“Mogo”/LSPA 19 sekundēs gūst divus vārtus un atgriežas vadībā “Optibet” hokeja līgas finālsērijā

31/03/2024 16:03

“Mogo”/LSPA komanda svētdien trešajā “Optibet” Hokeja līgas (OHL) finālsērijas spēlē trešajā periodā 19 sekundēs guva divus vārtus un savā laukumā ar rezultātu 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) uzvarēja “Zemgale”/LBTU hokejistus.

Sērijā līdz četrām uzvarām “Mogo”/LSPA atgriezusies vadībā – 2-1. Jau spēles trešajā minūtē viesus mazākumā atstāja aizsargs Edgars Dīķis, kurš turklāt savainojās, kā dēļ nevarēja turpināt cīņu.

Pirmie vārti tika gūti tikai 26.minūtē, kad pēc Silvera Uvja Lazarenoka piespēles gar apmali Ričards Bernhards izpildīja precīzu plaukstas metienu, panākdams 1:0 jelgavnieku labā. Mājinieki izlīdzinājumu panāca pēc nepilnām divām minūtēm, kad no vārtu priekšas izcilu metiena pozīciju izmantoja Deivids Sarkanis, kuram piespēli atdeva Krišjānis Rēdlihs.

Trešā perioda pirmajā pusē rīdzinieki divreiz izturēja mazākumu, bet trešdaļas otrajā pusē paši tika pie iespējas spēlēt vairākumā. Tajā, kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas nedaudz vairāk kā piecas minūtes, nekļūdīgu plaukstas metienu izpildīja Gints Meija. Pēc 19 sekundēm Kārlis Ozoliņš no gaisa ieraidīja atlēkušo ripu vārtos un nostiprināja “Mogo”/LSPA komandai vadību.

“Mogo”/LSPA vārtus sargāja Linards Feldbergs, bet pretiniekiem – Rihards Cimermanis. Pirmajā finālspēlē trešdien rīdzinieki izbraukumā uzvarēja ar 3:2, bet otrajā mačā jelgavnieki tika pie panākuma savā laukumā ar 1:0, sērijā līdz četrām uzvarām rezultātam kļūstot neizšķirtam 1-1. Pašreizējā čempione “Zemgale”/LBTU pusfināla sērijā ar 4-0 uzvarēja Rīgas “Prizmu”, bet “Mogo”/LSPA sērijā ar 4-0 pārspēja “Kurbads” hokejistus.

Pirmajās divās spēlēs Jelgavas komandai nevarēja palīdzēt uzbrucējs Kristiāns Zelts, kuram 14.marta OHL pusfināla mačā ar “Prizmu” tika piešķirts 5+20 minūšu noraidījums par uzbrukumu galvas un kakla apvidū. Sākotnēji spēlētājam tika piešķirta 11 spēļu diskvalifikācija, kas vēlāk tika samazināta līdz deviņiem mačiem ar iespēju klubam izpirkt vēl piecas spēles, kas arī ir izdarīts.

Šosezon abu finālistu savstarpējās spēlēs divos pirmajos pamatturnīra mačos ar 2:1 un 5:1 uzvarēja jelgavnieki, bet pēdējās divās spēlēs ar 3:1 un 2:1 pārāki bija Rīgas hokejisti. 2.aprīlī komandas sacentīsies Rīgā un 4.aprīlī spēkosies Jelgavā, bet atlikušās spēles, ja būs nepieciešams, notiks 6.aprīlī Rīgā un 8.aprīlī Jelgavā.

Ceturtdaļfinālos “Prizma” ar 3-1 pārspēja Tallinas “Panter” un “Kurbads” ar 3-0 – Hokeja skolu “Rīga”. OHL izslēgšanas turnīrā iekļuva sešas komandas. Ceturtdaļfināls notika līdz trim uzvarām, bet pusfināls un cīņa par OHL kausu un Baltijas čempiontitulu norisinās līdz četriem panākumiem.

2023./2024.gada sezonā Baltijas čempionātā piedalās Rīgas “Prizma”, Hokeja skola “Rīga”, Jelgavas “Zemgale”/LBTU, “Mogo”/LSPA un “Kurbads” no Latvijas, “Kaunas City”, Elektrēnu “Airwell-Energija”, Viļņas “7BET-Hockey Punks” no Lietuvas un Igaunijas klubs Tallinas “Panter”. Pērn par čempioni kļuva “Zemgale”/LBTU, kas finālā līdz četrām uzvarām ar 4-1 pieveica “Mogo”/LSPA.