Latvijas izlases uzbrucējs NCAA komandas sastāvā piedalīsies prestižajā Špenglera kausā

13/11/2025 23:36
Nokopēts
Martins Laviņš

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Martins Laviņš piedalīsies Špenglera kausā kā “U.S. Collegiate Selects” komandas spēlētājs, vēsta Ņūhempširas universitāte.

Špenglera kauss ir tradicionālais hokeja turnīrs, kas norisinās Davosā un tiek rīkots kopš 1923. gada. Dalībnieku sastāvs mainās katru gadu, izņemot divas tradicionālās dalībnieces – “Davos” un Kanādas izlasi, kura tiek vākta no Eiropā spēlējošiem kanādieišiem.

Šogad uz turnīru uzaicināta arī “U.S. Collegiate Selects” komanda jeb NCAA izlase, kuras sastāvā iekļauts arī Laviņš. 22 gadus vecais uzbrucējs šosezon pārstāv Ņūhempširas universitāti, divos mačos atzīmējoties ar vārtiem un piespēli.

Bez šīm trīs komandām turnīrā piedalīsies arī “Fribourg-Gotteron”, Helsinku IFK un Mārtiņa Dzierkala pārstāvētā Prāgas “Sparta”. Turnīrs norisināsies no 26. līdz 31. decembrim.