Kādreizējais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Ņujorkas “Knicks” galvenais treneris Deivids Fizdeils, kurš šobrīd ir bez darba, uzskata, ka Bruklinas “Nets” vienība nebūtu atlaidusi kādreizējo stūrmani Keniju Atkinsonu, ja tai būtu spēcīgāka komandas kultūra.
Gan Fizdeils, gan Atkinsons šobrīd ir bez darba. Interesanti, ka Atkinsons tiek minēts kā viens no kandidātiem uz “Knicks” galvenā trenera amatu, jo viņš zināms kā speciālists, kurš spēj izveidot kvalitatīvu komandu no gados jauna sastāva, kāds šobrīd ir “Knicks”.
Tāpat medijos cirkulē spekulācijas, ka Atkinsons tika atlaists tādēļ, ka komandas galvenās zvaigznes Kevins Durants un Kairijs Ērvings nebija ieinteresēti spēlēt Atkinsona vadībā, turklāt parādījās informācija, ka Durants esot izrādījis neapmierinātību ar komandas kultūru.
“Kad komandā ir šādi spēlētāji, ir nepieciešams spēcīga vienības vadība, kā arī nostiprināta kultūra, lai varētu tikt galā ar neapmierinātiem basketbolistiem,” ESPN radio stacijai sacīja Fizdeils. “Vadībai ir jāatbalsta treneris, kad situācija sašķobās. Iedošu jums perfektu piemēru – Maiami laikos Ērika Spoelstras un Lebrona Džeimsa attiecības vienmēr nebija perfektas.”
“Toreiz bija skaidrs – Spo netiks atlaists, jo viņam bija atbalsts no Peta Reilija, Endija Elisburga un Mikija Arisona ģimenes. Viņi zināja, kāda ir komandas kultūra, kā tiek kārtotas lietas un visiem tam bija jāpielāgojas. Tādēļ es ļoti respektēju tādas komandas kā “Heat” un Sanantonio “Spurs”. Viņi liek spēlētājiem adaptēties savai kultūrai un citas iespējas nemaz nav pieļaujamas.”
“Protams, nezinu “Nets” iekšējo situāciju, taču tajā pašā laikā nevaram noliegt faktu, ka Ērvings palīdzēja Klīvlendai izcīnīt titulu,” turpināja Fizdeils, kurš plašāk neatbildēja uz žurnālista jautājumu, vai Ērvings pēc viņa domām ir “treneru-iznīcinātājs”.
Interesanti, ka “Nets” vēl pagājušajā sezonā tika uzskatīta par vienu no pozitīvākajiem piemēriem līgā jeb vienību, kurai ir laba komandas kultūra ar Atkinsonu un ģenerālmenedžeri Šonu Marksu priekšgalā. Ar abu zvaigžņu pievienošanos situācija komandas iekšienē mainījusies.
Fizdeils tajā pašā laikā ir pārliecināts, ka Atkinsons ilgi nepaliks bez darba. Domājams, ka arī Fizdeilam ilgi nebūs jāpavada dīkstāvē.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu