Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” aizsargs Oskars Bārtulis sarunā ar raidījuma “Personība” vadītāju Maiju Rozīti-Krištopāni pastāstījis par sportiskās pilsonības maiņu, Rīgas “Dinamo” sliktās sezonas iemesliem, ka arī Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa panākumu atslēgu.
2018. gada vasarā Latvijas medijos parādījās informācija par to, ka valsts izlases aizsargs Bārtulis kļuvis par Krievijas pilsoni. Vēlāk noskaidrojies, ka ar to bija domāta sportiskā pilsonība. “Visi saprotam, ka sportista mūžs ir īss. Teiksim tā – tas viss bija “just for business”. Man piedāvāja ļoti naudīgu līgumu, līdz ar ko man tas bija jādara,” atceras aizsargs. “Ne jau es uzrakstīju, ka atsakos no Latvijas pilsonības, pametu valsti un vairs nedzīvošu šeit. Tā ir mana dzimtene, šeit esmu izaudzis un šeit dzīvošu. Leģionāra statusā nopelnīt šādu naudu nebija iespējams, bet pieņemot Krievijas sporta pilsonību – bija,” stāsta Bārtulis.
Aizsargs norādīja, ka viņu lielākoties nosodīja tie, kuriem nav nekādas saistības ar sporta pasauli. “Tiem, kuri nav saistīti ar sportu, varbūt ir lielāka nesaprašana. Bet sportisti zina, kā tas viss notiek un no viņu puses nekādu pretenziju nebija. Domāju, ja kāds būtu baigi apvainojies, tad atpakaļ izlasē mani neņemtu. Ņemot vērā to, ka esmu izgājis cauri, otro reizi es to nedarītu,” teica hokejists.
Sezonas laikā Bārtulis kļuva par “Dinamo” hokejistu. “Spēlēšana mājās man bija kaut kas jauns, jo 15 gadu vecumā aizbraucu no valsts. Man patika, ka no rīta varu aizvest bērnus uz skolu, brīžiem arī savākt viņus un aizvest uz treniņu. Arī no vietējiem līdzjutējiem bija laba reakcija, tomātus neviens nemeta, ar to arī sākās ceļš uz Latvijas izlasi,” uzskata aizsargs.
Oskars Bārtulis | Foto: Raimonds Volonts/Rīgas “Dinamo”
“Dinamo” aizvadīja vienu no neveiksmīgākajām sezonām. 62 mačos tika izcīnītas 17 uzvaras, komandai ieņemot 11. vietu Rietumu konferencē. Savukārt pats Bārtulis aizvadīja 28 mačus, kuros guva vienus vārtus, atdeva septiņas piespēles un nopelnīja negatīvu lietderību -9. Viņam sezona noslēdzās priekšlaicīgi savainojuma dēļ.
“Ilgi bijām tuvu “play-off” zonai – te četri punkti, te seši. Likās, ka tūlīt noķersim labāko astoņnieku, tad sākās traumu sērija, uzskatu, ka tas ir lielākais faktors. Reti var redzēt, kad vienā brīdī ir savainoti pieci aizsargi, līdz ar ko vairāk jāspēlē jaunajiem hokejistiem. Nav nekas pret viņiem, bet KHL līmenis ir augsts, ir grūti uzreiz ieiet un spēlēt, ja tev nav pieredzes,” neveiksmju iemeslus min Bārtulis.
Viņš nepiekrīt viedoklim, ka problēma meklējama arī citās jomās. “Ar menedžmentu viss ir kārtībā. Esmu daudz kur spēlējis KHL, Rīgā menedžments tiešām ir augstā līmenī.”
Bārtulis komentēja arī Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa dueta darbu. “Viņi atraduši viens otru. Esam redzējuši, kā sanāk Vītoliņam, kad viņš pats mēģina strādāt par galveno treneri. Neteikšu, ka viņam neaizgāja, bet sezona nebija tik laba, kā tad, kad viņi trenēja kopa. Abi papildina viens otru, tur arī ir viņu panākumu iemesls.”
Savas KHL karjeras laikā aizsargs pārstāvējis Doņeckas “Donbass”, Nursultanas “Barys”, Vladivostokas “Admiral”, Ufas “Salavat Yulaev” un Pekinas “Kunlun Red Star”. “Krievijā uz latviešu hokejistiem neskatās kā uz tādiem īstiem ārzemniekiem. Tomēr mēs runājam krieviski un angliski, neesam tādi, kā leģionāri no Ziemeļamerikas vai Somijas. Teiktu, ka uz mums skatās gandrīz kā uz savējiem. Esam pa vidu starp ārzemniekiem un krieviem.”
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu