Kauņas ”Žalgiris” 21. reizi vēsturē triumfē Lietuvas čempionātā

18/06/2018 20:50

Par Lietuvas basketbola līgas (LKL) čempioni kļuvusi Eirolīgas bronzas medaļniece Kauņas ”Žalgiris”, kas savā laukumā ar 80:70 (18:20, 18:19, 22:17, 22:14) pārspēja Viļņas “Lietuvos rytas” basketbolistu, triumfējot finālsērijā ar 4-1.

”Žalgiris” jau ieguvis 21. titulu Lietuvas čempionāta vēsturē.

Pirmajā spēlē “Žalgiris” uzvarēja ar 96:83, bet vēlāk Viļņas klubs panāca izlīdzinājumu, gūstot panākumu ar 82:73. Savukārt trešajā mačā Kauņas klubs bija labāks ar 90:80. Bet ceturtajā duelī ”Žalgiris” guva triumfu ar 82:78.

Duelis ritēja ļoti līdzīgā cīņā un pirmo puslaiku mājinieki zaudēja ar 28:39. Tomēr Šarūna Jasikēviča vadītajai vienībai izdevās laba trešā un ceturtā ceturtdaļa, kurā tika ielikti pamati čempiontitulam.

Finālsērijas izšķirošajā spēlē ”neapturams” bija amerikāņu leģionārs Brendons Deiviss, kurš guva 29 punktus un savāca astoņas atlēkušās bumbas. Pa 10 punktiem pievienoja arī Kevins Pangoss un Beno Udrihs.

Jau vēstījām, ka Žanis Peiners un ”Lietkabelis” vienība Lietuvas līgas čempionātu noslēdza ceturtajā vietā.