Latvijas futbola virslīga

Futbolu spēlē arī Latvijā. Tas nav noslēpums, jo jau no bērna kājas daudzi ir pamēģinājuši kaut vai nedaudz paspert bumbu un iesist tos kādā vārtiem līdzīgā konstrukcijā. Protams, ir arī lietas, kas ir paredzētas profesionāļiem, līdz ar to ļaujot futbolam attīstīties daudz vairāk starptautiskā līmenī. Līdz ar to ir izveidota Latvijas futbola virslīga.

Latvijas futbola Virslīga ir zināma kā Latvijas futbola čempionāta augstākā divīzija. Mūsdienās (kopš 2012. gada) turnīru organizē biedrība “Latvijas futbola Virslīga”. Līdz tam šo uzdevumu veica Latvijas Futbola federācija. Tas nav vienīgais laiks, kad atbildīgo nosaukums bija savādāks. No 2006. līdz 2010. gadam līgas nosaukums bija LMT Virslīga. Tam par iemeslu bija tas, ka galvenais sponsors bija Latvijas telekomunikāciju uzņēmums LMT. Kopš 1992. gada jeb Latvijas neatkarības laika 13 reizes pēc kārtas čempiona nosaukumu ieguva futbola klubs Skonto FC. To 2005. gadā pārtrauca Liepājas Metalurgs. Līdz šim čempioni ir bijuši arī FK Ventspils un FK Spartaks. Līdz ar to var manīt, ka arī Latvijas futbola virslīgā pastāv konkurence un nav tā, ka virslaiku uzvar tikai Liepājas Metalurgs. Katru sezonu tiek aizvadītas jaunas, spraigas spēles, kurām katrs var sekot līdzi tiešraidēs, atkārtojumos, dažādos rakstos u.c. Līdz ar to katram ir iespējams iegūt informāciju un arī uzzināt vairāk par dažādiem Latvijas futbolistiem. Pēdējā laikā ļoti populārs ir kļuvis Verpakovskis, bet arī bez viņa ir daudzi daudzsološi sportisti, kurus noteikti ir vērts izzināt, lai noskaidrotu, par ko just līdzi. Pašus futbola noteikumus (spēlētāju skaitu laukumā, laukuma un bumbas izmērus izmēru, atlases kārtību .c.) regulē Starptautiskā futbola asociācijas padome. Tomēr arī Latvijas futbola pārstāvniecība var veikt kādas izmaiņas, ja netiek aizvadītas starptautiska līmeņa spēles. Arī vietējā līmenī tiek aizvadītas daudzas spēles, kas ļauj atrast arī jaunus talantus. Protams, lai sasniegtu augstu līmeni, ir daudz jāstrādā, jāizvada treniņi, jāklausās treneru ieteikumos un tikai tad var cerēt tikt izvirzītam kādas komandas sastāvā un piedalīties futbolu čempionātā. Pēc tam atkal, kad sezona ir beigusies, var strādāt individuāli un trenēties ar komandu, lai rādītu jaunu sniegumu. Līdz ar to konkurence vienmēr ir un futbolā turpinās attīstība. Latvijai ir labas iespējas rādīt aizvien jaunu sniegumu, kas noteikti neliks vilties skatītājiem un līdzjutējiem no Latvijas un arī citviet.

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām