Futbols

Futbolu praktiski skatās vienmēr un visur daudzi vīrieši, jo tam ir salīdzinoši viegli un interesanti sekot līdzi. Kā arī daudzi, tajā skaitā arī sievietes ir kaut reizi to pamēģinājušas. Līdz ar to futbols ir saprotamāks un interesantāks.

Par futbolu ir iespējams arī atrast neskaitāmas tiešraides, atkārtojumus, rakstus u.c., jo visu laiku notiek gan lielākas, gan mazākas sacensības. Līdz ar to ir iespējams nepārtraukti sekot līdzi futbolam bez liekiem sarežģījumiem vai gaidīšanas.

Futbolā piedalās divas komandas, kā arī tas ir komandas sporta veids. Katrā ir 11 spēlētāji uz laukuma. Galvenais papildus rīks, kas tiek izmantots, lai spēlētu futbolu, ir futbolbumba. Vai zinājāt, ka futbols nav vienīgais futbola veids pasaulē? Taču tas ir vispopulārākais, jo to zina praktiski ikviens, kurš kaut reizi ir saskāries ar sportu savā dzīvē profesionālā vai amatieru līmenī. Bieži vien futbolu min arī kā vispopulārāko sporta veidu. Pati spēle norisinās uz taisnstūrveida zālāja vai mākslīgā zāliena laukuma. Katrā laukuma galā atrodas pretējās komandas vārti, kuros ir jātrāpa. Spēles mērķis ir gūt pēc iespējas vairāk vārtus. Vārtsargam ir atļauts pieskarties bumbai ar plaukstām vai rokām, lai mestu bumbu uz priekšu, kā arī, lai aizsargātu pašus vārtus. Pārējie laukuma spēlētāji ar rokām var pieskarties bumbai tikai izmetot to no sānu auta vai soda sitiena izpildīšanai, kas notiek pēc tam, kad tiesnesis ir fiksējis, ka kāds ir pārkāpis spēles noteikumus. Pārējā spēles laikā spēlētāji izmanto kājas, vai precīzāk, pēdas, ķermeni vai galvu. Ja rezultāts beigās ir vienāds, tad tiek paziņots neizšķirts vai seko pagarinājums un/vai 11 metru soda sitieni, kuri tad ļauj izšķirt, kura komanda uzvar visā spēlē. Tas, kā izšķir neizšķirtu rezultātu, ir atkarīgs no turnīra nolikuma ar kuru visi ir iepazinušies pirms spēles, līdz ar to nevajadzētu rasties nekādiem pārpratumiem. Mūsdienu futbola spēle ir balstīta uz Anglijas Futbola Asociācijas izstrādātajiem principiem, kas to modernizēja jeb piešķīra papildus noteikumus. Futbolu starptautiski pārvalda Starptautiskā futbola asociāciju federācija jeb no franču valodas Fédération Internationale de Football Association (FIFA). Līdz ar to nav arī šaubu, kāpēc visprestižākais starptautiskais futbola turnīrs ir FIFA Pasaules kauss reizi četros gados. Par to ir atrodams ļoti daudz informācijas, jo tās ir visskatītākās sacensības pasaulē. No tā atpaliek pat Vasaras olimpiskās spēles.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām