Daudzi Latvijas vieglatlēti pauž atbalstu Radēvičas kandidēšanai uz LVS prezidenta amatu

23/03/2017 18:03

Daudzi Latvijas vieglatlēti atbalsta bijušās tāllēcējas Inetas Radēvičas kandidēšanu uz Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidenta amatu, sociālajā tīklā “Facebook” raksta sportisti.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Radēviča nākamnedēļ LVS kongresā kandidēs uz organizācijas prezidenta amatu.

“Pazīstu Inetu jau no jaunības laikiem, kopā esam startējuši Latvijas, Eiropas, pasaules čempionātos, kā arī olimpiskajās spēlēs. Kopā mācījāmies ASV un esam labi ģimenes draugi. Uzskatu, ka Inetai ir viss nepieciešamais, lai attīstītu mūs mīļo sporta veidu, mūsu karalieni vieglatlētiku. Atbalstu Inetas kandidatūru un priecājos būt viņas komandā. Lai viss izdodas!” raksta Latvijas izlases direktors Dmitrijs Miļkevičs.

“Lieliska ziņa, un atbalstu Inetu, jo, manuprāt, esošā vadība stagnē, un ir vajadzīgs jauns “atspēriens” Latvijas vieglatlētikai! Ticu, ka Inetai tas izdosies,” atzīmē šķēpmetējs Ansis Brūns.

“Esmu par vieglatlētikas attīstību! 100% par Inetu,” raksta sprinteris un tāllēcējs Jānis Baltušs.

“Atbalstam Inetu Radēviču,” bilst sprintere Sindija Bukša.

“Inovācija mūsdienās vienmēr nāk par labu. Ineta Radēviča daudz reizes sevi ir pierādījusi! Mums viņas domāšana, patriotisms, neatlaidība, cīņas griba ir nepieciešama!” uzsver garo distanču skrējēja Anita Kažemāka.

“Atbalstīsim Radeviču ceļā uz pārmaiņām vieglatlētikā. Esmu ar abām rokām par! Tagadēja situācija vieglatlētikā ir dramatiska, un to ir jāmaina!” secina vidējo distanču skrējējs Dmitrijs Jurkevičs.

“Beidzot cilvēks ar vārdu un mīlestību pret vieglatlētiku. Lai izdodas, Ineta!” veiksmi vēl daudzcīņnieks Edgars Eriņš.

“Pastāvēs kas pārvērtīsies. Esmu par pārmaiņām un jauniem izaicinājumiem,” atzīmē soļotājs Arnis Rumbenieks.

“Par svaigu skatu un labāku nākotni vieglatlētikai. Esmu ar Tevi, Ineta,” raksta šķēpmetēja Līna Mūze.

“Par pārmaiņām! Būtu gandarits redzēt savu draugu un ļoti līdzīgi domājošu cilvēku. Par Inetu! Šajā amatā var būt cilvēks, kurš ir bijis šajā sporta, kurš saprot un redz ar ko sportistiem, treneriem un kādam ir jabut attiecībām ar citām valsts delegācijām,” skaidro kārtslēcējs Pauls Pujāts.

Teiktajam piekrīt arī citi Latvijā zināmi vieglatlēti, daloties un spiežot “patīk” savu kolēģus rakstītajam.

Šobrīd LVS prezidenta amatam izvirzīti divi kandidāti – bez Radēvičas tas ir arī pašreizējais organizācijas vadītājs Guntis Zālītis.

Kā aģentūrai LETA norādīja LVS komunikāciju vadītāja Ieva Bļusina, kandidātu saraksts vēl var tikt papildināts, jo jebkurš savienības biedrs savu pretendentu var izvirzīt arī klātienē. LVS kongress notiks 29.martā Rīgas Tūrisma un Radošās industrijas tehnikumā.

Radēviču LVS prezidenta amatam izvirzījusi Krāslavas sporta skola.

Pašlaik 35 gadus vecā Radēviča sportistes karjeru noslēdza 2012.gadā, pēdējos gados pievēršoties arī TV žurnālistikai, tomēr no vieglatlētikas viņa nekur tālu nav aizgājusi.

Vēl šī gada sākumā Radēviča pēc konkurentes diskvalifikācijas par aizliegto vielu lietošanu kļuva par 2011.gada pasaules vicečempioni, lai gan sākotnēji viņa bija izcīnījusi bronzu. Viņas tobrīd izcīnītā medaļa kļuva par Latvijai pirmo godalgu neatkarīgas valsts vēsturē pasaules čempionātos.

Sportistes karjeru Radēviča noslēdza pēc 2012.gada Londonas olimpiskajām spēlēm, kur viņa palika ceturtā, no bronzas godalgas arī atpaliekot tikai par centimetru, toreiz sasniedzot rezultātu 6,88 metri.

Radēvičai pieder Latvijas rekords tāllēkšanā, jo 2010.gadā Barselonā viņa aizlēca 6,92 metrus tālu, tad arī izcīnot Eiropas čempiones titulu.

Radēviča absolvējusi Nebraskas Universitāti, iegūstot bakalaura grādu ekonomikā.

Zālītis LVS prezidenta pienākumus pilda kopš 2005.gada.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Zemgale/LLU
04/10/2022 10:23

Ar bungām, viesu faniem un gandrīz tūkstoti skatītāju – kā pagājusi “Zemgale/LLU” debija “Mestis” līgā

Aizvadītās nedēļas nogalē Jelgavā norisinājās vēsturisks notikums Latvijas hokejā – “Zemgale/LLU” piedzīvoja debiju Somijas pēc spēka otrajā līgā (“Mestis”). Debija sanāca veiksmīga gan anturāžas, gan arī snieguma ziņā. Par komandu…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām