IIHF Čempionu līgā triumfē “Tappara”

18/02/2023 20:00
Tamperes Tappara

Somijas klubs Tamperes “Tappara” sestdien Zviedrijas pilsētā Luleo kļuva par Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Čempionu līgas uzvarētāju. “Tappara” ar 3:2 (2:0, 0:0, 1:2) pārspēja mājinieci “Lulea”.

Vārtus otrajā minūtē vairākumā guva Kristians Tanuss, astotajā minūtē izcēlās Niko Ojameki, bet 3:0 pēc spēlētas 41 minūtes panāca Jori Lehtera. 53.minūtē mājinieki vairākumā vienus vārtus atguva pēc Ērika Gustafsona metiena. Divas minūtes un desmit sekundes pirms pamatlaika beigām Juhani Tirvainens panāca 2:3, taču vairāk paveikt Luleo hokejistiem neizdevās..

“Lulea” uzvarēja pirmajā turnīrā 2014./2015.gada sezonā, bet “Tappara” otro reizi pēc kārtas iekļuva finālā. Titulētākais šo sacensību klubs ir Gēteborgas “Frolunda”, kas uzvarējis četras reizes. Vistālāk no Latvijas hokejistiem šosezon tika Latvijas uzbrucēja Oskara Batņas pārstāvētā Somijas komanda Mikeli “Jukurit”, kas ceturtdaļfinālā piekāpās “Lulea”.

Iepriekšējā sezonā IIHF Čempionu līgas turnīrā uzvarēja Zviedrijas klubs Engelholmas “Rogle”, finālā pieveicot “Tappara”.

Turnīrs pirmo reizi notika 2014./2015.gada sezonā.