Monreāla, 10.sept., LETA. Ilggadējais Šveices valstsvienības galvenais treneris Ralfs Krīgers vadīs Eiropas komandu pēc gada gaidāmajā Pasaules kausā hokejā.
Šīs vienības prezidents būs Vācijas Hokeja federācijas prezidents Francs Reindls, bet ģenerālmenedžeris būs kādreizējais Slovākijas izlases hokejists Miroslavs Šatans, paziņots trešdien.
Pasaules kausā piedalīsies Čehijas, Somijas, Krievijas un Zviedrijas izlases, bet Eiropas komandā spēlēs hokejisti no pārējām valstīm.
Pasaules kauss hokejā 2016.gadā no 17.septembra līdz 1.oktobrim risināsies Toronto. Eiropas komanda spēlēs A apakšgrupā kopā ar Kanādu, Čehiju un ASV, bet B grupā iekļautas Somijas, Krievijas, Zviedrijas izlases un apvienotā Ziemeļamerikas komanda, kurā spēlēs talanti līdz 23 gadu vecumam.
Pēc spēlētāja karjeras Krīgers popularitāti ieguva laikā, kad no 1998. līdz 2010.gadam vadīja Šveices izlasi. Pēc tam viņš pievienojās Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Edmontonas “Oilers” treneru kolektīvam un 2012./13.gada sezonā arī bija tās galvenais treneris.
Krīgera augstākais sasniegums pasaules čempionātos ar Šveices izlasi bija izcīnītā ceturtā vieta 1998.gadā. Savukārt olimpiskajās spēlēs labākais sasniegums Šveices izlasei Krīgera vadībā bija sestā vieta Turīnas Olimpiādē 2006.gadā.
Tikmēr pērn notikušajās Soču olimpiskajās spēlēs Krīgers bija čempionvienības Kanādas konsultants.
Kā zināms, Pasaules kausa spēles notiks uz NHL izmēra laukumiem ar NHL noteikumiem un šīs līgas tiesnešiem. NHL cer, ka turnīru izdosies rīkot reizi četros gados, laika gaitā attīstot tā izspēles formātu.
Iepriekš Ziemeļamerikas mediji uzsvēra, ka šāds turnīrs ir īpaši interesants NHLPA un NHL, jo tām nevajadzētu dalīt gūtos ieņēmumus ar Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK), kā tas ir olimpisko spēļu gadījumā. Tiesa, šādu sacensību ieviešana varētu vēl vairāk apdraudēt NHL hokejistu spēlēšanu olimpiskajās spēlēs.
Pasaules kausa sacensības hokejā pirmoreiz risinājās 1996.gadā, kad tās tika ieviestas kā leģendārā Kanādas kausa izcīņas aizstājējas. Togad kausu izcīnīja ASV izlase, bet otro reizi turnīrs tika rīkots 2004.gadā, kad laurus plūca Kanādas hokejisti.
Iepriekšējā turnīrā 2004.gadā astoņas komandas aizvadīja spēles septiņās pilsētās Ziemeļamerikā un Eiropā.
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu