“Rīga”/”Prizma” hokejisti noliek Latvijas čempionu pilnvaras

18/03/2015 00:36

Zaudējumu Latvijas hokeja čempionāta izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla sērijas izšķirošajā – piektajā – mačā otrdien piedzīvoja “Rīga”/”Prizma” vienība, kas ar 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) savā laukumā piekāpās “Zemgale”/LLU komandai, tādejādi noliekot valsts čempionu pilnvaras.

Pateicoties uzvarai, sērijā līdz trim panākumiem ar 3-2 triumfēja “Zemgale”/LLU hokejisti.

Mača rezultātu pirmā perioda 12.minūtē atklāja Valentīns Feoktistovs, kurš panāca 1:0 “Zemgale”/LLU vienības labā. Otrās trešdaļas 17.minūtē rezultātu izlīdzināja rīdzinieku spēlētājs Kārlis Brants.

Trešā perioda piektajā minūtē vadību “Zemgale”/LLU klubam atjaunoja Viktors Jasjonis – šī ripa pēcāk bija uzvaras vērtē. Savukārt pēc desmit minūtēm precīzs bija Māris Miezis, panākot jau divu vārtu pārsvaru zemgaliešu komandai. Lai gan divas minūtes pirms trešās trešdaļas beigām “Rīga”/”Prizma” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr vārti vairs šajā mačā netika gūti, un “Zemgale”/LLU svinēja uzvaru ar 3:1.

“Zemgale”/LLU pusfinālā tiksies ar regulārā čempionāta labāko komandu “Mogo”, kas ceturtdaļfinālā nepiedalījās, jo triumfēja regulārajā turnīrā.

Jau vēstīts, ka sestdien pusfinālus sasniedza “Kurbads”, kas sērijā ar 3-0 pārspēja “Ogre”/”Sāga 97”, un “Liepāja”, kas ar tādu pašu rezultātu pieveica Jūrmalas HASC vienību.

Šīs abas komandas savā starpā spēkosies pusfinālā.

Kā ziņots, regulārajā sezonā septiņas komandas sacentās piecos apļos. Regulārās sezonas uzvarētāji “Mogo” automātiski nodrošināja sev vietu pusfinālā, bet ceturtdaļfinālā savā starpā tiekas komandas, kas ierindojās no otrās līdz septītajai vietai.

Pusfināla sērijas, kā arī sērija par trešo vietu noritēs līdz kādas komandas trim uzvarām, savukārt fināls tiks aizvadīts līdz četrām uzvarām.

Turnīrā, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, ir par vienu komandu vairāk, turklāt čempionātā atkal ir pārstāvēta Liepāja.

Trīs spēcīgākās čempionāta komandas savā starpā sadalīs 70 000 eiro lielu balvu fondu.

Pagājušajā sezonā Latvijas čempionātā startēja sešas komandas, pirmo titulu vēsturē izcīnot “Rīga”/”Prizma” vienībai.