Izcilnieks Šilovs, Džeriņa trijnieks – atzīmes izlases spēlētājiem par sniegumu PČ

31/05/2023 10:15
Nokopēts
Latvijas hokeja izlase

Gluži kā Latvijas skolniekiem, arī Latvijas izlases hokejistiem maija beigas nozīmē svarīgāko “kontroldarbu” paveikšanu, atzīmju izlikšanu un pelnīto brīvlaiku. Nedrīkst aizmirst, ka hokejs ir komandas spēle, tajā pašā laikā ir svarīgi izvērtēt katra spēlētāja paveikto. Tieši tāpēc “sportazinas.com” piedāvā savu variantu ar to, kādas atzīmes ir pelnījuši hokejisti par šo pasaules čempionātu.

Atzīmju likšanai 10 baļļu sistēmā izvēlējos piecu baļļu sistēmu – tā, lai ir vienkāršāk gan lasītājiem, gan arī pašam. Šajā sistēmā viena balle nozīmē ļoti sliktu sniegumu, divas balles – sliktu, trīs balles – viduvēju, četras balles – labu un piecas balles – izcilu. Bez atzīmēm palika Kristers Gudļevskis, Ivars Punnenovs, Arvīls Bergmanis un Georgs Golovkovs.

Artūrs Šilovs – 5 balles

Pasaules čempionāta vērtīgākais spēlētājs (MVP), labākais vārtsargs, turnīra simboliskajā sešiniekā iekļautais hokejists, kurš apturējis 92,1% metienu. Domājas, ka papildus komentāri šeit ir lieki.

Uvis Balinskis – 3 balles

Kāds no Uvja gaidīja produktīvāku sniegumu uzbrukumā, ņemot vērā viņa sezonu Čehijā, kāds cerēja, ka Balinskis būs drošs aizsardzībā, kas arī notika ne vienmēr. 13 metieni pa vārtiem, un cik no tiem vēl bijuši garām.. Aizsargam noteikti būs smagi jātrenējas, jo Rīgā un Tamperē redzētais neapliecināja viņa gatavību NHL.

Oskars Cibuļskis – 3 balles

Cibuļska lietderības koeficients -4 neizskatās spīdoši, it īpaši ņemot vērā viņa ne pārāk lielu spēles laiku. No plusiem ir viņa gols spēlē pret Čehiju, izvirzot Latviju vadībā ar 3:2, kā arī bloķētie metieni

Kārlis Čukste – 4 balles

Savā otrajā pasaules čempionātā 25 gadus vecais aizsargs izskatījās ļoti solīdi. Pie rezultativitātes punktiem tikt neizdevās, toties Čukste manu acu priekšā vien bloķēja daudzus metienus gan vienādos sastāvos, gan mazākuma. Arī allaž bija tur, kur bija nepieciešama palīdzība, lai aizstāvētu Šilovu vai kādu citu komandas biedru.

Ralfs Freibergs – 3 balles

Rīgā un Tamperē lielā skaitā sabraukušo Čehijas žurnālistu mīlulis Freibergs šajā turnīrā varētu rēķināties ar četrām ballēm, taču, gluži kā skolā visu var sabojāt viens neveiksmīgs kontroldarbs, arī šeit atzīme samazināta vienas epizodes dēļ – trešie vārti spēlē pret Kanādu, kad Ādamam Fantili bija vienalga, ir viņam pretī Freibergs, vai nav.

Jānis Jaks – 4 balles

Jaka tipa spēlētāju gadījumā vienmēr jālauž galva, jo viņi parasti aizraujas ar uzbrukumu, kas noved pie kļūdām aizsardzībā. Tomēr jāatzīst, ka savas kļūdas aizsardzībā Jaks kompensēja gan ar vārtiem pret Zviedriju un ASV, gan ar vairākām rezultatīvām piespēlēm, viena no kurām uzsāka “bronzas” uzbrukumu. Šajā izlases modelī Jaka spēles stils nostrādāja, tas gan nenozīmē, ka tā būs arī turpmāk. Bet pagaidām – četras balles.

Roberts Mamčics – 3 balles

28 gadus vecajam aizsargam tas bija otrais čempionāts. Viņš neko nesabojāja, bet arī neko izcilu nedemonstrēja. Mamčicam PČ gan noslēdzās priekšlaicīgi savainojuma dēļ, un turnīra atlikušo daļu viņš skatījās no malas.

Kristiāns Rubīns – 5 balles

Tas šķiet neiespējami, ka ir iespējams gūt divus tik svarīgus vārtus vienā spēlē, un lai to izdarītu viens un tas pats cilvēks. Noslēdzoties sezonai Ziemeļamerikā, aizsargs uzreiz kāpa lidmašīnā un devās palīgā izlasei, bet ierodoties dzimtenē bez jebkādas atpūtas bija gatavs doties laukumā. Drošības sajūta aizsardzībā, jaudīgi spēka paņēmieni, miers un divi vārti bronzas spēlē – izcils sniegums četros mačos.

Kristaps Zīle – 4 balles

Hokejists, kurš noteikti būtu pelnījis nominēšanu uz “Dzelzs vīra” balvu, ja vien pasaules čempionātā tādu pasniegtu. Meistarības un veiklības trūkumu viņš kompensēja ar pašaizliedzīgu spēli, un arī pēc sadursmes ar Balceru, kura no malas neizskatījās cerīgi, aizsargs pēc nelielām ārstu manipulācijām jau bija gatavs atgriezties laukumā.

Rodrigo Ābols – 4 balles

Jau vairākus gadus no uzbrucēja gaida līdera cienīgu sniegumu, it īpaši ņemot vērā viņa lomu “Orebro” vienībā. Grūti noticēt, bet Rodrigo šis bija jau septītais PČ, un pirmais, kurā viņš guva vairāk par vieniem vārtiem. Un ja turnīra sākums nebija tas labākais, turpinājumā uzbrucējs atrada savu spēli. “Play-off” turnīrā viņš gan palika punktiem, tāpēc četras balles.

Toms Andersons – 3 balles

Pārbaudes spēlēs šķita, ka Šveices laukumos Harijam Vītoliņam izdevies atrast zvaigznīti, par kuru iepriekš maz ko zinājām. Andersons spēlēja pirmajā maiņā kopā ar Daugaviņu un Ābolu, maiņa bija rezultatīva, bet PČ sadarbība vairs nebija tik veiksmīgi un Andersons ātri vien tika pazemināts līdz trešajai maiņa. Savus vārtus viņš tomēr guva, bet kopumā gribētos lielāku ieguldījumu.

Rūdolfs Balcers – 4 balles

Balceram šo sezonu klubu līmenī nevar nosaukt par veiksmīgu, un sākumā arī pasaules čempionāta pirmajos mačos viņš neizskatījās pārliecinoši. Nezinu, vai tas ir ārā uzliktais vai iekšējais spiediens, bet pašam ar vārtu gūšana gāja ne pārāk labi, ko Rūdolfs kompensēja ar rezultatīvām piespēlēm.

Oskars Batņa – 4 balles

Oskara Batņas došanās laukumā spēlē pret Šveici ir viens no šī čempionāta spilgtākajiem momentiem. Bet, kā jau iepriekš minēju, Batņa ir hokejists ar ļoti lielu raksturu, un ne jau velti arī pērn uzvarētajā spēlē pret Kanādu viens no vārtu guvumiem pieder viņam. Uzbrucējs spēlēja kā vienmēr aktīvi un pašaizliedzīgi.

Rihards Bukarts – 5 balles

Ir spēlētāji, kuri uguņo pamatturnīrā, bet pēc tam nav pamanāmi izslēgšanas mačos, un gadās arī gluži pretēji, kad hokejists progresē turnīra gaitā. Septiņus (!) no saviem 11 punktiem Bukarts guva ceturtdaļfinālā, pusfinālā un mačā par trešo vietu. Fantastisks sniegums izšķirošajā brīdī un viens no apliecinājumiem tam, ko mēģināja būvēt Vītoliņš – komandu, kurā nav pirmās vai ceturtās maiņas.

Roberts Bukarts – 3 balles

32 gadus vecais uzbrucējs bija viens no tiem, kurus es laukumā pamanīju vismazāk. Noteikti nav pelnījis divas balles, bet tajā pašā laikā arī līdz četrām ballēm bija tālu. Kaut gan, protams, gols pret ASV bija svarīgs, to nedrīkst noliegt.

Kaspars Daugaviņš – 4 balles

Šī tiešām bija izcila atgriešanās. Interesanti, kā pāris gadu laikā var mainīties viens un tas pats spēlētājs, jo šķita, ka Kaspara laiks izlasē jau ir pagājis. Ik pa laikam šķita, ka Kaspars ne vienmēr “velk” tā hokejista lomu, kurš spēlē ne tikai vienādos sastāvos, bet arī vairākumā un mazākumā. Tomēr tieši Daugaviņš tik vajadzīgā brīdī iemeta vārtus pret Slovēniju, kā arī aktīvi piedalījās Kazahstānas sagraušanā, kas ļāva vairot komandas pārliecību savos spēkos.

Andris Džeriņš – 3 balles

Vēl viens pieredzējušais hokejists nospēlēja savā līmenī un izdarīja tieši to, kas no viņa tika prasīts – neko vairāk. Neuzskatu, ka Džeriņš nav pelnījis vietu izlasē – ar savu pieredzi viņš komandā noteikti ir vajadzīgs. 35 gadus vecais uzbrucējs “uztaisīja” divus golus spēlē pret Slovēniju, bet uzvaras kurā “bronzas pasakas” varētu arī nebūt.

Mārtiņš Dzierkals – 3 balles

Arī no šī uzbrucēja parasti tiek daudz kas gaidīts, jo nepamet sajūta, it kā Dzierkals joprojām nevar līdz galam realizēt savu potenciālu. Jo viņu tomēr pirms astoņiem gadiem ar 68. numuru draftēja Toronto “Maple Leafs”, kas ir visu laiku astotais augstākais drafta numurs starp Latvijas hokejistiem. Dzierkals nelika vilties – ir vārti pret Čehiju un pret Kazahstānu, bet tajā pašā laikā ir 5+20 minūšu noraidījums pret Zviedriju.

Miks Indrašis – 4 balles

Izvairoties no skandāla ap Mika iekļaušanu izlasē kā tādu, uzbrucējs arī progresēja turnīra laikā un PČ noslēdza ar vienu no labākajiem lietderības koeficientiem komandā – plus četri. Un gan jau, nav jāatgādina, kurš ceturtdaļfināla 46. minūtē skaisti guva uzvaras vārtus pret Zviedriju, bet vēlāk arī piespēlēja Jakam. Un kurš “bronzas spēlē” uzsāka uzbrukumu otrajos vārtos.

Ronalds Ķēniņš – 3 balles

Šim pieredzējušajam vīram individuālā snieguma ziņā šis noteikti nav bijis veiksmīgākais čempionāts. Allaž bijām pieraduši Ķēniņu laukumā redzēt kā ļoti enerģisku uzbrucēju, kurš vārdā tiešā nozīmē nogāž visu, kas pagadās viņa ceļā. Šogad, par spīti samērā lielam spēles laikam, neko daudz uzbrukumā Ķēniņam izveidot neizdevās, bet vēlāk “iejaucās” arī savainojums.

Renārs Krastenbergs – 3 balles

Vērojot šī uzbrucēja sniegumu, mani joprojām nav skaidrs, kurš tad ir īstais Krastenbergs – tas, kurš spēlēja 2021. gada PČ un 2022. gada olimpiādē, vai arī tas, kurš jau divos pasaules čempionātos pēc kārtas nespēj tikt pie punkta un arī izkļūt no ceturtās maiņas. Ik pa laikam bija vērojami uzplaukumi, bet kopumā nekas īpašs. Protams, neiztika bez bloķētiem metieniem. Pluss ir arī tas, ka Krastenbergs nevienu reizi nelika komandai spēlēt mazākumā.

Dans Ločmelis – 5 balles

Savus pirmos vārtus izlasē pasaules čempionātā Ločmelis guva ceturtdaļfinālā pret Zviedriju. Savus otros vārtus viņš guva pusfinālā pret Kanādu. Kas par debiju hokejistam, kurš PČ laikā tika nosēdināts malā, jo šķita, ka īsti vēl nevelk šo līmeni. 19 gadus vecajam spēlētājam ir fantastiska produktivitāte. Prieks, ka viņš nenolika galvu un turpināja trenēties, lai pēc tam arī piedalītos “bronzas” spēles trešajā rezultatīvajā uzbrukumā, kurā cits “izcilnieks” Rubīns panāca izlīdzinājumu.

Deniss Smirnovs – 3 balles

Arī par Smirnovu varētu teikt, ka augstāk par galvu viņš neuzlēca. Neteiktu, ka bija baigi pamanāms, tajā pašā laikā arī no kopējā modeļa īpaši ārā nekrita. Tipisks zemāko maiņu hokejists, kurš sev atvēlēto darbu padarīja savā līmenī.

Komentāri

  • Anonymous
    31/05/2023 10:55

    Labdien! It visam var piekrist, izņemot Uvi Balinski, kas pelnījis 4 balles. Izšķirošajās spēlēs, tieši savā zonā, nospēlēja aukstasinīgi un precīzi.

  • Anonymous
    31/05/2023 14:25

    pilnigs lohs … visa komanda ir 5 zvaigznes … Ta ir latvijas izlase …… āksts raksta autors… jeb pilnīgs 0

Komentāri ir slēgti

TOP notikumi
1
X
2
4.75
4.6
1.58
3
3.4
2.3
2.4
3.5
2.8
1.62
4.2
4.8
1.82
3.75
4.1
1.37
4.8
8.5
2.4
3.75
2.6
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām