Ovečkins gūst divus vārtus, taču netrāpa tukšā vārtu stūrī un nespēj glābt “Capitals” no nonākšanas iedzinējos sērijā ar 0-2

15/08/2020 09:45
Aleksandrs Ovečkins

Šonakt tika aizvadītas kārtējās piecas Nacionālās hokeja līgas (NHL) “play-off” pirmās kārtas spēles. Vienā no tām krievu hokeja superzvaigznes Aleksandra Ovečkina pārstāvētā Vašingtonas “Capitals” ar rezultātu 5:2 piekāpās Ņujorkas “Islanders”, nonākot iedzinējos sērijā ar 0-2.

Jau mača 56.sekundē rezultātu atklāja Aleksandrs Ovečkins, pirmajam periodam tā arī noslēdzoties ar minimālu galvaspilsētas kluba pārsvaru. Otrās ceturtdaļas ievadā četru minūšu laikā abu komandu izpildījumā tika gūti četri vārti. Vairākumā mača rezultātu izlīdzināja “Islanders” aizsargs Niks Ledijs, bet jau pāris minūtes vēlāk Ņujorku vadībā izvirzīja Mets Martins, “Capitals” divu minūšu laikā jau nonākot iedzinējos ar rezultātu 1:2. Vien pusotru minūti vēlāk Ovečkins guva savus otros vārtus, izlīdzinot mača rezultātu, taču atbildi parādā nepalika “salinieku” uzbrucējs Broks Nelsons – 3:2.

Noslēdzošajā trešdaļā mača temps rimās un vārti tika gūti vien pašā spēles izskaņā, taču perioda 11.minūtē izcila iespēja izlīdzināt rezultātu bija Ovečkinam, kurš nespēja raidīt ripu tukšajā vārtu stūrī.

Ceturtos “Islanders” vārtus guva Kels Klaterbaks, bet punktu spēlei pielika Anderss Lī.

Citā šīs nakts spēlē pateicoties izcilam uzbrucēju Tomaša Tatara un Jesperi Kotkaniemi sniegumam Monreālas “Canadiens” ar rezultātu 5:0 neatstāja cerības Filadelfijas “Flyers”, izlīdzinot rezultātu sērijā līdz četrām uzvarām 1-1. Abi uzbrucēji guva pa diviem vārtiem.

Tatars spēles rezultātu atklāja jau minūti pēc spēles sākuma signāla, bet jau 11 minūtes vēlāk 2:0 panāca Kotkaniemi, mača otrajam periodam noslēdzoties ar Monreālas divu vārtu pārsvaru.

Spēles otrajā ceturtdaļā “Canadiens” guva vēl divus bezatbildes vārtus. Spēles 22.minūtē skaitliskajā vairākumā savus otros vārtus guva Tomašs Tatars, bet 4:0 perioda izskaņā panāca Joels Armia. Punktu spēlei pielika Jesperi Kotkaniemi, kurš gūva savus otros vārtus  – 5:0.

Vēl vienā Stenlija kausa izcīņas pirmās kārtas spēlē Kolorādo “Avalanche” mača noslēdzošajās minūtēs izrāva uzvaru pār Arizonas “Coyotes” ar rezultātu 3:2, izvirzoties vadībā sērijā 2-0.

Pirmā perioda ceturtajā minūtē “Avalanche” vadībā izvirzīja Neitans Makinons, bet spēles rezultātu vēlāk izlīdzināja “Coyotes” uzbrucējs Kleitons Kellers, trešdaļai noslēdzoties ar neizšķirtu rezultātu.

Arī mača otrajā periodā komandas apmainījās ar vārtu guvumiem. Sākumā “Avalanche” atkal vadībā izvirzīja Taisons Džosts, bet jau pusotru minūti vēlāk 2:2 panāca Mihaels Grabners. Noslēdzošajā spēles nogrieznī tika gūti tikai vieni vārti, mača 58.minūtē precīzu raidījumu izpildot Andrē Burkaovskim.

Citviet pagājušās NHL sezonas Stenlija kausa ieguvēja Sentluisas “Blues” ar rezultātu 3:4 papildlaikā atzina Vankūveras “Canucks” pārākumu, nonākot iedzinējos sērijā ar 0-2.

Mača rezultātu septītajā minūtē atklāja “Canucks” uzbrucējs Bo Horvats, taču perioda turpinājumā vārti vairāk netika gūti. Spēles otrajā trešdaļā komandas apmainījās ar vārtu guvumiem skaitliskajā vairākumā – sākumā viena spēlētāja priekšrocību izmantoja Taners Pīrsons, gūstot otros Vankūveras vārtus, taču rezultāta starpību perioda izskaņā samazināja “Blues” līderis Raiens O’Rīlijs, periodam noslēdzoties ar rezltātu 2:1.

Noslēdzošajā mača trešdaļā skaitliskajā vairākumā 3:1 panāca “Canucks” uzbrucējs Elīass Petešons, taču pārsvaru noturēt neizdevās. Četras minūtes vēlāk minimālu rezultāta starpību atgrieza Sentluisas uzbrucējs Semjuels Blē, bet vien septiņas sekundes pirms mača beigām no zaudējuma komandu izglāba Džeidens Švarcs.

Punktu spēlei papildlaika sestajā minūtē pielika “Canucks” hokejists Bo Horvats, gūstot savus otros vārtus duelī.

Noslēdzošajā šīs nakts cīņā Kalgarī “Flames” ar rezultātu 2:0 pārspēja Dalasas “Stars”, izvirzoties vadībā sērijā ar 2-1.

Mača pirmajā periodā vārti netika gūti. Spēles rezultātu otrā puslaika sestajā minūtē pēc Eliasa Lindholma piespēles atklāja “Flames” uzbrucējs Mikaels Beklunds, bet 2:0 spēles 51.minūtē panāca aizsargs Tīdžejs Brodijs.