Poļu klubs “Anwil” pirmo reizi kopš Armanda Šķēles ēras triumfē vietējā čempionātā

04/06/2018 22:15
Vloclavekas

Par Polijas Basketbola līgas (PLK) čempioni otro reizi kluba vēsturē kļuvusi Vloclavekas “Anwil”, kas finālsērijas sestajā mačā ar rezultātu 73:65 viesos pārspēja Ostrova Velkopolskas “Stal”, visā sērijā triumfējot ar 4-2.

Vloclavekas klubs par vietējā čempionāta uzvarētāju kļuvis pirmo reizi kopš 2003. gada, bet pie godalgām “Anwil” vienībai iepriekš nebija izdevies tikt jau astoņas sezonas pēc kārtas. Interesanti, ka kluba pirmajam triumfam Polijas līgā pirms 15 gadiem savu roku pielika arī latvietis Armands Šķēle. Nākamajā sezonā komandai pievienojās arī Jānis Blūms, bet 2004. gadā – Gatis Jahovičs.

Iepriekšējās trīs sezonas par Polijas čempioni kļuva Želona Guras “Stelmet”, kas šogad palika bez medaļām, cīņā par trešo vietu piekāpjoties Toruņas “Polski Cukier”. Tikmēr izslēgšanas turnīram kvalificēties nespēja Gdiņas “Asseco”, kas savulaik (2004.-2012.) deviņus gadus pēc kārtas kļuva par valsts čempioni, kā arī regulāri startēja Eirolīgas turnīrā.

No latviešu spēlētājiem Polijas līgā daļu sezonas pavadīja gan Lauris Blaus, gan Andrejs Šeļakovs. Blaus pārstāvēja Šlupskas “Czarni” vienību, taču finansiālu problēmu dēļ klubs priekšlaicīgi izstājās no čempionāta, bet Lauris atgriezās Latvijā, pievienojoties “Liepāja/Betsafe”. Sezonu gan Blaus noslēdza Ukrainas Superlīgas klubā Odesas “BIPA”.

Tikmēr Šeļakovs sezonas gaitā pārstāvēja veselus četrus klubus, vienam no tiem esot Varšavas “Legia”. Varšavieši pamatturnīru noslēdza vien ar pieciem panākumiem 32 mačos un 16. vietu kopvērtējumā. Andrejs šosezon pārstāvēja arī Lietuvas Basketbola līgas (LKL) klubu Alītas “Dzukija”, kā arī “Liepāju/Betsafe” un “Jūrmalu”. Ar pēdējo no klubiem Šeļakovs maija beigās ieguva LBL bronzas godalgas.