Svētdien Silverstonā norisinājās Otrās formulas (F2) sacīkstēs, kurās smagā avārijā “DAMS” komandas braucēju Roju Nisanī no traģiska iznākuma glāba 2018.gada sezonā ieviestā “Halo” sistēma.
Horrible crash. The Halo saved Nissany’s life. No question. #F2 pic.twitter.com/UPZTR2hB1H
ReklāmaSaturs turpinās— WTF1 (@wtf1official) July 3, 2022
Sacensību otrajā aplī, kad trasē bija jāparādās drošības mašīnai, “Prema Racing” komandas braucējs Deniss Haugers izbrauca ar savu formulu uz zāliena, taču pēc atgriešanās uz asfalta viņš vairs nespēja nokontrolēt spēkratu un novērst sadursmi ar Nisanija automašīnu. Denisa formula palēcās gaisā un piezemējās tieši virsū Nisanī mašīnai, taču “halo” drošības sistēmas dēļ braucējs izkāpa no sava bolīda bez fiziskām problēmām. Abiem braucējiem sacensības loģiski bija jāpārtrauc.
When will people learn?
We need to use a safer way to control track limits.
The halo has been one of the best safety systems to be introduced, let’s move forward with track limit policing too.
Don’t wait until someone is killed.#F2 #SausageKerb pic.twitter.com/WSwIKgowZT
— Abbie Eaton (@AbbieEaton44) July 3, 2022
“Halo” ir sacīkšu automašīnās izmantota vadītāja aizsardzības sistēma, kas sastāv no izliektas titāna konstrukcijas, kas novietota virs vadītāja galvas, lai to aizsargātu no atlūzām un cita veida briesmām. Šī sistēma kļuva obligāta no 2018.gada sezonas Pirmās formulas (F-1), Otrās formula (F-2) un Trešās formulas (F-3) sacīkstēs.
Sākotnēji “halo” sistēma tika ļoti kritizēta tās dizaina un nepievilcības dēļ, taču drīz vien pierādīja savu efektivitāti, glābjot vairāku braucēju dzīvības. 2020.gada 29.novembrī Bahreinas “Grand Prix” laikā Romēna Grožāna automašīna ietriecās barjerā ar ātrumu 192 km/h, svarīgu lomu vadītāja aizsardzībā nospēlējot tieši “halo” sistēmai. Tikmēr Itālijas “Grand Prix” laikā 2021.gada 12.septembrī notika ļoti bīstama sadursme, kurā piedalījās labākie F1 piloti – sacensību vidū Makss Verstapens no “Redbull” vēlējās apdzīt Luisu Hamiltonu no “Mercedes”, taču viņš atlēca no trases apmales un ietriecās britu pilota formulā. Uz Hamiltona ķiveres bija riepu pēdas no Verstapena mašīnas, taču, pateicoties “Halo” sistēmai, pilots neguva nopietnas traumas.
Pirms “Halo” sistēmas ieviešanas, 2014.gadā sacensību laikā nopietnu galvas traumu guva franču pilots Žils Bjanki, kurš vēlāk zaudēja dzīvību, bet 2015.gadā pēc avārijas “IndyCar” sacensībās nepietiekamas galvas aizsardzības dēļ mira britu braucējs Džastins Vilsons, kurš iepriekš startēja arī F-1 sacensībās.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu