Bezoss, Dreiks un NBA spēlētāji iegulda miljonus evolucionārā basketbola projektā jauniešiem – kas ir “Overtime Elite” līga?

24/10/2021 17:27
Nokopēts
Dreiks

Vairākas pasaulē labi zināmas slavenības šī gada pirmajā pusē nolēma ieguldīt vairākus desmitus miljonus dolāru, lai palīdzētu īstenot evolucionāru basketbola projektu, kura ietvaros talantīgākajiem jauniešiem būs iespēja trenēties pie sertificētiem un pieredzējušiem speciālistiem, kā arī aizvadīt spēles un saņemt par to atalgojumu.

Multimediju kompānija “Overtime”, kurai sociālajos tīklos (“Instagram”, “Twitter”, “Facebook”, “YouTube” un “Snapchat”) kopumā ir vairāki desmiti miljoni sekotāju, šī gada sākumā izveidoja “Overtime Elite” basketbola līgu, kurā jaunie basketbola talanti vecumā no 16 līdz 18 gadiem tiek pie ekskluzīvas iespējas trenēties attīstības programmā, aizvadīt spēles un par to saņemt 100 tūkstošu dolāru gada algu.

Jauno talantu līgu finansiāli atbalsta slavenais mūziķis Dreiks, viens no planētas bagātākajiem cilvēkiem un tehnoloģiju platformas “Amazon” dibinātājs Džefs Bezoss, sociālā tīkla “Reddit” viens no izveidotājiem Aleksis Ohanjans un tādi Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētāji kā Devins Bukers, Trejs Jangs un Klejs Tompsons, bet Kevins Durants bija pirmais, kurš jau pirms vairākiem gadiem investēja nepilnus 10 miljonus šajā projektā. Tāpat līgas valdē atrodams Karmelo Entonija vārds. “Overtime Elite” projektā kopumā tika investēti 80 miljoni dolāru.

“Overtime Elite” ir līga talantīgākajiem vidusskolu basketbolistiem, kas katram no viņiem piedāvā viena gada attīstības programmu. Tās ietvaros spēlētāji ne tikai aizvada treniņus un spēles, bet arī iegūst zināšanas par trenera darbu, sporta zinātni, tehnoloģijām un infrastruktūru, apgūstot viena gada akadēmisko programmu.

"Overtime Elite"

“Overtime Elite” spēlētāji

Iepriekš NBA fārmklubu turnīrs G Līga nolēma iet pavisam jaunu ceļu. Tika izveidota komanda “Ignite”, kurā pagājušajā sezonā spēlēja tādi šogad draftēti talanti kā Džeilens Grīns (#2), Džonatans Kuminga (#7) un Aizeja Tods (#31). “Ignite” tika izveidota ar mērķi, lai talantīgākajiem jaunajiem spēlētājiem būtu iespēja aizvadīt spēles pret NBA pieredzi guvušiem basketbolistiem un G Līgas klubiem, lai sagatavotos spēlēšanai planētas spēcīgākajā līgā. Arī “Ignite” spēlētāji saņem algu, kura sasniedz 125 tūkstošos dolāru, trenējas pie kvalificētiem speciālistiem un arī viņi apgūst papildus zināšanas par un ap sportu gluži kā “Overtime Elite” līgas pārstāvji.

“Overtime Elite” kļuvis par līdzīgu projektu, kas sniedz jaunas iespējas talantīgākajiem jauniešiem. Šiem spēlētājiem ir iespēja nopelnīt sešciparu skaitļa pamatalgu, turklāt viņiem ir dota zaļā gaisma, lai lēnām būvētu savu zīmolu. Basketbolisti drīkst slēgt līgumus ar apavu ražotājiem un izmantot savu vārdu un tēlu apģērbu tirdzniecībā, videospēlēs, NFT, fiziskajās kartiņās un citur, tādējādi nopelnot vēl papildus naudu ar dažādām sadarbībām.

Piemēram, Nacionālās koledžu sporta asociācija (NCAA) pirmās divīzijas basketbola turnīra komandu spēlētājiem šāda iespēja ilgu laiku nebija, taču šogad tika nolemts, ka arī NCAA basketbolisti ar savu tēlu un vārdu drīkstēs pelnīt naudu, algu gan nesaņemot. Agrāk tas notika reti, taču pēdējā laikā atsevišķi talanti izvēlas pirms NBA karjeras nedoties uz NCAA. Piemēram, iepriekšminētie Grīns un Kuminga uz NBA devās pēc vienas sezonas G Līgā. Arī ar sesto numuru draftētais Džošs Gidijs pirms drafta spēlēja profesionālu basketbolu Austrālijā. Pagājušajā gadā ar trešo numuru izvēlētais Lamelo Bols neiestājās augstskolā, bet arī spēlēja Austrālijā, šādu pašu ceļu izvēloties arī 24. numuram Roderikam “R.J.” Hemptonam. Lielākais vairums spēlētāju joprojām izvēlas NCAA, jo paralēli ir iespēja iegūt arī bezmaksas izglītību, kas ASV ir ļoti dārgs prieks, taču redzams, ka arvien biežāk ne tie zemākā ranga talanti dodas alternatīvus ceļus.

"Overtime Elite"

“Overtime Elite” komandu sastāvi

“Overtime Elite” gluži nav NCAA vai G Līgas attīstības programmas konkurents, jo tas sagatavo vidusskolēnus, lai viņi tālāk varētu vai nu studēt vai uzsākt profesionāļu karjeras. Līgas izveidotāji “Overtime Elite” izveidi pamatoja ar pārliecību, ka pasaulē neeksistē neviena cita šāda līmeņa jauniešu basketbola attīstības programma. Šobrīd līgā ir trīs komandas, kurā katrā ir pa deviņiem spēlētājiem un katrai no komandām ir savs treneris. Līgas komisārs ir Ārons Raiens, kuram ir liela pieredze NBA komandu birojos, bet otra svarīgākā persona jeb basketbola operāciju prezidents, ir kādreizējais NBA čempions un bijušais Sakramento “Kings” ģenerālmenedžera asistents Brendons Viljamss.

“Overtime Elite” programmas spēlētāji aizvadīs spēles viens ar otru, kā arī mačus ar talantu komandām no visas pārējās pasaules. “Vislabākais šajā visā ir tas, ka jaunieši aizvadīs mačus viens pret otru,” medijam ESPN sacīja Viljamss. “Realitāte gan ir tāda, ka pasaulē nav daudz tādu komandu kā mēs, tādēļ sagatavot kalendāru ir liels izaicinājums.” Viljamss arī atklāja, ka NBA paudusi vēlmi, lai visām 30 komandām ir pieejama informācija par līgā notiekošo. “Šobrīd arī nav radies iespaids, ka NBA klubi nebūtu ieinteresēti uz mūsu arēnu Atlantā sūtīt skautus.” Jauno basketbolistu rīcībā ir profesionālas treniņu arēnas, kurās ar viņiem strādā treneri, menedžeri, speciālisti, kas rūpējas par basketbolistu attīstību, dietologi, fitnesa un sporta zinātnes eksperti ar vairāk nekā 30 gadu pieredzi NBA. Piemēram, līgā strādā Deivids Martins, kurš iepriekš bija Filadelfijas “76ers” Sportiskā snieguma un pētniecības nodaļas direktors.

Ārpus basketbola spēlētājus izglīto skolotāji, kuri ar katru basketbolistu darbojas individuāli vai nelielās grupās. Katrā nodarbībā būs četri skolēni un viens skolotājs vai arī nodarbības viens pret vienu. Tajās pedagogi māca par finansēm, mediju treniņiem, mentālo veselību, sociāliem jautājumiem un citām tēmām. Papildus jau minētajai algu sistēmai spēlētājiem tiks nodrošināta veselības apdrošināšana un papildus 100 000 dolāru augstskolas stipendija tiem, kuri izvēlēsies neturpināt karjeru basketbolā. “Overtime Elite” var pieteikties ne tikai Ziemeļamerikas basketbolisti, bet arī talanti no visas pasaules. Sastāvi jaunajai sezonai jau ir nokomplektēti, tādēļ jauna pieteikšanās gaidāma pēc šīs sezonas.

“Overtime Elite” pirmā sezona sāksies 29. oktobrī, un uz spēlēm ir iespējams iegādāties biļetes. To cena sākas no septiņiem dolāriem. Spēles tiešraidē būs iespējams vērot “Overtime” oficiālajā “Youtube” kanālā. Mači un to apmeklēšana ir tikai neliela redzamā daļa no tā, kas notiek šajā projektā. Svarīgākais ir laicīga spēlētāju ievešana profesionālā basketbola sistēma un viņu izglītošana.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
2.45
3.1
3
1.67
4.2
4.1
5.75
4.6
1.47
3.17
4.57
2.06
2.65
3.9
2.35
5.5
3.6
1.51
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām