Kā tenisā tiek organizētas sarunātās spēles?

24/12/2019 22:45
Nokopēts
Marks Fornels Mestress, www.sportazinas.com

Šī gada decembrī noslēdzās Vācijas izdevuma “Die Welt” un pārraidītāja ZDF veiktā kopējā izmeklēšana par sarunātām spēlēm tenisā. Šobrīd publicētā informācija liecina par vairāk nekā 135 tenisistiem, kuri esot iesaistīti spēļu sarunāšanā, starp viņiem arī esot vienam Top 30 līmeņa tenisistam.

“Sports.ru” apskatnieks Pāvels Nitkins stāsta, ka teniss ir ļoti iecienīts sporta veids likmju veicēju vidū. Viņiem patīk šī sporta veida nepārtrauktība – 2019. gada šī ir pirmā nedēļa bez profesionāliem turnīriem, kas nozīmē, ka likmes ir iespējams veikt gandrīz katru dienu.

Vācijas mediji noskaidrojuši, ka sarunātās spēles organizē Armēnijas pilsoņu grupa vairākās Eiropas valstīs. “Teniss ir ļoti pievilcīgs, jo reizi 30 sekundēs tajā notiek kaut kas, uz ko ir iespējams izdarīt likmi – uzvarēts punkts, dubultkļūda, eiss un tā tālāk. Tieši tāpēc ap 84% likmju tiek liktas “live” režīmā uz konkrētiem setiem un geimiem,” skaidro “Sports.ru” apskatnieks.

“Jo sīkāka ir epizode, jo vieglāk ir manipulēt, jo tenisā visi ir pieraduši pie nejaušām kļūdām. Tādas pieļauj pat labākie tenisisti, nemaz nerunājot par spēlētājiem no ranga otrā tūkstoša,” stāsta Nitkins.

2018. gadā policija aizturēja mazpazīstamu tenisistu Marku Fornelu Mestresu, kurš pats piedalījies vairāk nekā 20 sarunātajās spēlēs. Viņš atklāja, ka t.s. armēņu mafija maksāja tūkstoti eiro par katru zaudētu geimu. Tāpat iepriekš tika aprunātas citas epizodes, piemēram, dubultkļūdas, kuras bija jāpieļauj.

Zemākā līmenī tenisistiem ir lielāka motivācija apzināti ietekmēt spēles gaitu. Ar dalību sarunātajos mačos var nopelnīt vairāk, jo balvu fonds dažos ITF turnīros ir vien 15 tūkstoši eiro. Ap 80% aizdomīgo likmju fiksētas tieši šādos turnīros, jo Starptautiskajai tenisa federācijai (ITF) nav tik daudz resursu, lai varētu rūpīgi sekot visām spēlēm.

Vēl viens aspekts, kuram pievērš uzmanību autors – zemākā līmeņa turnīros sportistiem parasti pat nepārbauda dokumentus. Tas nozīmē, ka diskvalificēts tenisists var piedalīties sacensībās, vienkārši izdomājot sev jaunu vārdu.

“Tennis Integrity Unit” (TNU) – organizācija, kas nodarbojas ar sarunāto spēļu izmeklēšanu, atzīst, ka problēma ir liela un to atrisināt nav tik viegli. Tam būs nepieciešams ilgs laiks un lieli naudas ieguldījumi. Viens no plāna punktiem paredz, ka ITF pakāpeniski atteiksies piegādāt informāciju bukmeikeriem par zemākā līmeņa turnīriem, lai vairs nebūtu iespējamas likmes “live” režīmā, tādējādi samazinot iespējamo manipulāciju skaitu.

ITF
    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
2.65
3.25
2.65
3.17
4.57
2.06
2.9
3.8
2.1
1.7
4.1
4
3.7
4.2
1.75
1.4
4.6
5.5
1.7
4.5
3.5
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām