānā slavenajā “San Siro” stadionā. Uzvarētāja divu spēļu summā iegūs ceļazīmi uz nākamā gada Pasaules kausa finālturnīru.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka ceturtdien Horvātijas izlase savās mājās ar 4:1 sagrāva Grieķiju, bet Šveice viesos ar 1:0 uzvarēja Ziemeļīriju. Sestdien pirmajā spēlē cīnīsies Dānija un Īrija.

Jau vēstīts, ka Eiropas zonā deviņu kvalifikācijas grupu uzvarētājas uzreiz tika pie ceļazīmēm uz finālturnīru, bet astoņas labākās otro vietu ieguvējas izslēgšanas kārtā noskaidros vēl četras veiksminieces.

Tikmēr Senegālas futbola izlase piektdien nodrošināja ceļazīmi uz 2018.gada Pasaules kausa finālturnīru.

Senegāla Āfrikas zonas kvalifikācijas trešās kārtas D apakšgrupas spēlē viesos ar 2:0 (2:0) pārspēja Dienvidāfrikas Republiku (DĀR).

Pirmo vārtu guvumu viesiem nokārtoja Anglijas premjerlīgas klubu futbolisti, jo 12.minūtē pēc “Liverpool” pussarga Sadio Manē piespēles precīzi sita Vesthemas “United” uzbrucējs Diafra Saho. Savukārt otro bumbu DĀR futbolisti raidīja savos vārtos.

Šis mačs bija pārspēle pirms gada notikušajai spēlei, kuras rezultātu negodprātīgi ietekmēja mača tiesnesis. Pērn DĀR savā laukumā uzvarēja ar 2:1, bet Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) lēma likt pārspēlēt maču.

Sākotnēji DĀR puse bija neapmierināta ar piespriesto pārspēli, tomēr pēc tam tā pilnībā pieņēma FIFA lēmumu.

Senegālieši četrgades nozīmīgākajā turnīrā spēlēs otro reizi vēsturē. Pirmo reizi Senegāla Pasaules kausa finālturnīrā spēlēja 2002.gadā, kad aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, kurā tikai pagarinājumā ar 0:1 atzina Turcijas pārākumu.

Āfrikas zonas trešās kvalifikācijas kārtas D apakšgrupā uzvaru nodrošinājusi Senegāla, kam 11 punkti piecās spēlēs. Tālāk ar sešiem punktiem seko Burkinafaso un Kaboverde, bet četri punkti ir DĀR kontā.

Krievijā Pasaules kausa finālturnīrs risināsies pirmo reizi un notiks no nākamā gada 14.jūnija līdz 15.jūlijam. Spēles tiks aizvadītas Maskavā, Sanktpēterburgā, Kaļiņingradā, Volgogradā, Kazaņā, Ņižņijnovgorodā, Samārā, Saranskā, Rostovā, Sočos un Jekaterinburgā.

Šobrīd jau ir zināmas 24 no 32 finālturnīra dalībniecēm.

No Eiropas zonas ceļazīmes uz Pasaules kausu ieguvušas Beļģija, Vācija, Anglija, Spānija, Polija, Islande, Serbija, Portugāle un Francija, kurām pievienosies vēl četras komandas.

No Dienvidamerikas zonas kvalificējās Brazīlija, Urugvaja, Argentīna un Kolumbija.

No Āfrikas finālturnīrā iekļuvušas Nigērija, Ēģipte un Senegāla, no Āzijas Irāna, Japāna, Dienvidkoreja un Saūda Arābija, savukārt Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas (CONCACAF) zonā ceļazīmes izcīnīja Meksika, Kostarika un Panama.

Vieta turnīrā ir garantēta arī mājiniecei Krievijai.