Miris jaunietis no Igaunijas, kurš pagājušās nedēļas izskaņā saļima, piedaloties “Rimi” Rīgas maratonā, vēsta portāls “Delfi”.
Svētdien, 18.maijā, Rīgā maratona laikā Klusajā ielā tika atrasts bezsamaņā 25 gadus vecs skrējējs no Igaunijas. Aculiecinieki, tostarp mediķis Kians Askari un citi skrējēji, nokritušajam jaunietim sniedza pirmo palīdzību, kamēr ātrās palīdzības mediķi ieradās pēc aptuveni 15 minūtēm.
Organizatori vēl nav publiski komentējuši notikušo, un Valsts policijas rīcībā neesot informācijas par personas nāvi, bet Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) portālam apstiprinājis, ka viens dalībnieks nogādāts slimnīcā smagā stāvoklī.
Aculieciniece Ilze TV3 atzina, ka bijusi pārsteigta par palīdzēt pienākušo policistu rīcību krīzes situācijas laikā. “Tajā mirklī, kad tālumā skanēja NMPD sirēnas, policisti lika ārzemniekiem atkāpties, lai NMPD ārsti var pārņemt glābšanas darbus. Gan ārzemnieki, gan dispečere telefonā vienbalsīgi teica – nekādā gadījumā. Ir jāmasē sirds noteiktā ritmā, līdz mediķi momentā pārņem kontroli,” atstāstīja Ilze.
Tāpat aculieciniece pauda neizpratni, kāpēc apstākļos, kad pilsētā notiek maratons un nav dzīvas autosatiksmes, NMPD vajadzējis, pēc viņas aplēsēm, aptuveni desmit minūtes, lai atbrauktu līdz kritušajam maratonistam. Viņa arī piebilda, ka nelaimes vieta – Klusā iela – ir pavisam netālu no NMPD bāzes Duntes ielā.
Par traģisko gadījumu sociālajos tīklos informēja arī citi aculiecinieki, kuri aicināja vērst uzmanību uz medicīniskās palīdzības pieejamību šāda mēroga sacensībās. 25 gadus vecā Rolanda nāvi apstiprinājis arī viņa savulaik pārstāvētais futbola klubs “Elva” Igaunijā.
NMPD aģentūrai LETA norādīja, ka maratona laikā dienests nodrošināja koordinētu un daudzlīmeņu medicīniskās palīdzības sniegšanu, izvietojot atbilstošus resursus visā distances teritorijā. Pasākumā strādāja astoņas neatliekamās palīdzības brigādes, divas reanimācijas brigādes, kā arī palīdzības saņemšanai tika izveidota īpaša medicīnas telts 11.novembra krastmalā. Papildus tam, trasēs bija vairāki desmiti apmācītu brīvprātīgo, kuri sniedza atbalstu maratona dalībniekiem.
NMPD norāda, ka dienesta mediķi sniedza palīdzību ikvienam maratona dalībniekam, kuram tas bija nepieciešams. Saskaņā ar iepriekš sniegto informāciju, astoņus dalībniekus NMPD mediķi nogādāja ārstniecības iestādēs papildus izmeklējumu veikšanai un ārstēšanai. NMPD arī vērš uzmanību, ka tā kompetencē ir neatliekamās palīdzības sniegšana pirmsslimnīcas etapā, pēc kā pacienti tiek nodoti tālākai aprūpei ārstniecības iestādēs.
Rīgas maratona komunikācijas un mārketinga vadītāja Rebeka Ozolniece iepriekš aģentūru LETA informēja, ka skrējiens šogad noticis bez nopietniem starpgadījumiem, un, salīdzinot ar citiem gadiem, kad maratona nedēļas nogalē valdīja svelme, hospitalizāciju skaits šogad bijis daudz mazāks.
Kopumā organizatoru novērojumi liecina, ka dalībnieki gatavošanās procesā pēdējos gados kļuvuši daudz atbildīgāki, treniņu procesā gan apmeklējot maratona organizētos koptreniņus, gan ieklausoties maratona treneru padomos, tādējādi uz startu tie ierodas krietni sagatavotāki.
Jau vēstīts, ka startam “Rimi” Rīgas maratona dažādās distancēs šogad kopā bija reģistrējušies 40 122 dalībnieki. Šogad maratons piesaistīja rekordlielu ārvalstu skrējēju skaitu – 6017 dalībniekus no 109 pasaules valstīm.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu