Teodors Bļugers pāris pleznu attālumā no NHL

Teodors Bļugers, sportazinas.com

Pirms neilga laika pavīdēja ziņa, ka Zemgus Girgensons varētu pievienoties Pitsburgas “Penguins” komandai. Šāds notikumu pavērsiens būtu diezgan negaidīts, tomēr iespēja, ka nākamajā sezonā pingvīnu kreklā redzēsim kādu latvieti ir pavisam liela. Pirms pieciem gadiem “Penguins” draftētais centra uzbrucējs Teodors Bļugers ir pavisam tuvu debijai NHL.

Būtu pāragri runāt par Bļugera iespējām kļūt par stabilu “Penguins” komandas vērtību, vismaz nākamās sezonas laikā tas nebūtu iespējams. Pēdējo gadu laikā “Penguins” komandas spēlētāji bieži iedzīvojas dažādās traumās [kas hokejā ir ierasta parādība – aut.], tāpēc nākas izsaukt spēlētājus no fārmkluba. Ja kāds no centra spēlētājiem Pitsburgas komandā iedzīvosies traumā, tad Bļugers būs starp spēlētājiem, kurš varētu saņemt izsaukumu uz NHL.

“Viņš ir labs divvirziena spēlētājs, kuram “Penguins” nākotnē cer uzticēties kā trešās maiņas centram,” viedokli sportazinas.com portālam par latviešu centra uzbrucēju sniedza insidepittsburghsports.com hokeja apskatnieks Vilijams Depaoli. “Daži Bļugerā saskatīja lēnu attīstību, kas nav tālu no patiesības. Aizvadītajā sezonā viņš veica lielu lēcienu AHL komandas sastāvā, kur sāka parādīties nerealizētās uzbrucēja iemaņas. Sezonas otrajā daļā, vairākās spēlēs viņš bija ietekmīgākais Vilksberī/Skrentonas “Penguins” komandas spēlētājs. Nevajag domāt, ka viņš jebkad būs liela punktu mašīna, it īpaši vārtu ziņā, bet Bļugers ir izcils spēles veidotājs ar labu izjūtu, kurš saviem maiņas partneriem, var izkārtot vārtu guvumus. Skautiem patīk viņa laukuma pārredzējums.”

Pagājusī sezona Amerikas hokeja līgā (AHL), Bļugeram bija pirmais pilnais gads pieaugušo hokejā. Centra uzbrucējs par sevi atstāja pietiekami labu iespaidu, 54 regulārās sezonas spēlēs hokejists atzīmējās ar 31 (7+24) rezultativitātes punktu, bet piecās izslēgšanas spēlēs guva vienus vārtus. 2015./16. gada sezonas noslēgumā, latviešu hokejists jau aizvadīja 20 spēles Vilksberī/Skrentonas “Penguins” komandas rindās, atzīmējoties tikai ar vienu piespēli. Bļugeram tie bija pirmie soļi pieaugušo hokejā, no viņa neprasīja gūtos vārtus, bet gan adaptāciju pie citas klases spēles. Centra uzbrucējiem pieaugušo hokejā jāapgūst pavisam jauna mācību viela savā aizsardzības zonā, jo uzdevumi krasi atšķiras no dienām koledžas un junioru hokejā.

Bļugera spēcīgā puse ir darbība aizsardzības zonā, tāpēc pagājušajā sezonā treneri viņam uzticējās spēlei mazākumā ar zviedru uzbrucēju Oskaru Sunkvistu [tagad pārstāvēs Sentluisas “Blues”]. Abi hokejisti veidoja bīstamu mazākuma tandēmu, vienā no nomaiņām, noorganizējot vismaz vienu pretuzbrukumu. Sezonas laikā spēlē ar viena vīra deficītu, Sunkvists guva divus vārtus, kamēr Bļugers atzīmējās ar divām piespēlēm. AHL komandas sastāvā Bļugeram loma tika atvēlēta trešajā vai ceturtajā uzbrucēju virknējumā, protams, arī spēlei mazākumā.

Neskatoties uz Bļugera veiksmīgo spēli aizsardzības zonā, hokejista artilērijas vienībā ir savi trūkumi, kā slidošana, metiens un ķermeņa masa. Slidošanas ātrums un stabilitāte centra uzbrucējam ir ļoti svarīgi komponenti, tas nosaka lomu vārtu priekšā un cīņā pie bortiem, kas Bļugera gadījumā ir solīda. Spēlē pie bortiem centra uzbrucējs ļoti prasmīgi apbruņo pretinieku spēlētājus, par ko varēja pārliecināties arī Latvijas izlases spēlēs pasaules čempionātā Ķelnē. Pēdējos gados Bļugers lielu uzmanību vērsis uz muskuļa masas palielināšanu. Viņa auguma parametri [185 cm, 86 kg] neatbilst NHL standarta centra spēlētājam. Ar ķermeņa masas neatbilstību pieaugušo hokejam saskāries arī Mārtiņš Dzierkals, kura nākotne ar Toronto “Maple Leafs” pagaidām ir neskaidra.

“Bļugers nav tālu no NHL,” par latviešu hokejista izredzēm jaunajā sezonā debitēt Pitsburgas “Penguins” rindās izteicās post-gazette.com hokeja apskatnieks Džeisons Makkijs. “Pašlaik Pitsburgas komandas rīcība ir trīs stabili centra uzbrucēji – Sidnijs Krosbijs, Jevgēņijs Malkins un Kārters Rounijs. Drīz komandu vajadzētu papildināt vēl vienam centra uzbrucējam, iespējams, ka sastāvā atgriezīsies veterāns Mets Kalens. Aiz šīm divām opcijām es liktu Bļugeru. Tomēr, ja Kalens neatgriežas, tad pēc nometnes Bļugeram ir liela iespēja palikt komandā. It īpaši tāpēc, ka Rounijs labāk iederas malējā uzbrucēja lomā, un “Penguins” nav iebildumi par šādu opciju.”

Pēc diviem Stenlija kausiem pēc kārtas, gaidāmajā sezonā “Penguins” būs grūti aizstāvēt titulu. Starpsezonā komandu pameta vairāki atslēgas spēlētāji, lai gan līderu kodols palika – Sidnijs Krosbijs, Jevgēņijs Malkins, Mets Marejs un Kriss Letangs [aizsargs izlaida pagājušās sezonas izslēgšanas spēles kakla operācijas dēļ; paredzams, ka būs gatavs spēlēt jaunās sezonas sākumā]. Četru spēlētāju vadīti, “Penguins” arī gaidāmajā sezonā būs kandidāte uz Stenlija kausu. Neviena līgas komanda līdz šim nav izcīnījusi trīs Stenlija kausus pēc kārtas, kopš Ņujorkas “Islanders” četriem vienīgajiem kausiem kluba vēsturē, laika posmā no 1980. līdz 1983. gadam.

Pitsburgas “Penguins” deficītprece pašlaik ir centra uzbrucēji trešajam un ceturtajam virknējumam. Nevienai līgas komandai nav tik spēcīgi pirmo divu maiņu centri, Krosbija un Malkina personā. Starpsezonā komandu pameta centra uzbrucējs Niks Bonino, kurš pievienojās Nešvilas “Predators” komandai. Tāpat uz jautājuma zīmes ir 40 gadus vecā Meta Kalena atgriešanās komandas sastāvā.

Zemāk esošajā tabulā redzami centra uzbrucēji Pitsburgas “Penguins” sistēmā. Zem treknās līnijas ir potenciālie spēlētāji, kuri var tikt izsaukti uz NHL. Spēlētāju secība var mainīties pēc treniņnometnē parādītā snieguma.

Vārds, uzvārdsVecumsStatistika 16/17Alga ($)Līgums līdz
Sidnijs Krosbijs3075 sp. (44+45) 89 p.8 700 0002025
Jevgēņijs Malkins3162 sp. (33+39) 72 p.9 500 0002022
Kārters Rounijs2827 sp. (3+4) 7 p.612 5002018
Mets Kalens (?)4072 sp. (13+18) 31 p.1 000 000Nav līgums
Teodors Bļugers2354 sp. (7+24) 31 p. (AHL)705 0002018
Gregs Makgegs2546 sp. (3+4) 7 p.650 0002018
Dominiks Simons2370 sp. (15+31) 46p. (AHL)692 5002018
Žons Sebastians Dī2373 sp. (18+16) 34 p. (AHL)650 000Nav līgums

 

“Komandas nometne sāksies 23. augustā, un šis ir nozīmīgs gads, vai viņš [Bļugers] spers nākamo kritisko soli. Mana nojauta ir tāda, ka “Penguins” plānos viņš ir viena gada attālumā līdz gatavībai spēlēt NHL. Viennozīmīgi, ka organizācija ir patīkami iepriecināta par viņa straujo attīstības kāpumu aizvadītajā sezonā. Bļugers ir Pitsburgas intriģējošākais centra spēlētājs, viņam ir liela iespēja kļūt par komandas ilgtermiņa spēlētāju. Tas varētu sākties ar 2018./19. gada sezonu,” sacīja “Penguins” hokeja apskatnieks Vilijams Depaoli.

Ja arī Bļugers jauno sezonu nesāks Pitsburgas “Penguins” komandas rindās, kas ir visticamākais scenārijs, tad debiju NHL viņš tāpat varētu piedzīvot. Sportā daudz kas ir atkarīgs ne tikai no ieguldītā darba, bet arī veiksmes. Kāda spēlētāja neizteiksmīgais sniegums, trauma vai jebkāds cits apstāklis Bļugeram var dot iespēju kļūt par trešo latvieti, kas pārstāvējis Pitsburgas pingvīnus.

 

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar