“Hoffenheim” pārtrauc “Bayern” iespaidīgo uzvaru sēriju

27/09/2020 23:44

Vācijas superklubs Minhenes “Bayern” svētdien cieta negaidītu zaudējumu bundeslīgas futbola čempionāta otrās kārtas spēlē, pārtraucot iespaidīgas uzvaru un nezaudēto maču sērijas.

“Bayern” viesos ar 1:4 (1:2) atzina “Hoffenheim” pārākumu.

Minhenieši Hofenhaimā ieradās ar 23 uzvarētām un 32 nezaudētām spēlēm pēc kārtas, bet viesos pārtrūka viņu iespaidīgās sērijas.

Mājiniekus vadībā izvirzīja Ermins Bičakčičs, kurš pēc stūra sitiena ar galvu raidīja bumbu Manuela Noiera sargātajā cietoksnī. Astoņas minūtes vēlāk Moaness Daburs pārcēla bumbu pāri Noieram un panāca 2:0, bet spēles 38.minūtē Jozua Kimmihs ar tālu sitienu vienus vārtus atguva.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 13 minūtes, Andrejs Kramaričs atjaunoja mājiniekiem divu vārtu pārsvaru, bet otrā puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē horvāts pielika punktu “Hoffenheim” uzvarai – 4:1.

“Bayern” no zaudējuma neglāba arī Roberta Levandovska došanās laukumā otrajā puslaikā. Tāpat atpūta tika dota vēl dažiem pamatsastāva spēlētājiem, jo “Bayern” komanda vēl ceturtdien UEFA Superkausā cīnījās ar “Sevilla”.

“Bija skaidrs, ka kādu dienu tas notiks,” par pārtrūkušajām sērijām stāstīja “Bayern” galvenais treneris Hansi Fliks. “Devām pretiniekiem labas vārtu gūšanas iespējas, bet paši savējās nerealizējām.”

Jau trešdien “Bayern” Vācijas Superkausā cīnīsies ar Dortmundes “Borussia”, cenšoties izcīnīt sezonas pirmo trofeju. Iepriekšējā sezonā Minhenes klubs uzvarēja UEFA Čempionu līgā, ieguva UEFA Superkausu, tika kronēts par Vācijas čempionu un vinnēja vietējā kausa izcīņā.

Tikmēr jau pēc otrās kārtas savu treneri Dāvidu Vāgneru atbrīvojusi Gelzenkirhenes “Schalke 04” komanda. “Schalke 04” sezonas ievadā ar 0:8 kapitulēja “Bayern”, bet šajā nedēļas nogalē ar 1:3 piekāpās Brēmenes “Werder”.

Vāgners Gelzenkirhenes komandu vadīja kopš pagājušā gada jūlija. Iepriekš viņš stūrēja Anglijas klubu Hadersfīldas “Town”, kurai palīdzēja iekļūt premjerlīgā, kā arī strādāja Dortmundes “Borussia” rezerves komandā.

Bundeslīgā 58 sezonu laikā iepriekš tikai trīs treneri atlaisti pēc otrās kārtas. 1983.gadā “Koln” ātri atbrīvojās no Rinusa Mihelsa, 1995.gadā tā pati Ķelnes vienība sezonas sākumā “vilka pasi” izsniedza Mortenam Olsenam, bet 2009.gadā “Hannover” pēc otrās kārtas atlaida Dīteru Hekingu.

Anglija

Džeimijs Vārdijs svētdien guva trīs vārtus Anglijas futbola premjerlīgas trešās kārtas spēlē, kaldinādams Lesteras “City” komandas uzvaru.

Lesteras futbolisti viesos ar rezultātu 5:2 (1:1) sagrāva Mančestras “City”.

Laukumā gan dominēja un vairāk sitienu vārtu virzienā izdarīja laukuma saimnieki, taču rezultāts bija pretējs. Turklāt Mančestras komanda ātri izvirzījās vadībā, ceturtajā minūtē pēc stūra sitienu savu bijušo vienību pārspējot Rijādam Mahrezam. Spēles 37.minūtē paša nopelnīto “pendeli” realizēja Vārdijs, un komandas pārtraukumā devās ar neizšķirtu 1:1 uz tablo.

Mača 54.minūtē Vārdijs pēc Timotija Kastaņa piespēles ar papēdi raidīja bumbu mājinieku vārtos, bet četras minūtes vēlāk angļu uzbrucējs vēlreiz tika nogāzts pretinieku soda laukumā un arī otro “vienpadsmitnieku” viņš realizēja – 3:1.

Kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas 13 minūtes, Džeims Medisons ar tālu sitienu ārpus soda laukuma robežām panāca jau 4:1 viesu labā, bet septiņas minūtes vēlāk Nātans Ake pēc Mahreza izpildīta stūra sitiena vienus vārtus atguva. Vēl pēc četrām minūtē otrā laukuma galā tika nogāzts Medisons, un šoreiz uz “pendeles” punkta stājās Juri Tīlemanss, kurš bija nekļūdīgs – 5:2.

“Centāmies viņus sadusmot, un tas nostrādāja,” pēc cīņas teica Vārdijs. “Zinājām – ja turēsimies pie sava plāna, mums būs pāris iespējas.”

Citā spēlē Totenhemas “Hotspur” mājās cīnījās neizšķirti 1:1 (1:0) ar Ņūkāslas “United”. Mājiniekus 25.minūtē pēc Herija Keina piespēles vadībā izvirzīja Lukass, bet 1:1 kompensācijas laika septītajā minūtē pēc strīdīgā epizodē piešķirtas “pendeles” panāca Kelams Vilsons.

No iepriekšējās sezonas vadošajām komandām Vulverhemptonas “Wanderers” viesos ar 0:4 (0:1) atzina Vesthemas “United” pārākumu. Divas bumbas “vilku” vārtos ieradīja Džerods Bouens.

Tāpat kā Ziemeļlondonā, sestdien dramatiski noslēdzās spēle Braitonā, kur vietējā “Albion” ar 2:3 (1:1) zaudēja Mančestras “United”. Mača tiesnesis jau bija nosvilpis finālsvilpi, taču pēc konsultācijas ar videotiesnešiem uz mājinieku vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru realizēja Brunu Fernandešs.

Ne mazāk aizraujoša spēle bija Vestbromvičā, kur “Albion” spēlēja 3:3 (3:0) ar Londonas “Chelsea”. Pateicoties Kelama Robinsona diviem vārtiem, “Albion” pirmo puslaiku uzvarēja ar 3:0. Tiesa, otrajā puslaikā londonieši atspēlējās un kompensācijas laikā Temijs Abrahams izrāva neizšķirtu.

Tāpat kā Lesteras “City”, ar trīs uzvarām trīs spēlēs sezonu sākusi Liverpūles “Everton”, kas sestdien viesos ar 2:1 (2:1) apspēlēja Londonas “Crystal Palace”.

Iepriekšējā sezonā par čempioni tika kronēta “Liverpool”, kas tronī atgriezās pēc 30 gadu pārtraukuma.

Itālija

Portugāļu zvaigzne Krištianu Ronaldu svētdien Itālijas A sērijas spēlē guva divus vārtus un palīdzēja desmit vīru sastāvā palikušajai Turīnas “Juventus” izcīnīt punktu pret “AS Roma”.

“Juventus” viesos spēlēja neizšķirti 2:2 (1:2) ar “AS Roma”.

Pirmie divi vārti šajā duelī tika gūti no 11 metru soda sitiena atzīmes. 31.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Žordans Veretū, bet 43.minūtē izlīdzinājumu panāca Ronaldu. Vēl pirms došanās atpūtā, “AS Roma” trīs uzbrucēji steidzās pretuzbrukumā pret vienu “Juventus” aizsargu. Veretū iepretim vārtiem saņēma bumbu un vēlreiz vadībā izvirzīja mājiniekus.

Spēles 62.minūtē viesi palika desmit vīru sastāvā, jo Adrjēns Rabjo “ieslīdēja” kājās pretspēlētājam un nopelnīja otro dzelteno kartīti spēlē. Tas gan septiņas minūtes vēlāk neliedza Ronaldu gūt otros vārtus. Uzbrucējs soda laukumā bija pārākais “otrajā stāvā”.

“Ejam cauri sarežģītam procesam, tomēr ieguvām svarīgu punktu,” pēc panākuma teica Ronaldu. “Esam tikai sezonas sākumā, un komandai ir jauns treneris. Spēlētāji strādā ar labu pašatdevi, un nākotnes kontekstā manī mīt pārliecība.”

Ronaldu arī atklāja, ka jaunā trenera Andrea Pirlo darbu vērtēt vēl ir pāragri, taču treniņi noris ar smaidu uz lūpām.

Citā spēlē “AC Milan” viesos ar 2:0 (1:0) uzvarēja “Crotone”.

Pirmā puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē viesus vadībā izvirzīja Frenks Kesijs, bet Brahims Diazs izcēlās 50.minūtē.

Milānas komandai šajā duelī palīdzēt nevarēja slavenais Zlatans Ibrahimovičs, kuram pirms četrām dienām tika noteikta saslimšana ar Covid-19.

Tikmēr “Napoli” mājās ar 6:0 (1:0) sagrāva “Genoa”.

Pirmos un vienīgos vārtus pirmajā puslaikā iesita Irvings Lozano, bet atlikušajās 45 minūtēs Lozano, Pjotrs Zieļinskis, Drīss Mertens, Elifs Elmas un Mateo Politano iesita vēl pa vienam “golam”.

Pēc divām spēļu kārtām pa sešiem punktiem iekrājušas “Napoli”, “AC Milan” un “Verona”, bet tālāk ar četriem seko “Sassuolo” un “Juventus”, kamēr Bergamo “Atalanta” ar trim punktiem noslēdz vadošo sešinieku. Trīs punkti ir arī piecām citām komandām.

Francija

Uzbrucējs Mauro Ikardi svētdien Francijas čempionātā pārtrauca savu “sauso” sēriju un ar diviem gūtiem vārtiem kaldināja Parīzes “Saint-Germain” (PSG) panākumu.

PSG viesos ar 2:0 (1:0) uzvarēja “Reims”.

Ikardi guva PSG abus vārtus un pārtrauca savu “sauso” sēriju, kas ilga kopš februāra.

Devītajā minūtē pie soda laukuma aprisēm Ikardi pamanīja Kiljans Mbapē, kurš nebija skops ar piespēli, kā rezultātā kolēģis panāca 1:0. Vēl deviņas minūtes vēlāk Ikardi, spēlējot ar galvu, varēja panākt 2:0, taču vārtsargs palika nepārspēts.

Divas minūtes līdz pirmā puslaika beigām bīstamu sitienu izdarīja arī Neimars, bet Ikardi pārsvaru dubultoja 62.minūtē. Īsi pirms tam Mbapē ar partneriem veica lielisku saspēli soda laukumā, bet drīz vien iepretim tukšiem vārtiem ar bumbu atradās Ikardi.

Līdz dueļa beigām divas lieliskas vārtu gūšanas iespējas vēl bija Neimaram un viena arī Mbapē, taču abi futbolisti ar “goliem” neizcēlās.

PSG svētdienas duelī sākumsastāvā iekļāva Mbapē, Neimaru, Anhelu di Mariju un Ikardi, kas pēdējo reizi bija redzēts 24.jūlijā Francijas kausa finālā.

Pēc diviem zaudējumiem sezonas ievadā, PSG pēdējos trīs dueļos svinējusi uzvaras.

Citā spēlē Lionas “Olympique” viesos spēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar “Lorient”.

Mājinieki, pateicoties Joanes Visa precīzajam sitienam 63.minūtē, izvirzījās vadībā, bet 11 minūtes vēlāk izlīdzinājumu panāca Leo Dubuī.

Tikmēr “Monaco” savā laukumā ar 3:2 (0:0) pieveica “Strasbourg”.

Līdz spēles 53.minūtei “Monaco” ar 3:1 vadībā jau bija izvirzījuši divi Visama ben Jedera vārti, kā arī Rubēna Agilara precīzais raidījums, bet līdz 67.minūtei “Monaco” jau bija deviņu vīru sastāvā. Mājinieki gan prata nosargāt pārsvaru, lai arī 70.minūtē jau nedrošo 2:3 panāca Ludovičs Ajorks.

Pēc piecām spēļu kārtām turnīra vadībā ar 13 punktiem ir “Stade Rennais”, tālāk ar 11 punktiem seko “Lille”, bet pa desmit iekrājuši “Montpellier”, “Saint-Etienne”, “Monaco” un “Lens”.

Spānija

Nīderlandiešu speciālists Ronalds Kūmans svētdien pie “Barcelona” futbola komandas stūres debitēja ar pārliecinošu uzvaru.

“Barcelona” mājās ar 4:0 (4:0) uzvarēja “Villarreal”.

15.minūtē no soda laukuma dziļuma bumbu atpakaļ Ansumanem Fati piespēlēja Žordi Alba, bet talantīgais spēlētājs to neapturēja un uzreiz trieca vārtu tīklā. Otrie vārti tika gūti jau četras minūtes vēlāk, kad Felipe Koutinju vienatnē pārvarēja laukuma centu un soda laukumā piespēlēja Fati.

Talantīgais Fati sevi laukumā turpināja apliecināt arī atlikušajā spēles laikā, 35.minūtē nopelnot komandai iespēju izpildīt “pendeli”. To veiksmīgi izdarīja Lionels Mesi, bet pirmā puslaika pēdējā minūtē Pau Toress centās apturēt gaisā lidojošo bumbu, taču novirzīja to savos vārtos.

Otrajā puslaikā “Barcelona” vārtus birums pierima.

“Ansu ir spoža nākotne šajā komandā. Kad viņš pameta laukumu, aprunājāmies, jo viņam nepieciešama lielāka noturība sniegumā. Pēdējā pārbaudes spēlē viņš nerādīja savu labāko sniegumu,” par talantīgo futbolistu pēc debijas pie “Barcelona” stūres teica Kūmans.

“Šonakt gan viņš bija lielisks. Ļoti patika viņa sniegums, it īpaši pirmajā puslaikā.”

Tikmēr Luiss Svaress jau paspēja divreiz izcelties savā jaunajā komandā Madrides “Atletico”, kas mājās ar 6:1 (1:0) uzvarēja “Granada”.

Svaress guva savas komandas pēdējos divus vārtus, bet vēl iepriekš izcēlās Žuāu Fēlikss, Djego Kosta, Markoss Ljorente un Anhels Korea. Pirmajā puslaikā Saulam bija iespēja panākt 2:0, taču viņš nerealizēja “pendeli”.

Tāpat pie panākuma tika arī “Sevilla”, kas viesos ar 3:1 (0:0) uzvarēja “Cadiz”.

“Sevilla” vienībā izcēlās Ivans Rakitičs, Lūks de Jongs un Munirs el Hadadi, kamēr vienīgos Kadizas kluba vārtus iesita Salvadors Sančess Ponce.

Visbeidzot Bilbao “Athletic” viesos ar 2:1 (1:0) pieveica “Eibar”.

Unai Lopess Bilbao komandu vadībā izvirzīja 40.minūtē, bet trīs minūtes līdz spēles beigām izrāva viesiem uzvaru. Iepriekš 48.minūtē 1:1 panāca Garsija Kike.

Vēl vieni vārti 68.minūtē netika ieskaitīti, jo Inaki Viljamss atradās aizmugures stāvoklī.

Pēc trim spēļu kārtām ar sešiem punktiem pirmo vietu ieņem Seviljas “Real Betis”, bet tikpat punktu ir arī “Granada”. Pa pieciem punktiem iekrājušas Sansevastjanas “Real Sociedad” un Vigo “Celta”, bet vēl četras komandas seko ar četriem nopelnītiem punktiem.