Timma sekmē “Baskonia” 15:0 izrāvienu, Vitorijas klubs pārspēj čempioni “Fenerbahce”

25/04/2018 00:24

Pirmo uzvaru “Turkish Airlines” Eirolīgas ceturtdaļfinālā šovakar guva Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa pārstāvētā Vitorijas “Baskonia”, kas sērijas trešajā mačā mājās ar 88:83 (19:20, 28:18, 20:28, 21:17) pārspēja esošo čempioni Stambulas “Fenerbahce”. Sērijā līdz trim uzvarām vadībā ar 2-1 joprojām ir Turcijas klubs, taču basku vienībai jau pēc divām dienām būs iespēja savā laukumā panākt neizšķirtu.

Timma 29:01 minūtes guva astoņus punktus (2p. 1/1, 3p. 2/4), izcīnīja četras atlēkušās bumbas un vienreiz pārtvēra bumbu. Latviešu uzbrucēja kontā arī divas kļūdas un viena piezīme. Tikmēr Mālmanis palika rezervē. Rezultatīvākais “Baskonia” sastāvā ar 21 punktu bija francūzis Rodrīgs Bobuā, bet viesiem ar 17 punktiem izcēlās Jans Veselijs.

Mača pirmās trīs ceturtdaļas aizritēja ļoti līdzīgā cīņā, un sākoties izšķirošajām desmit minūtēm Vitorijas klubs atradās vadībā ar rezultātu 67:66. Izšķirošo izrāvienu uzsāka tieši Timma, kurš visus savus astoņus punktus guva ceturtās ceturtdaļas ievadā, sekmējot “Baskonia” 15:0 izrāvienu, kas ļāva mājiniekiem izrauties priekšā ar 82:66.

Sākoties pamatlaika pēdējām 60 sekundēm “Fenerbahce” jau bija pietuvojusies līdz 80:86, tomēr mača galotni mājinieki aizvadīja aukstasinīgi un neļāva Stambulas klubam šovakar nodrošināt vietu “Final Four”.