Ņižņijnovgoroda (Krievija), 7.nov, LETA. Latviešu basketbolista Kaspara Bērziņa pārstāvētā Krievijas basketbola komanda “Ņižņij Novgorod”, ko trenē Ainars Bagatskis, Artūrs Štālbergs un Oskars Ernšteins, sestdien VTB Vienotās līgas mačā ar 87:90 (19:21, 18:26, 28:21, 22:22) spraigā mača galotnē piekāpās Volgogradas “Krasnij Oktjabr” vienībai.
Spēles sākums iesākās līdzīgi, taču trīs minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām viesiem bija astoņu punktu pārsvars (18:10). Tiesa, “Ņižņij Novgorod” basketbolisti to drīz vien atspēlēja, jo otrā ceturkšņa pirmajā minūtē bija jau neizšķirts 21:21. 20 sekundes līdz puslaika beigām “Krasnij Oktjabr” bija vadībā ar 12 punktu pārsvaru (47:35), taču atlikušajā laikā mājiniekiem izdevās divus punktus atspēlēt un samazināt rezultāta starpību līdz desmit punktiem.
Otrais puslaiks mājiniekiem iesākās daudz veiksmīgāk, jo pēc trim nospēlētām minūtēm rezultāta deficīts bija vien trīs punkti (46:49). Nākamajās minūtēs viesi atkal palielināja rezultāta pārsvaru (55:46), bet jau ceturkšņa pēdējās minūtēs Ņižņijnovgorodas klubs atguva vadību (61:60).
Lai arī spēles noslēdzošo ceturtdaļu mājinieki sāka iedzinējos, pēc divām minūtēm rezultāts bija neizšķirts (70:70). Nākamajās trīs minūtēs “Krasnij Oktjabr” spēlētājiem izdevās gūt desmit punktus pēc kārtas (80:70), bet atkal veiksmīgi pietuvojās mājinieki. Tiesa, tuvāk par vienu punktu “Ņižņij Novgorod” pietuvoties neizdevās, līdz ar to ciešot zaudējumu spraigā mača izskaņā.
Uzvarētājiem rezultatīvākais spēlētājs ar 28 punktiem un septiņām atlēkušām bumbām bija Džordans Hemiltons. Tikmēr mājiniekiem ar 24 punktiem un astoņām bumbām zem groziem izcēlās Rads.
Bērziņš laukumā pavadīja 24 minūtes un 24 sekundes, realizējot četrus no septiņiem tālmetieniem un trīs no četriem soda metieniem, kas kopā deva 15 punktus, bet netrāpīja divus divpunktu metienus. Tāpat latvieša kontā piecas atlēkušās bumbas, rezultatīva piespēle, viena pārtverta bumba, piecas personīgās piezīmes, kā arī pieci izprovocēti pārkāpumi.
Ar piecām uzvarām septiņos mačos “Ņižņij Novgorod” VTB vienotās līgas kopvērtējumā ieņem trešo vietu, kamēr līdere ar četrās spēlēs izcīnītām četrām uzvarām ir latvieša Jāņa Timmas pārstāvētā Sanktpēterburgas “Zeņit”. Tikmēr Latvijas čempione “VEF Rīga” ar vienu uzvaru sešās spēles ieņem 14.vietu 16 komandu konkurencē.
Arī šosezon VTB Vienotajā līgā sacenšas 16 komandas, kas bez dalījuma apakšgrupās aizvadīs divu apļu turnīru. Turnīrā debiju piedzīvo Gruzijas klubs Tbilisi “Vita”, kas aizstās finansiālās grūtībās nonākušo Samāras “Krasnije kriļja” no Krievijas.