“Napoli” turpina dominanci arī Eiropā un pārliecinoši iekļūst ČL 1/4 finālā

16/03/2023 00:00
Viktors Osimhens

Itālijas futbola klubs “Napoli” trešdien nodrošināja vietu UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā. “Napoli” astotdaļfināla atbildes spēlē savā laukumā ar rezultātu 3:0 (1:0) uzvarēja Frankfurtes “Eintracht” un divu spēļu summā, nezaudējot nevienus vārtus, svinēja panākumu ar 5:0.

Pirmā puslaika izskaņā mājiniekus vadībā izvirzīja Viktors Osimhens, kurš otrajā puslaikā pēc spēlētām astoņām minūtēm dubultoja “Napoli” pārsvaru. Savukārt 64.minūtē Pjotrs Zeliņskis, precīzi izpildot 11 metru soda sitienu, panāca 3:0. Pirmajā astotdaļfināla mačā Itālijas A sērijas līdervienība svinēja uzvaru ar 2:0.

Madrides “Real” futbolisti, turpinot pērn izcīnītā čempiontitula aizstāvēšanu, astotdaļfināla atbildes mačā ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja “Liverpool”, divu spēļu summā uzvarot ar 5:2.

Madrides vienības vārtus spēles 79.minūtē guva Karims Benzemā, kurš raidīja bumbu viesu vārtos pēc Vinisiusa Žuniora piespēles.  Pirmajā astotdaļfināla mačā madridieši svinēja panākumu ar 5:2.

Ceturtdaļfinālā jau iekļuvusi Lisabonas “Benfica”, kas divu maču summā ar 7:1 pieveica “Club Brugge”, “AC Milan”, kas bija pārāka par Totenhemas “Hotspur” ar 1:0, Londonas “Chelsea”, kas ar 2:1 uzvarēja Dortmundes “Borussia”, Minhenes “Bayern”, kas ar 3:0 pārspēja Parīzes “Saint-Germain”, Mančestras “City”, kas ar 8:1 guva panākumu pār “Leipzig” un Milānas “Inter”, kas ar 1:0 uzvarēja “Porto”.

UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā spēlēja 32 komandas. Katras apakšgrupas divas labākās komandas iekļuva astotdaļfinālā, bet trešo pozīciju ieguvējas sezonu turpināja UEFA Eiropas līgas izslēgšanas turnīrā. 2021./2022.gada sezonas sacensību finālā Parīzē Madrides “Real” ar 1:0 pārspēja “Liverpool”. Šosezon fināls plānots 10.jūnijā Stambulā, Turcijā.