Džeimss un Deiviss rāda klasi, “Lakers” saplosa traumu nomocīto “Heat” (VIDEO)

01/10/2020 06:35
Lebrons Džeimss un Entonijs Deiviss

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) pirmajā 2020. gada finālsērijas mačā Losandželosas “Lakers” ar 116:98 pārspēja Maiami “Heat”, sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuva 1-0 Losandželosas basketbolistu labā.

“Lakers” cīņu uzsāka ar Lebronu Džeimsu, Entoniju Deivisu, Dvaitu Hovardu, Deniju Grīnu un Kentaviusu Kaldvelu-Popu. Savukārt “Heat” starta pieciniekā devās Bems Adebajo, Džimijs Batlers, Džejs Krauders, Gorans Dragičs un Dankans Robinsons.

Spēle sākās rezultatīvi, komandām veiksmīgi uzbrūkot no tālmetienu distances, taču pirmās ceturtdaļas vidū “Heat” veica izrāvienu 13:0, kas ļāva nonākt vadībā ar 23:10. Vēlāk “Lakers” spēja nospēlēt veiksmīgāk un noslēdza pirmo ceturksni savā labā – 31:28.

Otrajā ceturdaļā Losandželosas vienība nostabilizēja savu pārsvaru un puslaikā devās ar 15 punktu vadību. Zīmīgi, ka minūti pirms puslaika pātraukuma viens no “Heat” līderiem Batlers savainoja potīti, bet viņš spēja atstāt laukumu saviem spēkiem. Tāpat nedaudz ātrāk uz ģērbtuvēm devās arī Deiviss, kurš vienā no spēles epizodēm traumēja pirkstu.

Arī pēc puslaika pārtraukuma “Lakers” dominēja laukumā, kad lielisku sniegumu rādīja līderi Džeimss un Deiviss, trešo ceturtdaļu dzeltenās formās tērptie basketbolisti noslēdza ar rezultātu 93:67.

“Heat” saspēles vadītājs Dragičs otrajā puslaikā laukumā nedevās kreisās kājas savainojuma dēļ, savukārt Adebajo trešā ceturkšņa laikā traumēja roku un devās uz ģērbtuvēm.

Mača noslēdzošajās 12 minūtēs laukumā situācija būtiski nemainījās un “Lakers” nosargāja pārliecinošu uzvaru pret “Heat”.

Uzvarētājiem lielisks sniegums abām superzvaigznēm. Deiviss izcēlās ar 34 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām, piecām rezultatīvajām piespēlem. Tikmēr Džeimss savā stilā sakrāja tuvu “triple-double” – 25 punkti, 13 bumbas zem groziem un deviņas rezultatīvas piespēles. Viņiem ar 13 punktiem palīdzēja Kaldvels-Pops.

Maiami rindās labākais bija Džimijs Batlers, kurš spēja gūt 23 punktus un atdot piecas rezultatīvas piespēles. 18 punkti, veiksmīgi iesaistoties spēlē no rezervistu soliņa, Kendrika Nana kontā, bet Tailers Hero pievienoja 14 punktus.

Ja “Lakers” kļūs par čempioni, tas būs kluba vēsturē 17. tituls un reizē arī līgas rekorda atkārtojums, jo tikpat tituli ir arī Bostonas “Celtics”. Zaudējuma gadījumā “Lakers” finālsēriju rekords būs 16-16.

Savukārt “Heat” kluba pastāvēšanas vēsturē sešas reizes sasniegusi finālsēriju, trīsreiz uzvarot un divreiz zaudējot. Uzvaras gadījumā Maiami ar četriem tituliem kļūs par visu laiku sesto titulētāko komandu NBA vēsturē, bet zaudējumā gadījumā kluba finālu rekords būs 3-3.

Nākamā sērijas spēle paredzēta 3. oktobrī plkst. 4:00 pēc Latvijas laika.