Jaunā kamaniņu divnieku ekipāža Putins/Matuzels veiksmīgi tikusi galā ar uztraukumu PK posmā Siguldā

09/01/2016 18:27
Nokopēts

Sigulda, 9.janv., LETA. Latvijas kamaniņu divnieku ekipāža Kristens Putins un Krišs Kārlis Matuzels veiksmīgi tikusi galā ar uztraukumu Siguldā notiekošā Pasaules kausa posma sacensībās.

Kā zināms, sestdien Putins/Matuzels izcīnīja 11.pozīciju, sasniedzot savu karjeras labāko rezultātu pieaugušo konkurencē.

Reklāma
Saturs turpinās

“Pirmo gadu konkurējot ar pieaugušajiem tas ir pietiekami apmierinošs rezultāts. Krāsim pieredzi un nākotnē jau būs labāk,” žurnālistiem atklāja pašreiz 19 gadus vecais Matuzels.

“Šeit esam paši jaunākie, viszaļākie. Galvenais iegūt stabilitāti, ko mēs tagad arī uzrādām. Tas pašreiz ir noteicošais. Mums vēl jāstrādā pie kamanām un braukšanas tehnikas, tad arī tas rezultāti uzlabosies,” viņam piekrita pārinieks Putins, kuram pēc divām dienām apritēs 21 gads.

Lai gan abiem sportistiem sacensību dienā bijis neliels uztraukums, tomēr gan Putins, gan Matuzels ar to veiksmīgi tikuši galā.

“No rīta pieceļoties, pirmā doma bija – būs lielas sacensības. Tieši tajā brīdī, jā, ir liels uztraukums, bet pirms starta tas pazūd. Visu izmetu no galvas un prātā bija tikai darbs, kas jāizdara trasē,” teica Putins.

“Starp braucieniem ilgā gaidīšana nedaudz rada psiholoģisko spriedzi. Tādos brīžos apsēžos un paelpoju, un viss atkal ir kārtībā. Ar uztraukumu nav īpaši lielu problēmu,” uzsvēra Matuzels.

Pirms Pasaules kausa Siguldas trases profili tika mainīti, lai trasi padarītu nedaudz vieglāku ārzemju sportistiem, tomēr tas nav traucējis Latvijas jaunajai ekipāžai sasniegt labu rezultātu.

“Profils tika izmainīts, lai vieglāk nobraukt un sportisti tiktu līdz finišam. Kā zināms, Siguldas trase ir viena no sarežģītākajām, un ne katram tā padodas. To šodien jau redzējām, kad bija nepatīkami kritieni. Trase tiek pielāgota, lai šādi kritieni izpaliktu,” atzīmēja Putins. “Šodien bija ļoti auksts, bet silts laiks mums būtu labvēlīgāks, jo tad kamanas slīdētu ātrāk. Nebūtu tik ciets ledus, līdz ar to būtu daudz vieglāka braukšana.”

Kā vēstīts, uzvaru divnieku sacensībās izcīnīja Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, zaudējot tikai titulētajiem vāciešiem Tobiasam Vendlam un Tobiasam Ārltam, kuri latviešus apsteidza par 0,338 sekundēm.

Tikmēr otra Latvijas ekipāža brāļi Juris un Andris Šici divu braucienu summā sestdien izcīnīja ceturto vietu, bet Putins/Matuzels ieņēma 11.pozīciju.

Svētdien tiks aizvadītas sacensības vīriešiem, kā arī norisināsies komandu stafete.

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām