Ar “Jūrmalas” un “Liepājas” dueli noslēgsies LBL regulārā sezona

24/04/2018 09:29
BK

Ar “Jūrmalas” un “Betsafe”/”Liepāja” komandu savstarpējo cīņu šodien tiek noslēgta Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta sezona un noskaidrotas visas izslēgšanas turnīra dalībnieces.

Abu komandu duelis Jūrmalas Valsts ģimnāzijas sporta hallē sāksies plkst.19.

“Jūrmala” jau laicīgi ir nodrošinājusi trešo vietu LBL kopvērtējuma tabulā un tai pirmajā izslēgšanas turnīra kārtā jeb ceturtdaļfinālā būs jāspēkojas pret sestās pozīcijas īpašnieci, ko ieņems “Bestsafe”/”Liepāja” vai “Latvijas Universitāte” (LU).

“Betsafe”/”Liepāja” un LU savstarpējā cīņā nedaudz izdevīgākā pozīcijā pašlaik atrodas liepājnieki, kuriem ir astoņas uzvaras 28 mačos, bet studentiem ir tikpat panākumu 29 cīņās. Tiesa, zaudējums šodien pret “Jūrmalu” kurzemniekiem maksās vietu “play-off”, to iegūstot LU basketbolistiem, jo viņiem ir labāki rādītāji savstarpējās cīņās.

Par labu Liepājas klubam neliecina arī fakts, ka tas LBL ietvaros ir zaudējis deviņas spēles pēc kārtas.

“Jūrmala” ar “Betsafe”/”Liepāja” basketbolistiem tikās jau 14.aprīlī, jūrmalniekiem viesos gūstot panākumu ar 80:73. Arī pirms tam divās notikušajās savstarpējās cīņās pārāka bija “Jūrmala”.

Ja šodien kurzemnieki zaudēs, tas kļūs par “Liepājas lauvu” basketbola kluba pēdējo maču tā pastāvēšanas vēsturē, tā vietā nākot jaunai vēju pilsētas vienībai.

Izslēgšanas turnīrs ar ceturtdaļfināliem, kas ilgs līdz vienas komandas trim uzvarām, sāksies jau trešdien. Viens no diviem pāriem jau ir skaidrs – tajā tiksies “Ogre” ar “Valku”/”Valga”.

Iepriekš pusfinālā vietas automātiski jau nodrošināja regulārā čempionāta divas labākās komandas “Ventspils” un “VEF Rīga”.

LBL regulāro sezonu pirmajā vietā noslēdza “Ventspils”, kas 29 mačos guva 26 uzvaras, savukārt ar 19 panākumiem 23 dueļos sekoja “VEF Rīga”. Tikmēr “Jūrmalai” ir 21 uzvara 28 cīņās, bet 20 panākumus 29 spēlēs guva “Ogre”.

Piektajā vietā ar sešām uzvarām 16 mačos regulārajā čempionātā bija “Valka”/”Valga”, kam ar astoņiem panākumiem 28 cīņās seko “Betsafe”/”Liepāja”. Savukārt LU 29 mačos izcīnīja astoņas uzvaras.

Tikmēr astotā ar astoņām uzvarām 29 mačos bija “Jēkabpils”, bet turnīra tabulu noslēdza “Valmiera”/ORDO, kas sakrāja četras uzvaras 29 dueļos.

Šajā LBL sezonā augstākajā divīzijā piedalās deviņas komandas. Septiņas no tām aizvadīs četru apļu turnīru, kamēr “VEF Rīga” spēlēja trīs apļus, bet “Valka”/”Valga” – divus. Rīdzinieki paralēli startē arī VTB Vienotajā līgā, bet pierobežu pilsētu komanda no Valkas un Valgas piedalās arī Igaunijas čempionātā.

Iepriekšējā pavasarī LBL čempionātā triumfēja “VEF Rīga” komanda, finālsērijā visos četros mačos uzvarot “Ventspili”, kamēr bronzas godalgas pēc ilgāka pārtraukuma ieguva “Barons kvartāls”, kas neilgi pirms jaunās sezonas pavēstīja, ka atsauc dalību no sacensībām.