Teicams sniegums, bet ar to nepietiek – Samoilovs/ Šmēdiņš izstājas EČ 1/8 finālā

19/08/2022 18:11
Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs

Latvijas duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš piektdien Minhenē cieta zaudējumu Eiropas čempionāta pludmales volejbolā astotdaļfināla spēlē, piekāpjoties sacensību galvenajiem favorītiem norvēģiem. Ar 18.numuru izsētie 2015.gada Eiropas čempioni Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš turnīra izslēgšanas spēļu otrajā kārtā ar 0-2 (16:21, 16:21) zaudēja pasaules, olimpiskajiem un četrkārtējiem Eiropas čempioniem norvēģiem Annešam Mūlam un Kristianam Sērumam, kuri izsēti ar pirmo numuru.

Mačs sākās ar sekmīgu Samoilova uzbrukumu, ar līdzīgu tūlīt atbildot Sērumam. Latvieši pirmo sešu izspēļu laikā divreiz priecēja skatītājus ar piespēlēm lēcienā, kas deva punktus. Norvēģu izrāviens sākās ar Sēruma netveramu servi pēc bumbas saskares ar tīkla trosi, bet beidzās ar Mūla latviešu laukuma puses smiltīs nogādātu bumbu pēc neprecīzas pirmās piespēles – 4:8. Apmēram tādu pārsvaru norvēģi saglabāja visa seta gaitā, uzvarot setu ar 21:16 pēc Šmēdiņa serves, pēc kuras bumba tikai nedaudz lidoja pāri laukumam.

Otro setu Mūls sāka ar uzbrukumu, skarot tīklu ar roku, taču to neviens neredzēja, – 1:0 norvēģu labā. Latvijas duets tika arī vadībā, pēc Samoilova māņu sitiena ar otro kustību un Šmēdiņa bloka pret Mūlu panākot 8:6 vadību. Seta vidū pēc Šmēdiņa kļūdas piespēlē un Sēruma māņu sitiena norvēģi atguva vadību – 11:10. Ar Sēruma māņu sitienu norvēģi panāca 17:15. Tūlīt Mūls nobloķēja Šmēdiņa vieglu sitienu slīpajā virzienā, bet Sērums iemānīja bumbu brīvā laukuma vietā – 19:15 norvēģu labā. Mūlam nobloķējot Šmēdiņa sitienu ar otro kustību, norvēģu duets uzvarēja setu ar 21:16 un iekļuva ceturtdaļfinālā. Latvijas duets aizvadīja teicamu spēli, taču Mūls ar Sērumu spēlēja vēl labāk.

Samoilovs/Šmēdiņš B grupas pirmajā mačā ar 1-2 (23:21, 23:25, 12:15) zaudēja poļiem Pjotram Kantoram un Macejam Rudolam (15.) un otrajā ar 2-0 (21:15, 21:17) guva virsroku pār vāciešiem Simonu Pfrečneru un Filipu Husteru (31.). Ceturtdien Samoilovs/Šmēdiņš izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 2-0 (21:18, 21:18) izcīnīja uzvaru pār francūžiem Jusefu Krū un Kinsiju Aju (20.).

Jau ziņots, ka piektdien 2019.gada Eiropas čempiones Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, kuras sieviešu turnīrā izliktas ar trešo numuru, ar 2-0 (21:18, 21:18) izcīnīja uzvaru pār mājiniecēm Karlu Borgeri un Juliju Zūdi, kuras turnīrā izsētas ar sesto numuru. Pusfinālā plkst.18.45 latvietes tiksies ar Nīderlandes duetu Raisa Shona/Katja Stama, kuras sacensībās izsētas ar piekto numuru un ceturtdaļfinālā piektdien ar 2-1 (22:20, 19:21, 15:11) pieveica turnīra otro duetu no Šveices Menija Bentele/Anuka Veržē-Deprē.

Apakšgrupā latvietes uzvarēja abās spēlēs un uzreiz iekļuva astotdaļfinālā. Latvijas dāmu duets C grupas pirmajā spēlē ar 2-0 (21:16, 21:12) izcīnīja uzvaru pār dānietēm Klāru Vindelefi/Sofiju Bisgordu (30.) un nodrošināja vietu izslēgšanas turnīrā, bet otrajā mačā ar 2-0 (21:16, 21:14) bija pārākas pār somietēm Taru Lahti/Annīnu Parkinenu (19.). Ceturtdien astotdaļfinālā latvietes ar 2-0 (21:12, 21:18) pieveica polietes Katažinu Kocjoleku un Martu Lodeju (24.).

Čempionāta spēļu tiešraides vērojamas meistarsacīkšu oficiālajā “YouTube” kanālā “Munich 2022”.

Eiropas čempionātā 32 dueti sadalīti astoņās apakšgrupās. Abos mačos uzvarējušie pāri uzreiz iekļuva astotdaļfinālā, bet vienu panākumu izcīnījušie dueti izslēgšanas turnīru sāks no pirmās kārtas, kamēr abās cīņās zaudējušajiem pludmales volejbolistiem čempionāts būs beidzies. Pērn Vīnē notikušajā čempionātā Graudiņa/Kravčenoka ieņēma ceturto vietu, bet Samoilovs/Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs nepārvarēja “play-off” otro kārtu.