Bobslejs

Bobslejs Latvijā noteikti nav svešs. To pašu var teikt arī par pasauli. Līdz ar to ir iespējams saprast, ka ir iespējams vienmēr uzzināt kaut ko interesantu par to katram interesentam. Piedalīšanās gan prasīs daudz lielāku sagatavošanos, bet Siguldā ir iespējams atrast arī iespējas tam.

Bobslejs pats par sevi ir ziemas sporta veids. Tajā piedalās komandas (divi vai četri cilvēki) kamanās. Kamanas dodas lejā pa speciālām bobslejam paredzētām trasēm uz ātrumu. Mūsdienu modernai trasei jābūt 1200-1300 metrus garai un ar vismaz 15 līkumiem. Līdz ar to trase vizuāli var atšķirties, bet pāris detaļām un garuma ir jābūt kā norādīts noteikumos. Ātrums trasē ar bobsleju var sasniegt pat 140 km/h. Pirmās bobsleja sacensības norisinājās jau 1884. gadā, Sanktmoricā, Šveicē. Arī mūsdienās tur atrodas moderna bobsleja trase. Lai gan sporta veids ir samērā bīstams, tas aizvien piesaista daudzus interesentus. Arī Latvijas rindās ir cilvēki, kas piedalās profesionāli. Starptautiskās sacensības galvenokārt rīko FIBT (Starptautiskā Bobsleja Federācija). Modernākās bobsleja trases atrodas Austrijā, ASV, Francijā, Itālijā, Japānā, Kanādā, Norvēģijā, Šveicē un Vācijā, kur tad arī notiek dažādas sacensības. Bobsleja trase Siguldā šobrīd neatbilst noteikumiem, lai rīkotu sacensības. Šādās trases var rīkot arī sacensības kamaniņās un skeletonā. Bobslejam ir arī īpašs laiks, kad notiek lielākā daļa sacensību. Tā ir sezona, kas sākas novembra beigās vai decembra sākumā. Vispirms parasti sacensības notiek Amerikā, bet pēc tam Eiropā. Katrā sacensību posmā dalībnieki krāj punktus, un sezonas beigās uzvarētājs ir ar visvairāk punktiem un izcīna Pasaules kausu. Neilgi pēc tam kādā no trasēm norisinās arī Pasaules čempionāta sacīkstes. Tajās ir četri braucieni katrai komandai, kā arī piedalās daudz vairāk bobslejistu no dažādām valstīm.

Latvijas bobslejs sevišķi populārs kļuva jau PSRS laikos. Nav noslēpums, ka daudzi tā laika labākie padomju bobslejisti bija tieši no Latvijas. Kā viens no piemēriem ir 1984. gads, kad Zintis Ekmanis kopā ar krievu tautības Vladimiru Aleksandrovu izcīnīja trešo vietu Olimpiskajās spēlēs. Vēlāk arī Sandis Prūsis rādīja labus rezultātus, bet nu ja ir pārgājis uz Latvijas izlases trenēšanu. Liels sasniegums Latvijai bija, kad Jānis Miņins 2008. gadā kļuva par Eiropas čempionu. Līdz ar to noteikti var teikt, ka bobslejā arī Latvija var pārsteigt un parādīt sevi. Sekot līdzi bobslejam nekad nav garlaicīgi un ir vērts.

Dienas fokusā

Rūdolfs Balcers
30/01/2023 21:30

Balceru neizvēlas cits NHL klubs, latvietis paliek “Lightning” sastāvā

Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers pirmdien netika izraudzīts no Nacionālās hokeja līgas (NHL) neaizsargāto spēlētāju saraksta, tādējādi paliekot Tampabejas “Lightning” komandas sistēmā. “Lightning” svētdien ievietoja Balceru neaizsargāto spēlētāju sarakstā, taču diennakts…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām