Basketbols

Basketbols ir sporta veids, ar kuru var nodarboties gan profesionāļi, gan iesācēji. Vienlaikus to ir interesanti gan skatīties, gan piedalīties. Arī Latvijā basketbols ir populārs jau ilgu laiku. Līdz ar Kristapa Porziņģa nonākšanu Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) aizvien vairāk ziņas var atrast par un ap šo sporta veidu.

Basketbolā komandas cenšas gūt punktus, iemetot bumbu pretinieku grozā, kas atrodas pretējā laukuma pusē. Katrā komandā uz laukuma ir pieci spēlētāji, kurus treneris spēles laikā var mainīt ar rezerves basketbolistiem. Pasaules atpazīstamākā līga ir jau iepriekš minētā NBA, kurā piedalās komandas no ASV un Kanādas, bet tajā var iekļūt arī spēlētāji no dažādām citām valstīm, tajā skaitā arī Latvijas.

Laika gaitā var novērto to, kā basketbols ir attīstījies un turpina attīstīties, ietverot sevī dažādus mešanas, piespēlēšanas un driblēšanas paņēmienus, spēlētāju pozīcijas laukumā, uzbrukuma, aizsardzības u.c. stratēģijas. Sacensībā ir stingri noteikumi un var būt dažādi pārkāpumi un noraidījumi, līdz ar to ir interesanti arī to vērot, savukārt vairākas basketbola variācijas ir attīstījušās ikdienas spēlei. Basketbols noteikti ir iecienīts skatītāju sporta veids. Latvieši jo īpaši seko līdzi NBA un Porziņģa sniegumiem, kas ir izskanējuši tālu visā pasaulē. Arī jaunajā sezonā viņš jau ir paspējis pārsteigt. Tā vien liekas, ka ziņas par viņu nekad nebeigsies un tas ir uz labu. Tas nozīmē, ka basketbolam ir nākotne, tajā skaitā arī Latvijā. Arī Latvijā dzimst zvaigznes, un tas ir daudzu cilvēku nopelns. Par to sīkāk vienmēr var izlasīt katra aprakstā par cilvēkiem, kuri, piemēram, ir palīdzējuši Kristapam Porziņģim nokļūt tur, kur viņš ir tagad. Basketbols ir komandas sports, līdz ar to vienmēr ir svarīgs atbalsts. Līdz ar to cilvēki var mācīties no basketbola kaut vai to, ka ar labu komandas darbu var sasniegt daudz vairāk nekā vienam pašam. Līdz ar to no basketbola noteikti ir iespējams iegūt dažādas priekšrocības un arī iemācīties ko jaunu. Tādā veidā var trenēt koordināciju un dažādas citas lietas. Līdz ar to būs iespējams iegūt lielisku risinājumu katra iespējām un vajadzībām atbilstošā līmenī. Sekojot līdzi notikumiem basketbolā, ir iespējams sajust arī adrenalīnu, patriotismu un dažādas citas emocijas. Katrs var paņemt kaut ko jaunu no basketbola, vienlaikus arī uzzināt papildus informāciju par to no ziņām u.c.

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
30/11/2021 07:19

Porziņģis traumas dēļ pamet maču, “Mavericks” atzīst “Cavaliers” pārākumu (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Kristaps Porziņģis un Dalasas “Mavericks” ar rezultātu 96:114 atzina Klīvlendas “Cavaliers” pārākumu. Porziņģis priekšlaicīgi pameta mača, jo ieguva labās potītes savainojumu. Arī pirms traumas…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…