EP deputāti pieprasa pilnīgu neiecietību pret korupciju futbolā

11/06/2015 15:43
Nokopēts

Rīga, 11.jūn., LETA. Eiropas Parlaments (EP) paudis nožēlu, ka nesenās apsūdzības par korupciju Starptautiskajā Futbola federācijā (FIFA) ir nopietni iedragājušas starptautiskā futbola reputāciju, kā arī pieprasa pilnīgu neiecietību pret korupciju futbolā, uzsverot, ka steidzami vajadzīgas padziļinātas strukturālas reformas FIFA organizācijā.

EP atzinīgi vērtē Zepa Blatera atkāpšanos no FIFA prezidenta amata un aicina futbola federāciju izvēlēties jaunu pagaidu vadītāju viņa vietā, aģentūrai LETA norādīja EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele. Deputāti uzsvēruši, ka FIFA ir jānodrošina pārredzams, līdzsvarots un demokrātisks lēmumu pieņemšanas process, tostarp attiecībā uz jaunā prezidenta ievēlēšanu.

Reklāma
Saturs turpinās

EP pieņemtajā rezolūcijā uzsvērts, ka visas amatpersonas, kas iesaistītas šaubīgajos finanšu darījumos, ir jāatstādina un jebkādi lēmumi, kas var būt saistīti ar korupciju vai kriminālām darbībām, ir jāpārskata. Deputāti arī vērsa uzmanību, cik svarīga ir Šveices un ASV tiesu iestāžu veiktā izmeklēšana saistībā ar FIFA izpildkomitejas lēmumu par 1998., 2010., 2018. un 2022.gada Pasaules kausa izcīņas rīkošanu attiecīgi Francijā, Dienvidāfrikā, Krievijā un Katarā.

Viņi arī atzinīgi vērtē FIFA revīzijas un uzraudzības komitejas vadītāja paziņojumu, ka Pasaules kausa izcīņas rīkošanas tiesību 2018.gadā un 2022.gadā piešķiršanu varētu atzīt par spēkā neesošu, ja tiks gūti pierādījumi, ka tā notikusi korupcijas rezultātā.

Tāpat EP pauž viedokli, ka FIFA pastāvošā korupcija ir “plaši izplatīta, sistēmiska un dziļi iesakņojusies” un ka futbola federācijai ir jāpārskata tās statūti, struktūra, kodeksi un darbības politika. Federācijai arī jāuzlabo pārredzamība, jo īpaši attiecībā uz lēmumu pieņemšanu un izpildkomitejas locekļu, arī priekšsēdētāja, atalgojumu.

FIFA nepieciešams ieviest tās vadībai un izpildkomitejai paredzētus stingrus ētikas standartus un rīcības kodeksu, ko pārraudzītu neatkarīga uzraudzības struktūra, uzskata deputāti, piebilstot, ka Eiropas Savienībai (ES) un dalībvalstīm nepieciešams sadarboties ar Interpolu, Eiropolu un “Eurojust”, lai izskatītu ikvienu iespējamo norādi par FIFA un valsts futbola asociāciju amatpersonu korupciju ES teritorijā.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām