Amerikāņi vēlreiz pieveic kanādiešus un pēc trīs gadu pārtraukuma izcīna bronzu (VIDEO)

20/05/2018 19:04
ASV hokeja izlase, Sportazinas.com

Pēc trīs gadu pārtraukuma bronzas medaļas pasaules hokeja čempionātā izcīnīja ASV izlase, kas 2018. gada turnīra priekšpēdējā spēlē guva trīs vārtus pēdējā trešdaļā un atkārtoti pārspēja Kanādas valstsvienību – 4:1.

Amerikāņi pirmajās deviņās minūtēs izdarīja astoņus metienus pa kanādiešu vārtiem un ļāva pretiniekiem apdraudēt savu vārtu drošību tikai vienu reizi, taču desmitajā minūtē hokeja dzimtenes pārstāvji ieguva pirmo skaitlisko vairākumu.

Kanādieši neizmantoja iespēju izvirzīties vadībā un nopelnīja četrus noraidījumus pēc kārtas, par ko amerikāņi 26. minūtē sodīja pretiniekus ar vārtu zaudējumu. Pēc Konora Makdeivida kļūdas savā aizsardzības zonā Kriss Kraiders ieguva ripu un pārspēja Kērtisu Makelhiniju – 1:0.

Otrā perioda izskaņā ASV izlase izšķērdēja lielisku vārtu gūšanas iespēju un ļāva pretiniekiem panākt izlīdzinājumu. Bo Horvats pamanīja Marku-Eduāru Vlasiču, kurš lieliski pieslēdzās uzbrukumam un panāca 1:1.

Kanādieši ļoti apņēmīgi uzsāka trešo trešdaļu, tomēr nespēja pārņemt vadību un nepilnas 11 minūtes līdz pamatlaika beigām nopelnīja vēl vienu noraidījumu. Amerikāņi gan nerealizēja vairākumu un 22 sekundes pirms tā beigām paši pārkāpa noteikumus.

Pēc pavisam neilga brīža gan ASV izlase atkal ieguva vairākumu, jo 21 sekundi pirms kanādiešu vairākuma beigām noraidījumu nopelnīja Raiens O’ Railijs, un sešas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām atguva vadību. Makilhenijs tika galā ar Patrika Keina spēcīgo metienu, taču Niks Bonino bija pirmais pie pretinieku vārtsarga atsistās ripas un panāca 2:1.

Lai gan kanādieši jau trīs minūtes pirms pamatlaika beigām nomainīja Makilheniju pret sesto laukuma spēlētāju, amerikāņi iemeta divas ripas tukšajos pretinieku vārtos (4:1) un pēc trīs gadu pārtraukuma izcīnīja bronzas medaļas.

Jau pēc divām stundām tiks aizvadīta 2018. gada pasaules čempionāta pēdējā spēle – finālā tiksies Zviedrijas un Šveices valstsvienības. Abu komandu duelis sāksies pulksten 21:15.

ASV – Kanāda 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Vārti: 26:40 Kraiders (Larkins, Debrinkeits, vair.) 1:0, 38:06 Vlasičs (Horvats, Turiss) 1:1, 53:21 Bonino (Keins, vair.) 2:1, 57:45 Lī (Makevojs, tukš. v.) 3:0, 58;18 Kraiders (tukš. v.) 4:0
Metieni: 37:25 (11:6, 16;11, 10;8)
Soda minūtes: 4:14 (2:4, 0:6, 2;4)