Eksperts: Ar “Wizards” algu situāciju viss būs kārtībā arī tad, ja Bertāns parakstīs astoņu ciparu līgumu

Dāvis Bertāns, sportazinas.com
Dāvis Bertāns | Foto: Vašingtonas "Wizards"

Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Vašingtonas “Wizards” apskatnieks Freds Kacs medija “The Athletic” raidījumā “Wizards After Dark” izteicies, ka pēc viņa domām komandai nākamsezon nebūtu jāuztraucas par algu situāciju.

“Wizards” vienībā lielākie aktīvie līgumi ir 29 gadus vecajam saspēles vadītājam Džonam Volam (171,1 miljons dolāru četrās sezonās) un 26 gadus vecajam aizsargam Bredlijam Bīlam (127,2 miljoni dolāru piecās sezonās). Abi būs neierobežoti brīvie aģenti 2023. gada vasarā.

Bertānam, kurš šajā vasarā būs neierobežoti brīvais aģents, šosezon ir piektais lielākais līgums “Wizards” komandā, kura apmērs ir septiņi miljoni dolāru pirms nodokļu nomaksas, taču viņš šosezon demonstrējis tik augstvērtīgu sniegumu, ka latvietim ne viens vien apskatnieks prognozējis algas pielikumu, kas varētu pārsniegt 10 miljonus dolāru sezonā.

Par “Wizards” plāniem parakstīt jaunu līgumu ar Bertānu jau daudz ko pateica februāra sākumā izskanējusī informācija, ka Vašingtonas klubs par viņu vēlējās ļoti augstu cenu, proti, divas nākotnes pirmās kārtas drafta izvēles. Šī iemesla dēļ, piemēram, Bostonas “Celtics” netika pie iespējas iegūt Bertānu, jo nebija gatava maksāt tik daudz.

Kacs un viņa kolēģis Bens Stendigs runāja par komandas nākotni un iespējamo Bīla aizmainīšanu. “Manuprāt, eksistē iespēja, ka “Wizards” var aizmainīt Bīlu pret gados jauniem spēlētājiem un drafta izvēlēm tikai, lai ietaupītu naudu,” sacīja Stendings.

“Ja maiņu gribētu veikt komanda, kura jau pārsniegusi algu griestus, viņiem būtu jādod pretī spēlētāji, kas saņemtu tikpat daudz, cik Bīls,” komentēja Kacs. “Maza iespēja, ka kāda komanda uz to parakstīsies, turklāt ir ļoti maz vienību, kurām ir vieta algu resursos, lai viņu iegūtu. Varbūt “Wizards” ietaupītu 85% no Bīla algas, bet nedomāju, ka realitātē tas būtu nozīmīgs ietaupījums.”

NBA ir “mīkstie” algu griesti, kas pieļauj izņēmumus un ļauj pie zināmiem nosacījumiem komandām tos pārsniegt. Tomēr tad aktivizējas tā saucamais “Luxury Tax”, kad komandai ir jāmaksā nodoklis līgai, kas ir vairāk nekā 100% no pārsniegtās summas. Mazāk turīgie īpašnieki ne vienmēr var atļauties pārlieku pārsniegt šo slieksni, jo tādējādi sanāk divreiz pārmaksāt.

“Ja nākamsezon saglabāsies luksusa nodoklis, viņiem nebūs ne par ko jāuztraucas,” turpināja Kacs. “Vašingtona būs pietiekami labā situācijā arī turpinot maksāt Bīlam un Volam. Jā, viņiem nebūs brīvu algu resursu, bet “Luxury Tax” dēļ situācija būs pietiekami laba arī tad, ja “Wizards” piešķirs Dāvim Bertānam astoņu ciparu līgumu.”

“Viņiem ir daudz debitantu līgumu, piemēram, Rui Hačimuram un Trojam Braunam, kā arī mazi līgumi Aizakam Bongam un Moricam Vāgneram. Es nezutraucos par “Wizards” algu situāciju, ja vien nenotiks kaut kas traks un negaidīts visā līgā saistībā ar algām,” noteica Kacs.

Bertāns ir viens no NBA vadošajiem tālmetienu izpildītājiem. Viņš šosezon iemetis 200 tālmetienus (septītais rādītājs līgā) no 472 un realizējis tos ar 42,4% precizitāti (septītais rādītājs līgā). Ja ņem vērā tikai tos spēlētājus, kuri mačā vidēji izdara vismaz astoņus tālmetienus, tad Bertāns ir otrs precīzākais metējs NBA aiz Dankana Robinsona (44,8%).

Dāvis šosezon debitēja arī NBA Zvaigžņu nedēļas nogalē, kur piedalījās trīspunktu metienu konkursā un izcīnīja trešo vietu.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par