Bijušais Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Teds Nolans tiks uzņemts Kanādas Sporta slavas zālē, vēsta Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF).
Svinīgā ceremonija notiks 29. oktobrī, kurā Nolanam tiks piešķirts Kanādas Sporta ordenis, kas ir valsts augstākais sporta apbalvojums. 67 gadus vecais Nolans atzinību izpelnījies kategorijā “Builder”, kurā tiek izceltas personības par viņu nozīmi sporta attīstībā.
“Kad tevi novērtē tava valsts, tas ir patiešām iespaidīgi. Tā tas tiešām ir,” sacīja Nolans. “No vietas, no kurienes es nāku un tikt pie Kanādas ordeņa… Tā ir īpaša sajūta.”
Nolans Latvijas izlasi vadīja no 2011. līdz 2014. gadam, pasaules čempionātos labāko rezultātu sasniedzot 2012. gadā, kad mūsējie finišēja desmitajā vietā. Savukārt 2014. gada olimpiskajās spēlēs latvieši Nolana vadībā sasniedza ceturtdaļfinālu, kurā izrādīja milzīgu pretestību Kanādai, bet tomēr cieta neveiksmi ar 1:2.
2023. gadā Nolans izdeva grāmatu “Dzīve divās pasaulēs: Trenera piedzīvojums no rezervista līdz NHL” (“Life in Two Worlds: A Coach’s Journey from the Reserve to the NHL), kurā viņš aprakstīja izaicinājumus, kādus viņam nācies pārvarēt, kā, piemēram, rasismu. Ņemot vērā savas saknes un to, ka viņš dzimis indiāņu rezervātā, Nolans tāpat ir izveidojis savu fondu, kas Kanādas pirmatnējo iedzīvotāju grupas sievietēm piedāvā stipendijas izglītības un apmācību iegūšanai. Aar saviem dēliem Brendonu un Džordanu viņš izveidojis hokeja skolu.
“Viena lieta, ko mūsos ieaudzināja, bija darba nozīme. Ja vēlies dzīvē kaut ko sasniegt, tev ir jāstrādā. Protams, savā ziņā bija daži šķēršļi, bet tie vienkārši kaut kā bija jāpārvar. Bija jāturpina cīnīties un nedrīkstējām padoties,” paudis Nolans.
Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Nolans kopumā sešas sezonas strādājis par galveno treneri Bufalo “Sabres” un Ņujorkas “Islanders” vienībās. 1997. gadā Nolans tika atzīts par NHL sezonas labāko treneri, bet viņa līdz šim pēdējā darba vieta pasaules spēcīgākajā līgā bija “Sabres”, ko viņš vadīja no 2013. līdz 2015. gadam (un pirms tam arī 1995.-1997.). No 2017. līdz 2018. gadam Nolans trenēja Polijas izlasi.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu