“Field9” par vienīgo meiteni turnīrā “Ann4”: Sākumā daži bija skeptiski, bet Anna visu izdarīja teicami!

24/08/2021 23:23
Nokopēts
Anna

Esporta komandas “Agartha Esport” kapteinis Artūrs “Field9” Alksnis pēc “Optibet CS:GO Latvijas līgas” fināliem atzinīgi novērtējis vienības spēlētājas Annas “Ann4” Laurinovičas sniegumu. Jau vēstīts, ka četru finālos iekļuvušo komandu vidū unikālā situācijā bija “Ann4”, kura bija vienīgā sieviešu kārtas pārstāve starp visu vienību spēlētājiem.

Sestdien Ķīpsalas izstāžu hallē risinājās pusfināli, bet svētdien – cīņas par vietām. “Agartha Esport” pusfinālā ar 12:16 un 7:16 piekāpās “Medieval Riga”, bet cīņā par trešo vietu ar 10:16 un 13:16 tika atzīts “coluant-” pārākums. “Agartha Esport” turnīru noslēdza ceturtajā vietā, taču komanda izcēlās ar to, ka tās sastāvā bija četri puiši un viena meitene, nevis pieci puiši kā citās vienībās.

“Es pirmo reizi biju LAN turnīrā un vispār uz skatuves,” pēc spēles portālam “Sportazinas.com” sacīja “Ann4”. “Fantastiska sajūta un arī organizatori forši visu pasniedza, lai arī bija tehniskas kļūdas pirmajā dienā, svētdien jau bija labāk. Protams, ir meitenes, kas spēlē CS:GO, taču jāatzīst, ka sajūta bija nedaudz jocīga. Es varētu teikt, ka man ir paveicies, jo man komandā bija ļoti forši puiši, kuri labi nospēlēja, un “Field9″ arī ļoti labi novadīja spēli. Pirmā pieredze bija ļoti patīkama.”

“Man liekas, ka ļoti daudz patraucēja stress un spiediens no cilvēkiem apkārt. Tu apsēdies pie datora uz skatuves un tevi vēro līdzjutēji. Vienmēr var labāk, bet man liekas, ka es izdarīju visu, ko varēju,” savu sniegumu vērtēja Anna. Viņa arī pastāstīja, kā uzsāka savu ceļu esportā.  “Ar CS:GO es sāku nodarboties sava brāļa dēļ – viņš arī ir datortārpiņš kā es. 2016. gadā es sāku minimāli spēlēt un līdz 2018/2019. gadam biju nospēlējusi 2500 stundas. Tad es pārtraucu spēlēt “Counter-Strike” un pārgāju uz PUBG [“Palyer Unknown’s Battlegrounds]. Tur es nospēlēju gadu, bet tad sākās Covid-19 un nodomāju – OK, es gribu atkal spēlēt “Counter-Strike”. Šī gada garumā es sasniedzu 6000 spēlētās stundas. Ar to komandu, kuru šobrīd spēlēju, esmu ieguvusi daudz draugus ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Pēc šī turnīra turpināšu spēlēt meiteņu komandā, kuras nosaukumu gan šobrīd nevaru atklāt.”

“Es Annu zināju jau ilgi laiku un viņa jau kādu laiciņu bija radarā kā potenciāla metieņu TOP spēlētāja,” atzina komandas kapteinis “Field9”. “Bija šī situācija, kad Covid-19 dēļ uz turnīru bija atļauts pieteikt vismaz 18 gadus vecus un vakcinētus cilvēkus. Kā atklājās, Latvijā nav baigi daudz CS:GO spēlētāju, kuri būtu vismaz 18 gadus veci un vakcinējušies. Tādēļ mēs sākumā uzcēlām galdā ideju paņemt komandā Annu, jo uzskatījām, ka tas būtu ikoniski, būtu interesanti un varbūt viņa tiktu HLTV. Sākumā daži biji ļoti skeptiski, bet turnīrā viss bija kārtībā, Anna izdarīja visu teicami un nospēlēja savā līmenī.”

“Man personīgi ir tā, ka esmu nospēlējis sešus gadus visādos turnīros,” turpināja “Field9”. “Šis man bija pēdējais lielais turnīrs, kuru spēlēju, tādēļ es izbaudīju katru sekundi, kaut arī zaudējām. Man patika atmosfēra un esmu priecīgs, ka varēju vismaz uzspēlēt. Teiksim tā, bija arī šausmīgs haoss un ir grūti nokoordinēt cilvēkus, kad arī viņiem notiek haoss galvā. Lai arī mēs labi adaptējāmies, tomēr dažreiz izslīdēja raundi, kuriem nevajadzēja izslīdēt, un tas bija liels faktors šādos turnīros.”

Artūrs "Field9" Alksnis

Artūrs “Field9” Alksnis

Kapteinis skaidroja, kā izpaudās haoss. “Piemēram, tu dzirdi, ka no tumbām uz kājām nāk basi no granātām. Dzirdi, ka visi bļaustās, kā arī jāklausās mikrofonā komandas biedri un paralēli nāk skaņas no ārpuses. Ir mazliet grūtāk nekā mājas komfortā.”

Trešo vietu ieguva “coluant-”, kuras spēlētājs Emīls “Emis2” Cinītis, atzina, ka turnīrā iegūtās emocijas kopumā bija labas. “Beidzot pēc ilgiem laikiem bija iespēja uzspēlēt klātienē un bija jautri. Kopumā man patika tas kā šeit izskatījās – bija ideāli. Manuprāt, šāds turnīrs Latvijas esportam īstenībā nozīmē ļoti daudz. Sāksim ar to, ka Covid-19 laikā nebija nekādu klātienes turnīru un visi spēlēja mājās. Tagad ir pagājis gads, ir parādījušies jauni spēlētāji, kuriem ir iespēja sevi pierādīt, jo spēlēt klātienē un mājās ir divas pilnīgi dažādas lietas. Protams, arī tas, ka tas notiek Ķīpsalā, ir labs atspēriena punkts esporta attīstībai Latvijā.”

“Es domāju, ka Latvija ir diezgan attīstīta “Counter-Strike” ziņā un viss tikai aug. Mums ir daudz cilvēki, kuri organizē un to dara patiešām labi,” atzina “Emis2”, kurš ir pārliecināts, ka Latvijā ir visas iespējas kādu dienu noorganizēt turnīru arī “Arēnā Rīga”. “Es pat neteiktu, ka tas ir ļoti ambiciozi, manuprāt, tas ir diezgan reāli.”

Pa lielam uz turnīru atnācām ar cerību, ka uzvarēsim tajā. Pirmajā dienā patraucēja dažādas ķibeles, taču arī visu cieņu prtiniekiem,” spēles raksturoja “Emis2”. “Atbraucām un sapratām, ka jāspēlē mazliet mierīgāk un ka nav ko baigi uztraukties un sadomāties. Vēl viena lieta ir, ka cilvēki nav šādos klātienes LAN spēlējuši un pirmajā brīdī trīc rokas un ir uztraukums – tu nevari ne patēmēt, ne padomāt, ne dzirdēt, bet pie tā ir jāpierod. Cilvēki, kas mazāk reizes bijuši šādos turnīros – viņi nonāk neierastā vietā, pie cita datora un viss ir citādāk. Dažiem no spēlētājiem nervi, protams, nospēlēja, jo mēs sevi vērtējām pietiekami augstu, lai tiktu finālā un arī uzvarētu. Līdz ko tu mierīgi spēlē, viss ir perfekti, līdz ko tu sāc pārāk daudz domāt un analizēt, viss aiziet pretējā virzienā.”

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām