Madonā gaidāmajā Pasaules kausa posmā rollerslēpošanā piedalīsies vairāk nekā 100 dalībnieki

Rīga, 23.jūl., LETA. Šajā nedēļas nogalē Madonā gaidāmajā Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) Pasaules kausa posmā slēpošanā piedalīsies vairāk nekā 100 dalībnieki, preses konferencē informēja sacensību rīkotāji.

Kopumā iecerēts, ka sacensībās no piektdienas līdz svētdienai startēs atlēti no desmit valstīm. Būs pārstāvētas tādas slēpošanas lielvalstis kā Norvēģija, Zviedrija, Krievija, Vācija. Tā kā šis ir Pasaules kausa posms, Madonā sacentīsies planētas vadošie rollerslēpotāji. Vislielākā pārstāvniecība šajās sacensībās būs mājiniecei Latvijai – tās godu aizstāvēs 23 sportisti, kamēr Krievijai būs par trim mazāk.

Lielākās cerības Latvija saista ar junioru sportistu Induli Bikši, kā arī Arvi Liepiņu pieaugušo konkurencē. Tāpat labu rezultātu dāmu konkurencē varētu uzrādīt Anda Muižniece.

“Šosezon rollerslēpošanā ir trīs Pasaules kausa posmi, kā arī pasaules čempionāts, kur arī var izcīnīt punktus kopvērtējumā. Madona ieies vēsturē, jo pirmo reizi prologā un iedzīšanā dalībnieki būs nodrošināti ar rollerslēpēm,” pauda FIS Rollerslēpošanas komisijas vadītājs Mārtiņš Niklass.

Pasaules kausa posms rollerslēpošanā Latvijā atgriežas pēc desmit gadu pārtraukuma. 2004.gadā tas notika Cēsīs, bet gadu vēlāk – Priekuļos.

Niklass atklāja, ka pēc stāšanās FIS Rollerslēpošanas komisijas vadītāja amatā atvest Pasaules kausa posmu uz Madonu bijis krietni vienkāršāk, lai gan jau iepriekš bijusi ideja atgriezt šīs sacensības Latvijā. “Šādam notikumam ir iespēja popularizēt arī slēpošanu, ko parāda arī citu valstu piemēri.”

Tikmēr Latvijas Slēpošanas savienības (LSS) prezidents Vairis Brīze norādīja, ka, jo vairāk FIS kategorijas sacensību Latvijā notiks, jo vieglāk pašmāju sportistiem būs pielāgoties to līmenim.

Savukārt viena no Latvijas cerībām šajā Pasaules kausa posmā Muižniece atklāja, ka savu treniņu plānu īpaši Madonā gaidāmajam posmam nav pakārtojusi.

“Šī ir laba iespēja salīdzināt sevi ar citām sportistēm. Man tomēr galvenie starti ir ziemā, taču parasti sacensības ir kā svētki, tāpēc arī šīs gaidu ar nepacietību,” uzsvēra Muižniece.

Madonas posmā sportisti cīnīsies par FIS punktiem, kas labākajiem atlētiem varētu ļaut kvalificēties arī Pasaules kausa posmiem un pasaules čempionātam ziemas sezonā.

“Lieliski atkal piedalīties sacensībās Madonā. Man šeit vienmēr bijuši labi rezultāti. Pēdējā laikā gan esmu cīnījies ar veselības likstām, taču nu esmu tām ticis pāri un gatavs vasaras sezonai,” izteicās divkārtējais pasaules čempions rollerslēpošanā un deviņu Pasaules kausa posmu uzvarētājs Ragnars Andrēsens no Norvēģijas. “Šajās sacensībās uzsvaru likšu uz sprintu, kas norisināsies piektdien, kamēr klasikā neesmu tik labs. Lai gan vasarā koncentrējos uz rollerslēpošanu, nevis treniņiem ar slēpēm, ceru, ka arī ziemas sezonā man būs labi rezultāti. Norvēģijā rollerslēpošana ir ļoti populāra. TV rādītājos tā pārspēj pat futbolu, izņemot Pasaules kausa izcīņu.”

Pasaules kausa Latvijas posms līdz svētdienai notiks aktīvās atpūtas un sporta bāzē “Smecersils”, kas atrodas Madonas novadā.

Sacensību programmā ir trīs disciplīnas – sprints brīvajā stilā, prologs klasiskajā stilā un iedzīšana brīvajā stilā.

Piektdien Madonas pilsētas centrā Raiņa ielā notiks sprints brīvajā stilā, bet sestdien “Smecersila” sporta bāzē sportisti sacentīsies vidējas distances garuma prologā klasiskajā stilā. Savukārt svētdien Pasaules kausa posms noslēgsies ar vienu no aizraujošākajām slēpošanas disciplīnām – iedzīšanas sacensībām brīvajā stilā, kur rollerslēpotāji startēs pēc prologā uzrādītajiem rezultātiem.

Rollerslēpošana ir distanču slēpošanas disciplīna, kurā sportisti sacenšas uz slēpēm ar ritenīšiem speciāli ierīkotās vai pielāgotās sacensību trasēs. Rollerslēpošanas sacensību disciplīnas un norises kārtība ir identiska distanču slēpošanas sacensību noteikumiem.

Rollerslēpošanā Madonā tās būs nozīmīgākās sacensības, kādas līdz šim notikušas. Tomēr “Smecersila” trase starptautisko sacensību dalībniekiem ir labi zināma, jo pēdējos piecus gadus ziemā tur norisinājušies Skandināvijas kausa posmi, kas ir otras spēcīgākās sacensības aiz Pasaules kausa.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par