Ābols par izlases sastāva komplektēšanu: Viss “Dinamo” atkrita automātiski un nemaz netika izskatīts

07/11/2020 12:09
Nokopēts
Artis Ābols

Latviešu hokeja treneris Artis Ābols, kurš “Deutschland Cup” turnīrā uzņēmies Latvijas hokeja izlases stūrmaņa pienākumus, pēc piektdien izcīnītās uzvaras pār Vācijas U23 valstsvienību, sarunā ar ekspertiem Lotāru Zariņu un Valdi Valteru dalījās pārdomās par aizvadīto maču, atklāja, kā izskatījies sastāva komplektēšanas process un kādi bijuši spēles uzdevumi.

Jau ziņots, ka piektdien Latvijas vīriešu hokeja izlase svinēja uzvaru savā debijā vienā no vecākajiem turnīriem Eiropā – “Deutschland Cup”, ar rezultātu 4:2 (1:0, 2:2, 1:0) pārspējot Vācijas U23 valstsvienību.

Reklāma
Saturs turpinās

“Pirmais uzdevums šiem spēlētājiem, kuri vairāk kā septiņus mēnešus nebija spēlējuši, bija gūt spēļu praksi, jo tas ir viņu darbs un viņu iztika,” atklāja Ābols. “Manuprāt, nav daudz tādu profesiju pārstāvju, kas šajā pandēmijas laikā nav varējuši strādāt septiņus mēnešus. Primārais bija, lai šie spēlētāji rastu motiviāciju strādāt tālāk, nevis vienkārši trenēties.”

“Pēc septiņiem mēnešiem gribēt jau var daudz, bet galveno mēs sasniedzām, mēs uzvarējām,” apmierināts bija izlases galvenais treneris. “Visvairāk šajā laikā pietrūkst tās ģērbtuves atmosfēras, kad pēc uzvaras ir mazā eiforija. Vienalga kur, kādā līmenī un ko tu esi vinnējis. Tā ir tā narkotika, ko gribās izjust gan trenerim, gan spēlētājiem, un prieks, ka vismaz šovakar mēs to sajutām.”

“Var trenēties cik daudz un cik profesionāli tu gribi, taču spēļu ritms ir kaut kas pavisam cits,” atklāja Ābols. “Pieredzējušajiem hokejistiem nebija viegli. Lielāko otrās trešdaļas daļu tas, ko mēs plānojām, nesanāca. Varbūt mēs nedaudz aizelsāmies un vācieši iekustējās veiklāk pēc vakardienas spēles, bet labi, ka trešdaļas beigās guvām divus vārtus. Skaidrs, ka nav viegli spēlēt pēc tādas pauzes.”

Tāpat Latvijas izlases pagaidu treneris Vācijā notiekošajā turnīrā dalījās detaļās par izlases sastāva komplektēšanas procesu:“Viss “Dinamo” sastāvs atkrita automātiski un nemaz netika izskatīts, ņemot vērā karantīnas un notiekošo KHL. Otrkārt, Renārs Freibergs, Viesturs Koziols stādīja priekšā man šo sarakstu un tālāk jau iejaucās covid-19 apstākļi.”

“Kā zināms, arī U20 izlasei bija plānots braukt uz Austriju, taču pozitīvu testu dēļ šīs spēles atkrita. Bija plānots arī, ka šogad [NHL] draftētais Raivis Ansons būs šeit, bet diemžēl viņš bija tiešā kontaktpersona un tas viņa liedza būt šeit,” pastāstija treneris. “Vēl bija divi aizsargi no HS “Rīga”, kuriem bija jābūt šeit, lai paskatītos viņus šajā zīmējumā pret Vācijas U23 izlasi. Kā jau teicu, tā covid-19 realitāte ieviesa savas korekcijas un tas sastāvs ir tāds, kāds viņš šobrīd ir. Nevarējām vest tikai jaunos puikas, rezultātu arī kaut kādu gribās.”

Uz turnīru Krēfeldē devušies 27 spēlētāji – trīs vārtsargi, deviņi aizsargi un 15 uzbrucēji.

Izlases pirmais vārtsargs ir Vankūveras “Canucks” paspārnē esošais Artūrs Šilovs, bet no aizsargiem Latvijas izlases kreklā var redzēt tādus hokejistus kā Artūrs Kulda, Kārlis Čukste, Oskars Bārtulis un Krišjānis Rēdlihs. Savukārt uzbrukumā no vadošajiem spēlētājiem izlasi pārstāv Mārtiņš Karsums, Rihards Bukarts, Andris Džeriņš un Gunārs Skvorcovs.

Latvijas izlases galvenais treneris turnīrā ir Artis Ābols, kuram asistē Herberts Vasiļjevs, Edgars Masaļskis un Maksims Širokovs, kā arī katru dienu notiek komunikācija ar Bobu Hārtliju, kopīgi pieņemot lēmumus par spēlētāju virknējumiem.

Nākamais turnīra mačs, kurā paredzēta tikšanāš ar Vācijas izlasi, notiks jau sestdien plkst.15.45 pēc Latvijas laika.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām