Dāvis Bertāns par Banki uzstādījumiem, spēlēšanu ar Porziņģi un Dubaiju

28/07/2025 22:50
Nokopēts
Dāvis Bertāns

Latvijas vīriešu basketbola izlasei, kas gatavojas Eiropas čempionāta finālturnīram, ir jāturpina spēlēt komandas basketbols, pirmdien sarunā ar Latvijas žurnālistiem izlases galvenā trenera Lukas Banki uzstādījumu atklāja Latvijas valstsvienības uzbrucējs Dāvis Bertāns.

Pirmdien Latvijas izlase sāka oficiālo treniņnometni, bet kopš jūlija sākuma norisinājās brīvprātīgie treniņi, kurus varēja apmeklēt plašāks kandidātu loks.

Reklāma
Saturs turpinās

“Banki pirms pirmā treniņa vairāk atgādināja par pamatiem, kā spēlējam basketbolu, ka tas ir komandas basketbols – vairāk ar piespēlēm un mazāk ar driblu un ka ar to mēs atšķiramies no pārējiem,” stāsta Bertāns. “Tie paši noteikumi ir arī aizsardzībā, kur tiek prasīta enerģija, agresivitāte un palīdzēšana viens otram.”

Šovasar Latvijas izlasei varēs pievienoties arī Kristaps Porziņģis. “Jaunākiem spēlētājiem, kuri spēlē vienā pozīcijā ar Porziņģi, iespēja būt vienā treniņā ar viņu, kaut ko no viņa pamācīties, un, ja nekautrējas, arī uzprasīt kādu jautājumu ir pati labākā situācija,” uzsver 32 gadus vecais basketbolists. “Jaunie var mācīties, un cerams, ka viņi arī nekautrēsies uzdot jautājumus gan Porziņģim, gan Dairim Bertānam, man, Rolandam Šmitam, Rihardam Lomažam – visiem, kuriem ir liela pieredze gan izlasē, gan klubos.”

Bertāns uzsver, ka šogad, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, pirmajā nedēļā ir vairāk spēlētāju. “Parasti sākām ar kādiem 16-17 basketbolistiem, bet šodien ir 22, ja nemaldos,” saka basketbolists, piebilstot, ka pārējais sagatavošanās procesā ir diezgan līdzīgs.

“Varbūt aizvadītajās trīs nedēļās vairāk piestrādājām pie fiziskās sagatavotības, lai būtu pēc iespējas mazāka atšķirība vieglākajiem treniņiem iepriekš un grūtākajiem, kas sāksies tagad,” viņš piezīmē.

Salīdzinājumā ar gatavošanos pagājušajā gadā Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijai, kad nebija daudz laika gatavoties un daudzi spēlētāji bija atbraukuši pēc sezonas klubā, šogad ir vairāk iespēju sagatavoties turnīram gan fiziski, gan mentāli, uzsver spēlētājs.

Viņš uzsver, ka aizvadītā sezona “Dubai” klubā viņam noteikti ir nākusi par labu. “Visas sezonas garumā nedēļā bija tikai viena brīvdiena, pārējās dienās – treniņi un viena spēle. Tā bija labākā situācija arī, lai es sagatavotos Eiropas čempionātam,” apmierināts ar sezonas laikā padarīto ir Latvijas izlases uzbrucējs.

Bertāns stāsta, ka, iespējams, “Dubai” jau iepriekšējā sezonā varēja spēlēt Eirolīgā, taču viss tika darīts pakāpeniski. “Zinot, kādas ir gan kluba, gan Dubaijas ambīcijas, nav pārsteigums, ka klubs grib spēlēt augstākā ranga turnīrā,” saka Bertāns. “Šobrīd, paskatoties arī uz mūsu sastāvu, varam ne tikai spēlēt Eirolīgā, bet arī cīnīties par augstām vietām.”

Viņš stāsta, ka Dubaijā bez lielām basketbola tradīcijām sākumā uz spēlēm vairāk nāca filipīnieši, jo klubā spēlē Filipīnas aizsargs Tērdijs Ravena. “Sezonas beigās tribīnēs bija tie paši 3000 filipīniešu līdzjutēju, bet kopējais skatītāju skaits jau sasniedza sešus līdz septiņus tūkstošus,” atzīmē Bertāns.

Bertāns arī pauda savu nostāju par “Dubai” lēmumu piedalīties turnīrā ar agresorvalsts klubiem, par ko vari lasīt rakstā ŠEIT!

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām