“Nets” izmanto modernās tehnoloģijas un izveido nebijušu sporta tiešraižu produktu (VIDEO)

23/01/2022 18:54
Nokopēts

“Metaverse” jeb 3D virtuālās realitātes (VR) tīkls pēdējā gada laikā ir ļoti strauji attīstījies un ienācis tehnoloģiju vidē. Dažādi tehnoloģiju zīmoli šobrīd vēlas parādīt to, kas nākotnē būs mūs ikdiena. Dažreiz, izveidojot šo virtuālo pasauli, tiek demonstrēti un prezentēti dažādi produkti. Tāpat ir daudz dažādu organizāciju, kas vēlas savā darbībā izmantot “Metaverse” sniegtās iespējas.

Šajā sakarā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubs Bruklinas “Nets” ir spēruši soli “Metaverse” virzienā. “Nets” ir salīdzinoši jauna komanda, jo 2012. gadā tā no Nūdžersijas pārcēlās uz Bruklinu, bet tagad “Nets” ir apsteigusi visas NBA organizācijas tehnoloģiju ziņā. Integrējoties “Metaverse”, “Nets” vēlas sniegt jaunu un personalizētu iespēju līdzjutējiem izbaudīt basketbolu tiešraidē. Tagad “Nets” ir kļuvusi par pirmo ASV sporta organizāciju, kas iesaistījusies šādā procesā, savu produktu nosaucot par “Netaverse”. Šis produkts savu debiju piedzīvoja 15. janvāra spēlē starp “Nets” un Ņūorleānas “Pelicans”.

Reklāma
Saturs turpinās

Kas ir “Netaverse”?

“Netaverse” ir inovatīva video sistēma, kas izmanto vairāk nekā 100 augstas izšķirtspējas kameras “Nets” mājas arēnā “Barclays Center”. Kadrus no šīm kamerām ievada “Canon” skatupunktu sistēmā, kas dažu sekunžu laikā var izveidot reālās dzīves atveidojumus. Šī 360 grādu skatījuma galvenais mērķis ir sniegt skatītājiem iespēju būt sev vēlamajā skatupunktā laukuma ietvaros. Skatījums mača laikā var būt gan laukuma malā, gan zem groza, gan arī, piemēram, laukuma vidū. Ar “Netaverse” ieviešanu “Nets” pagaidām ir vienīgā vienība NBA, kas spēs piedāvāt līdzjutējiem reālu 360 grādu virtuālas realitātes pieredzi. Tāpat arī “Barclays Center” šobrīd ir vienīgā sporta arēna ASV, kurā ir uzstādītas nepieciešamās kameras.

“YES Network” ir “Nets” televīzijas partneris. Uzņēmuma digitālās nodaļas vadītājs Kevins Salivans atzinis, ka šobrīd līdzjutēju skatīšanās paradumi ir ievērojami mainījušies. “Veids, kā mēs patērējam sportu pēdējo divu gadu laikā ir ļoti mainījies. Sporta skatīšanās ir piedzīvojusi lielas izmaiņas, tāpēc būtu nolaidīgi, ja mēs neko nemainītu. Mēs tikai augsim un pilnveidosimies un ar šo nekas nebeigsies.” Ielūkojoties statistikā, tad NBA unikālo skatītāju skaits, salīdzinot ar 2019./2020. gada sezonu, ir palielinājies par 213%. Tāpat šobrīd par 130% ir palielinājies minūšu skaits, ko viens skatītājs pavada vērojot mača tiešraidi.

Eksperti atzīst, ka “Netaverse” kameras leņķi ir līdzīgi kā “NBA 2K22” videospēlē un tas arī ir tas, ko “Yes Network” ir centies panākt. Neskatoties uz līdzību ar videospēli, “Netaverse” joprojām atrodas veidošanas procesā, tāpēc noteikti turpmāk varēs sagaidīt vēl dažādus uzlabojumus un daudz jaunas iespējas. Līdzjutēji var piedzīvot to, ka arvien vairāk NBA klubi būs ieinteresēti izveidot paši savu VR produktu. Nav izslēgts, ka nākotnē “NBA 2K” un NBA organizāciju “Metaverse” produkti sadarbosies.

Bruklinas klubs cer, ka tuvākajā nākotnē fani vēlēsies investēt un iegādāties VR aparatūru tieši “Netaverse” dēļ. Nebūtu pārsteigums, ja tiktu izveidota sadarbība ar kādu no vadošajiem šāda veida ierīču ražotājiem. Šis nav pirmais gadījums, kad NBA tiek sekots līdzi moderno tehnoloģiju tendencēm. Piemēram, Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks” komanda savās mājas spēlēs skatītājiem piešķir savu neaizstājamo tokenu (“non-fungible token”) jeb NFT, kā arī paši līgas basketbolisti izmanto NFT, kas tiek bāzēts uz svarīgajiem notikumiem viņu karjerās. Jau šobrīd skaidrs, ka šī tehnoloģija ir inovatīva un liels pagrieziena punkts sporta tiešraižu nodrošināšanā. Nav zināms, cik strauji un kā šis risinājums izplatīsies NBA vidē un profesionālajā sportā kopumā, bet “Metaverse” tehnoloģija nākotnē noteikti dos skatītājiem iespēju padarīt tiešraidi sev tīkamāku un baudāmāku.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām