Detroitas “Pistons” un 23 zaudējumi pēc kārtas

Komanda ap kuru vīti leģendāri stāsti, izcīnītas sensacionālas uzvaras un tituli, piedzīvoti sāpīgi zaudējumi un vilšanās. Lai kas piedzīvots kādreiz, tagad Detroitas “Pistons” ir nolaidušies franšīzes ilgās vēstures zemajā punktā. Šosezon piedzīvoti 24 zaudējumi un jau 23 no tiem pēc kārtas! Vēsturē tikai astoņas reizes kādai komandai ir bijuši vairāk zaudējumi pēc kārtas. Vai Detroitas komandas sezona jau ir norakstāma decembrī?

Ja man 2008. gadā jautātu, kā tu apzīmētu Detroitas “Pistons” komandu, viena no atbildēm noteikti būtu leģendāri. Ja man šo jautājumu uzdotu šodien, maz cenzēti vārdi man būtu prātā. Pāris aizvadītie gadi ir bijuši bēdīgāki par bēdīgiem – pēdējo piecu sezonu laikā izcīnītas 82 uzvaras un piedzīvoti 246 zaudējumi. Pārliecinoši pēdējie līgā! Nākamie sliktākie šajā laika posmā ir Hjūstonas “Rockets” ar 116 uzvarām.

Manas spilgtākās Detroitas vienības asociācijas ir saistītas ar Čonsija Bilapsa, Rašīda Volesa, Ripa Hamiltona laiku komandu tūkstošgades sākumā. Komandas virsotne bija 2004. gada NBA tituls, finālsērijā pārspējot augsti vērtēto “Lakers” komandu. Pirms tam Detroita spilgti izcēlās 1989. un 1990. gadā, kad izcīnīja divus titulus pēc kārtas Aizejas Tomasa paspārnē. Abas šīs komandas bija ar diezgan atšķirīgiem zemtekstiem, bet līdzīgām vadlīnijām. Tomasa komanda bija sliktie zēni, kuri iznīcināja visus, kas nāca pretī, plānoja taktiku tieši pret Maiklu Džordanu un darīja visu, lai viņu un pārējos iebiedētu. Nekaunīgi vīri. Čonsija Bilapsa komanda smēlās iedvesmu no saviem priekšgājējiem. Čonsijs un Rašīds bija zaudējuši savas akcijas līgā, Detroita kļuva par vieta, kur izdevās pacelties jaunos augstumos. Sastāvā joprojām bija izsitēju stils ar Benu Volesu priekšgalā. Abu laikmetu Detroitas basketbols bija inteliģents, bet brutāls. Tagadējai komandai jāsmeļas iedvesma.

2023.-2024. gada “Pistons” komandai ir skaidri trīs talantīgākie. Tas ir Keids Kaningems, Asars Tompsons un Džeilens Durens. Šim trio ir potenciāls būt titula sastāvā, bet neesmu gatavs teikt, jā, ap šo trijnieku apbūvējam komandu. Tik slikti spēlējošā komanda ir grūti vilkt biezas līnijas smiltīs un daudz ko saprast precīzi, jo šī brīža rezultāti neveicina spēlētāju optimālo sniegumu. Bet neņemot to vērā, Keidu varu iedomāties kā sekundāru opciju augsta līmeņa komandā, darot ko līdzīgu Džamalam Marejam Denverā. Noteikti gan jāpieliek aizsardzībā un koncentrācijā, bet liela daļa no tā uzrastos līdz ar vairāk uzvarām. Asars pieber elitāru aizsardzību. Brīžiem gadiem neredzēti labu aizsardzību, kauninot pašus līgas rezultatīvākos spēles veidotājus. Šie vienā vai citā formā noteikti būs lietas koki. Ja ne komandas vilcēji, tad vismaz starp 5-6 galvenajiem spēlētājiem Detriotas nākotnē varam rindot.

Džeilens Durens ir grūtāk paredzams stāsts. Jāsāk ar to, ka viņš ir centra pozīcijas spēlētājs un šīs pozīcijas profils mainās ik pa mēnešiem. Kādreiz tas bija masīvs, spēcīgs, zem groza spēlējošs centrs. Vēlāk kustīgs, atlētisks, kas var iemest pustālo. Vēlāk vēl kustīgāks, atlētiskāks, virs stīpas lidotājs, ar spēju iemest pa kādam tālmetienam. Tagad parādās torņi, kuru prasmes līdzinās ārējās līnijas spēlētāju. Durens ir kādā no iepriekšējiem braucieniem. Viņa spēles maniere noteikti nav celmlauža cienīga, tāpēc nav liela pārliecība, ka Džeilenam būs dominējoša nozīme komandā vai ilgtermiņa līgumsaistībās. Noteikti uzskatu, kamēr viņš saglabās savu atlētismu un progresēs gadu no gada, 208 cm garajam centra spēlētājam atradīsies svarīga loma Detroitas rotācijā. Bet, ja tas apstāsies, var apstāties arī viņa solis starta piecieniekā. Ja Detroita kādreiz draftā pretendēs uz nākamo Viktoru Vembanjamu, Durens noteikti nebūs iemesls, lai viņu neizvēlētos. Viņš ir vairāk spekulatīvs nākotnes stūrakmens.

Montija Viljamsa trenētajai un Troja Vīvera menedžētajai komandai ir vēl tāls ceļš ejams, lai no grāvja dibena līstu ārā. Milzums kritikas ir vērsta abu virzienā. Montijs esot pārmaksāts un nemotivēts, Troja sastāva veidošana esot nemākulīga. Es gan teiktu, ka abiem jādod laiks. Ir labas darbības, ir apšaubāmas darbības, bet viņi cenšas būvēt no pašiem pamatiem, nejauši gan sasitot kādu labu logu pa vidam. Virzuļiem ir laiks plānot un eksperimentēt, jo vismaz pāris drafta loterijas izvēles vēl jāpiedzīvo. Cerams, ka Keidam, Asaram un Džeilenam nepietrūks motivācija un nullīšu līgumos, lai šo turpinātu.

Fantasy sakarā šie paši trīs spīdekļi ir galvenie kam jāpievērš uzmanība un visiem ir jābūt LFL sastāvos, lai cik sāpīgi tas brīžiem būtu. Lielākais eksperimentu cietējs ir bijis Asars, kuru Montijs Viljamss decembra sākumā aizsūtīja uz tālākajiem beņķiem. Tagad gan Tompsonu brālis uzticību ir nedaudz atguvis un minūtes ir pie 30 spēlē. Ļoti ticami, ka šogad tas vēl var turpināties, jo Detroitas rotācija reti kuram ir izdibināma, it īpaši jaunāko spēlētāju sakarā. Prognozēju, ka lielāko daļu vakaru Tompsons gan spēlēs virs 30 minūtēm un mazināsies nervu problēmas menedžeriem. Džeilens Durens, kad ir vesels, spēles uzsāk starta pieciniekā un ir produktīvs, stabilākais fantasy no trijotnes. Keida Kaningema sezonas starts klibo tāpat kā komandai. Gaidītā progresa nav. Pieviļ metienu precizitāte no spēles (42.2%), aizsardzības statistika pietrūkst un pārāk bieži kļūdās (vidēji 4 reizes mačā). Tas viņam atkal liek ierindoties ārpus labāko simtnieka! Noteikti jāmin Bojans Bogdanovičs, kurš kā laukumā, tā fantasy ir stabilākais un 34 gadu vecumā dod tik ļoti vajadzīgo mieru laukumā – jābūt LFL sastāvos. Kilians Heiss, Aizeja Stjuarts, Džeidens Aivijs, ja vēlme dzīvot riskanti. Šie trīs pagaidām strīmeri.

Spēlētāji ar fantasy vērtību, kurus vari atrast starp brīvajiem aģentiem:

Brandins Podžemskijs, Džonatans Kuminga, Niks Ričards, Karis Leverts, Keilebs Martins, Tims Hārdavejs, Dante Eksums.

 

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām