Latvijas hokeja izlase dalība Pasaules čempionātā noslēgusi ar zaudējumu pret Zviedriju – 0:1. Snieguma ziņā ne tā sliktākā spēle, taču nevaru piekrist Vītoliņa pēcspēles sarunā ar žurnālistiem paustajam viedoklim, ka tādā mačā nav, ko pārmest hokejistiem. Jā, spēlējām labi, jā, zviedriem ne tik daudz sanāca, kā pret tiem pašiem norvēģiem. Bet negūt vismaz vienus vārtus hokeja spēles laikā, it īpaši Pasaules čempionātā, ir nepiedodami.
Pirms mača pret zviedriem neloloju cerības. Bija dažas spēles šajā turnīrā, kad ar ne pārāk izteiksmīgu sniegumu izdevās tikt pie panākuma, bet tie bija mači, kuros Latvijai bija jāuzvar jebkurā gadījumā. Zviedri ir ļoti ātra un meistarīga komanda, kas arī izšķīra spēles likteni. Kā pēc mača minēja viens no kolēģiem, runājot par zviedru vienīgo vārtu autoru Viljamu Nīlanderu, ja maijā nav iespējas gūt vārtus un izcīnīt uzvaras citā vietā (Stenlija kausā), tad vismaz jāizmanto sava izdevība Pasaules čempionātā.
Turnīra analīze vēl sekos kādā no tuvākajām dienām, savukārt tagad ir laiks atcerēties, ar ko atmiņā palikusi spēle pret Zviedriju.
Ābols pie pretinieku vārtiem
Šīs vārdu salikums jau kļuva par mēmi – diemžēl pirmās maiņas uzbrucējam šis čempionāts ir ne pārāk veiksmīgs – viens vārtu guvums un liels daudzumus nerealizēto momentu. Vairākās spēlēs Rodrigo vispār bija nemanāms un, iespējams, kapteiņa uzšuve spieda uz 26 gadus veco uzbrucēju, par kuru mēs zinām, ka viņš var spēlēt krietni labāk. Vakar Ābols atdzīvojās un kopā ar Balceru izveidoja vairākus bīstamus momentus, kas nav brīnums – tomēr Zviedrijā spēlējošām hokejistam mači pret šo komandu varētu būt nedaudz principiālāki nekā pārējie. Momenti gan ir jārealizē, jo no pirmās maiņas uzbrucēja gribētos cerēt ko vairāk nekā 1+1.
Ābols vārtu priekšā pic.twitter.com/78bXMxjDSi
— Kārlis Ķilkuts 🇱🇻☘️ (@Kilkuts) May 24, 2022
Nīlanders ieslēdz Ovečkinu, pārējie noskatās
Vienīgos vārtus vakardienas mačā guva “Maple Leafs” zvaigzne Viljams Nīlanders, kurš atzīmējās “Ovečkina stilā”, ar to vien atšķirību, ka krievs parasti spēcīgi šķeļ. Ar ko apbrīnojams šis krievu hokejists? Jau vairāk nekā desmit gadus viņš met ripas no vienas un tās pašas pozīcijas, visi zina, ka tā būs, bet turpina to pieļaut. Tas pats arī ar Nīlanderu – šāda izspēle, kā vienīgajos vārtos, prasījās, un pēc ripas saņemšanas viņu aktīvi neviens nesedza, ko zviedrs arī izmantoja, ar ļoti precīzu metienu pārspējot Artūru Šilovu. Vienīgo reizi šajā spēlē.
WILLY 💥@trekronorse takes a 1-0 lead with a @wmnylander goal 🇸🇪#SWELAT #IIHFWorlds @MapleLeafs pic.twitter.com/T3qt7rLXjr
— IIHF (@IIHFHockey) May 24, 2022
Šilovs pelnījis MVP balvu
Ja pirms turnīra kāds teiktu, ka par vienu no turnīra labākajiem vārtsargiem kļūs nevis Merzļikins, bet Šilovs, tad maz būtu tādu, kuri noticētu šāda scenārijam. Jā, bija sausā spēle pret Kazahstānu pirms turnīra, bet par kazahu nespēju nerunāja tikai sliņķis. Kas metās acīs – fantastiska pārliecība un, kas galvenais, lieliska spēles lasīšana. Šilovs lieliski paredzēja, kā attīstīsies pretinieku uzbrukums un bija gatavs vairākiem scenārijiem. Vienīgie zaudētie vārti ir tādi, ka tur neglābt nedz Merzļikins, nedz Irbe, nedz arī abi šie vārtu vīri kopā. Un tieši Šilovs ļāva saglabāt to cerību līdz pēdejam.
Paldies par nenogulētu sākumu
Turnīra beigās vairāk vai mazāk izdevies tikt vaļā no tā, kas Latvijas izlasi vajāja gandrīz visu čempionātu – nogulēts sākums. Ja Pasaules čempionātos skaitītu ar ripu pavadīto laiku, tad Zviedrijai droši vien būtu iespaidīgs pārsvars, bet tāds ir šīs nācijas stils, tā ir hokeja “Barcelona”, kurai patīk pieturēt ripu un veidot saspēles. Tas arī tika darīts, kamēr Latvijas hokejisti pacietīgi neļāva zviedriem tikt pie bīstamiem momentiem. Tur, kur aizsargi netika galā, palīdzēja Šilovs, savukārt uzbrucēji ik laikam neaizmirsa arī par spēli laukuma otrajā galā.
Labākā spēle iemetienos
Pret NHL spēlētāju pārsātināto Zviedriju Latvijas komanda paradīja fantastisku sniegumu iemetienos – uzvarēti 63% jeb 31 no 49 iemetieniem – divreiz vairāk nekā pretiniekiem. Šis arī ir viens no iemesliem, kādēļ komandai izdevies palikt spēlē līdz pat finālsvilpei – katrs zaudēts iemetiens savā zonā nozīmē bīstamu momentu, katrs zaudēts iemetiens pretinieku zonā ir iespēja potenciālajam pretuzbrukumam. Ābola statistika ir 11 no 16, Džeriņam 12 no 20, Batņam 6 no 10, Smirnovam – 2 no 3. Tiešām iespaidīgi.
Investīcija Latvijas hokeja nākotnē
Pret Zviedriju nedaudz vairāk par desmit minūtēm laukumā pavadīja 22 gadus vecais aizsargs Arvīls Bergmanis, kuram šī ir neapsverama pieredze viņa turpmākā karjerā. Hokejists, kurš 2020./2021. gadā spēlēja Latvijas čempionātā ir kārtējais piemērs, ka arī vietējā līga nemaz nav tik slikta, ja nonāca labā komandā un ja tev tiešām uzticas. Tāpat Bergmanis savai komandai atnesa divu minūšu vairākumu, tātad, nospēlēja ļoti labi pozicionāli, izprovocējot pretinieku uz noteikumu pārkāpumu. Tas pats Veinbergs nospēlēja vairāk nekā Deniss Smirnovs, kurš jau trīs sezonas ir Šveices augstākās hokeja līgas kluba pamatsastāva hokejists. Būs interesanti paskatīties uz šiem vīriem pēc pāris sezonām.
Disciplīna ir panākumu atslēga
Aizvadīt spēli bez noraidījumiem ir diezgan sarežģīti. Ir gadījumi, kad noteikumu pārkāpums ir nepieciešams, lai neļautu pretiniekam iemest. Taču aptuveni pusē gadījumos spēlēšana mazākumā ir pozicionālo kļūdu rezultāts. Viens noraidījums periodā ir maksimālais, ko var atļauties komanda, un vakar šis grafiks tika ievērots. Bija tikai divi noraidījumi, diemžēl viens no tiem gan tika realizēts. Vienmēr bijis interesanti, kādas ir hokejista (šajā gadījumā Artūra Kuldas) domas, kad viņam no noraidīto soliņa jāiznāk ātrāk nekā tas bija plānots?
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu