Vācijas futbola bundeslīgas granda Minhenes “Bayern” valdes priekšsēdētājs Olivers Kāns un sporta direktors Hasans Salihamidžičs intervijā žurnālistiem un insaiderim Fabricio Romano atklājuši iemeslus kluba galvenā trenera Juliāna Nāgelsmana atlaišanai.
Jau ziņots, ka 23.marta vakarā “Bayern” no galvenā trenera amata atlaida galveno treneri Nāgelsmanu. Viņa vietā tika nozīmēts cits vācu speciālists Tomass Tuhels, kurš uzreiz pieņēma piedāvājumu un šobrīd oficiāli stājies jaunajā amatā.
“Mūsu komandas kvalitātes pēdējā laikā uz laukuma tika manītas retāk un retāk,”pauda Kāns. “Kopš janvāra spēlējām arvien mazāk veiksmīgi un atraktīvi. Spēcīgas snieguma svārstības apdraud mūsu mērķus ne vien šajā sezonā, bet arī pēc tās. Tāpēc mēs pieņēmām lēmumu reaģēt.”
“Mums ir viens no labākajiem sastāviem Eiropā. Taču stabilitāte nekļuva labāka. Šogad nevaram būt apmierināti ar sniegumu un rezultātiem,” turpināja kluba valdes priekšsēdētājs. “Ja paskatās uz visu, mēs esam uzvarējuši tikai piecās no desmit [pēdējām] Bundeslīgas spēlēm – tas nav mūsu mērķis.”
“Protams, visa procesa ietvaros prioritāte bija vispirms sazināties ar Nāgelsmanu un darīt viņam zināmu mūsu lēmumu. Mēs to izdarījām,” Jūliāna atlaišanas procesu komentēja Kāns. “Tā bija ļoti atklāta saruna. Protams, dzīvē ir arī jaukākas lietas. taču viņš bija ļoti atvērts.”
Tāpat lēmumu nomainīt treneri tik atbildīgā sezonas posmā skaidroja arī “Bayern” sporta direktors Salihamidžičs. “Pēc rūpīgas mūsu komandas sportiskās attīstības analīzes, īpaši kopš janvāra, un ņemot vērā iepriekšējās sezonas otrās puses pieredzi, tagad esam kopīgi nolēmuši atbrīvot Juliānu. Arī pagājušā gada martā mums bija šie pretrunīgie rezultāti, tad atkal septembrī un pēdējā laikā mēs uzvarējām tikai piecās no desmit bundeslīgas spēlēm,” pauda Salihamidžičs.
“Kad snieguma līkne ir vērsta uz leju, ir jāreaģē. Tas nebija viegls lēmums,” turpināja speciālists. “Mēs ticējām Nāgelsmanam līdz plkst. 23.00 svētdienā. Mēs ticējām, vēlāk cerējām, bet, kad tu vairs neesi pārliecināts, tev ir jāreaģē. Par laimi tirgū bija tik lieliska opcija [kā Tuhels]. Notikumi noritēja ļoti ātri. ”
“Šis bija visgrūtākais lēmums manā direktora amatā. Man bija atklātas, uzticamas, draudzīgas attiecības ar Juliānu,” atklāja Hasans. “Es patiešām novēlu Nāgelsmanam visu to labāko, un man ļoti žēl, ka no viņa jāšķiras.”
Šobrīd, kad līdz Bundeslīgas sezonas beigām atlikušas deviņas kārtas, Minhenes komanda atrodas otrajā vietā Vācijas čempionātā. “Bayern” 25 spēlēs izcīnījusi 52 punktus un par vienu punktu atpaliek no čempionāta līderes Dortmundes “Borussia”. Tāpat drīzumā “Bayern” sagaida cīņa Čempionu līgas ceturtdaļfinālā, kurā Vācijas grands 11. un 19.aprīlī tiksies ar Anglijas premjerlīgas čempioniem Mančestras “City”.
Vācieti pret vācieti – “Bayern” negaidīti atlaiž galveno treneri
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu