Latviešu pārstāvētās komandas Eirolīgas ceturtdaļfinālu sāk ar zaudējumiem

18/04/2018 23:30
Jānis Timma, Sportazinas.com

Trešdien, 18. aprīlī, “Turkish Airlines” Eirolīgā tika aizvadītas ceturtdaļfināla cīņas, kurās laukumā devās arī Latvijas pārstāvji.

Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” izbraukumā ar 73:82 (11:21, 15:22, 26:22, 21:17) piekāpās pērnā gada čempioniem Stambulas “Fenerbahce” basketbolistiem.

Neveiksmīga “Baskonia” izrādījās spēles pirmā puse, kad ejot puslaiku pārtraukumā komanda atradās jau iezinējos ar 17 punktiem. Turpinājumā viesiem tikai pāris reizes izdevās rezultāta starpību samazināt līdz mazāk kā 10 punktiem, tādējādi īpaši neapdraudot “Fenerbahce” pozīcijas uzvarai spēlē.

Timma laukumā pavadīja nepilnas 20 minūtes, kuru laikā guva piecus punktus (1/4 3p, 2/2 s.m.) un pieļāva vienu kļūdu, citos statistikas rādītājos neatzīmējoties.

Savukārt Mālmanis spēlei bija pieteikts, taču laukumā nedevās.

Rezultatīvākie šajā mačā – Breds Vanameikers 16 (“Fenerbahce) un Tornike Šengelija 16 (“Baskonia”).

Tikmēr Jāņa Strēlnieka Pireju “Olympiacos” papildlaikā ar 78:87 (23:12, 15:20, 18:21, 16:19, 6:15) atzina Kauņas “Žalgiris” pārspēku.

“Olympiacos” labi iesāka spēli, pirmās ceturtdaļas beigās izvirzoties vadībā pat ar 15 punktu pārsvaru. Turpinājumā gan mājiniekiem tik labi negāja un “Žalgiris” pakāpeniski deldēja deficītu un panāca pagarinājumā, kurā izrādījās daudz veiksmīgāki.

Strēlnieks laukumā pavadīja 12 minūtes, kuru laikā aizmeta garām vienīgo izpildīto divpunktu metienu, kā arī atdeva vienu rezultatīvu piespēli.

Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiek noskaidroti sērijā līdz trīs uzvarām.