Skujiņš un Saramotins sacensībās Spānijā finišē labāko 50niekā

26/01/2018 20:08

Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš piektdien, debitējot profesionālajā komandā “Trek – Segafredo”, ieņēma 34.vietu Maljorkā notikušajās vienas dienas sacensībās “Trofeo Serra de Tramuntana” (UCI kat.1.1), kamēr “Bora – Hansgrohe” latviešu sportists Aleksejs Saramotins finišēja 52.pozīcijā.

Riteņbraucējiem šajās sacensībās bija jāveic 140,1 kilometra gara distance ar vairākiem kāpumiem. Uzvaru finiša spurtā izcīnīja beļģis Tims Velenss no “Lotto Soudal” komandas, kura distances laiks bija trīs stundas 45 minūtes un 52 sekundes.

Otrais ar tādu pašu laiku finišēja “Sky” itāļu riteņbraucējs Džanni Moskons, bet trešais bija slavenais spānis Alehandro Valverde no “Movistar” komandas, kurš atpalika 24 sekundes.

Nākamajās piecās pozīcijās bija Skujiņa un Saramotina komandas biedri, bet paši latviešu riteņbraucēji finišēja grupā, kas uzvarētājam zaudēja desmit minūtes un 53 sekundes. Skujiņš tika klasificēts 34.vietā, bet Saramotins – 52.pozīcijā.

No 144 startējušajiem riteņbraucējiem finišēja tikai 55 sportisti.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Saramotins ceturtdien, uzsākot jauno sezonu, ieņēma 113.pozīciju vienas dienas velobraucienā “Trofeo Campos, Porreres, Felanitx, Ses Salines” (UCI kat.1.1).

Sestdien turpat Maljorkā norisināsies vienas dienas sacensības “Trofeo Lloseta – Andratx” (UCI kat.1.1).

Skujiņš un Saramotins šosezon būs vienīgie Latvijas riteņbraucēji Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) Pasaules tūres komandās, bet pirmais no latviešiem, kas 2018.gadā startēs UCI Pasaules tūres sacensībās būs Krists Neilands no kontinentālā līmeņa vienības “Israel Cycling academy”, svētdien Austrālijā braucot Keidela Evansa vārdā nosauktajās “Great Ocean Race” sacensībās.