VAR izjauc RFS svinības, Rīgas derbijā ceturto reizi šosezon uzvarētāju nenoskaidro

16/09/2023 17:58
RFS

RFS sestdien savā laukumā “Optibet” Latvijas futbola virslīgas 29.kārtā spēlēja neizšķirti ar “Riga”. RFS un “Riga” spēle “LNK Sporta parka” stadionā beidzās bez gūtiem vārtiem.

20.minūtē bīstamu Jāņa Ikaunieka sitienu ārpus soda laukuma atvairīja “Riga” vārtsargs Rihards Matrevics. Pirmajā puslaikā sākumā vairāk centās uzbrukt RFS, kam neizšķirts cīņā par čempionu titulu nederēja. Pa dzeltenajai kartītei pirmajā puslaikā nopelnīja vispirms “Riga” spēlētājs Gotjē Mankendā, bet pēc tam – Stefans Paničs RFS rindās, taču divu spēkos līdzīgu pretinieku cīņā vārti bīstamiem momentiem nabadzīgā puslaikā gūti netika.

72.minūtē no labas pozīcijas soda laukumā tikai nedaudz garām vārtu labajam stabam sita 56.minūtē laukumā uz maiņu nākušais Brians Penja. 77.minūtē pēc brīvsitiena no laukuma kreisās puses bumba vārtu priekšā nonāca pie Herdi Prengas, kurš to raidīja viesu komandas vārtos. Poļu tiesnesis Kžištofs Jakubiks, maču tiesājot Polijas tiesnešu brigādei, devās skatīties atkārtojumu un fiksēja aizmuguri citam RFS spēlētājam, vārtu guvumu atceļot.

90.minūtē ar otro dzelteno kartīti spēlē laukumu bija spiests atstāt RFS kapteinis aizsargs Žiga Lipuščeks. Otrajā puslaikā kopā tika parādītas četras dzeltenās kartītes, katras komandas futbolistiem – pa divām.

Pirmā apļa savstarpējā spēlē komandas cīnījās neizšķirti 1:1. Divi svarīgi lēmumi šajā mačā tika pieņemti ar VAR palīdzību – devītajā minūtē pēc video atkārtojuma izpētes sarkano kartīti saņēma “Riga” uzbrucējs Usejnu Njangs, bet pamatlaika beigās ar video asistenta palīdzību tika piešķirts 11 metru soda sitiens uz RFS vārtiem, kuru realizēja Duglass Aurēliu.

Otrajā aplī tika fiksēts neizšķirts 0:0, un arī trešajā aplī uzvarētājs netika noskaidrots, kad RFS, pateicoties Emersona Deoklesianu un Sedrika Kuadio vārtiem, ieguva vadību ar 2:0. Tomēr Glodī Ngondā pirmā puslaika beigās vienus vārtus atguva un otrā puslaika kompensācijas laikā 2:2 izrāva Brians Penja. RFS iepriekšējā kārtā bija iespēja panākt “Riga” komandu turnīra tabulā, taču pēc tam, kad konkurente ar 3:5 zaudēja “Jelgavai”, dienu vēlāk netika izmantota iespēja uzvarēt “Valmieru” (0:1).

Pirmā sestdienas spēle ar “Jelgavas” un “Daugavpils” līdzdalību beidzās ar bezvārtu neizšķirtu. 29. kārtas noslēgumā svētdien “Liepāja” savā laukumā tiksies ar “Valmieru”, un “Tukums 2000″/”Telms” mājās uzņems Salaspils “Super Nova”.

Piektdien kārtas ievadā “Audas” komanda Rīgā ar 3:1 uzvarēja “Metta” futbolistus.

Turnīra tabulas galvgalī ar 71 punktu 29 spēlēs ir “Riga”, kurai ar 68 punktiem seko RFS. Trešā ir 45 punktus guvusī “Auda”, kurai ar 43 punktiem 28 cīņās seko “Liepāja” un ar 41 punktu 27 dueļos – “Valmiera”. 29 cīņās 34 punktus ir sakrājusi “Jelgava”, bet – 29 punktus – “Metta”, “Tukums 2000″/”Telms” ir 27 punkti 28 mačos, “Daugavpils” sakrājusi 26 punktus 29 spēlēs, bet Salaspils “Super Nova” ir astoņi punkti 27 mačos.

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi vēsturē par čempioniem kļuva valmierieši, sudrabu izcīnīja “Riga”, bet bronzu – RFS, bet Latvijas kausa izcīņā uzvarēja “Auda”. Čempions noskaidrosies pēc četros riņķos aizvadītām 36 spēļu kārtām. Kopumā notiks 180 spēles. 2023.gada sezonā Latvijā pirmo reizi tiek izmantota video tiesneša asistenta (VAR) sistēma.