(Pievienota 3.-5.rindkopa.)
Samsuna (Turcija), 31.janv., LETA. Latvijas U-16 basketbola izlase svētdien Turcijā notiekošā tradicionālā pārbaudes turnīra mačā ar 64:86 (19:25, 14:14, 15:27, 16:20) piekāpās Lietuvas vienaudžiem, piedzīvojot pirmo zaudējumu šajās sacensībās.
Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās ar 11 punktiem bija Kristians Šefanovskis, desmit punktus pievienoja Artūrs Kurucs, bet ar deviņiem punktiem izcēlās Valters Vēveris.
“Lietuvai ir ļoti laba komanda, kas nežēlīgi parādīja mūsu vājās vietas, pie kuru novēršanas vēl daudz jāstrādā. Spēli sākām bez enerģijas un ar ļoti sliktu “pick’n’roll” aizsardzību. Pretinieku ārējās līnijas spēlētāji bija agresīvi caurgājienos un aizsardzībā, īpaši blokos, izspiežot mūsu līderus no pozīcijām,” Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē izlases galveno treneri Artūru Visocki-Rubeni. “Otrais piecnieks iesaistījās spēlē ļoti enerģiski un izlīdzināja spēli, tomēr nespējām izmantot iespējas uzbrukumā un bieži kļūdījāmies.
Latvijas izlase pieļāva 27 kļūdas, kamēr lietuvieši tikai 13. Tāpat Latvijas komanda zaudēja 21 bumbu pie sava groza un izdarīja par 26 metieniem mazāk.
“Pretiniekiem bija liels fiziskais pārsvars, un arī turnīra turpinājumā šajā ziņā nekas viegls mūs negaida. Mēģināsim atrast iespējas kompensēt savus trūkumus. Analizēsim, mācīsimies un centīsimies progresēt,” piebilda treneris.
Kā zināms, Latvijas izlase sestdien turnīru sāka ar uzvaru, ar rezultātu 78:74 pārspējot Vāciju.
Pašlaik tā ar vienu uzvaru divās spēlēs ieņem A apakšgrupas trešo vietu. Līdere ar diviem panākumiem tikpat spēlēs ir Lietuva, bet pie vienas uzvaras vienā duelī tikusi Turcijas U-16 izlase.
Turcijas turnīrā piedalās 12 komandas, sadalītas divās grupās pa sešām vienībām. Turpinājumā Latvija tiksies arī ar Slovēnijas, Turcijas un Bulgārijas kadetu izlasēm, bet pēc tam vēl divās spēlēs komandas sadalīs precīzas vietas.
Galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis komandā iekļāvis deviņus basketbolistus, kuri janvāra sākumā uzvarēja Baltijas jūras kausa izcīņā un trīs šīs sezonas debitantus, kuriem jau ir pērnā Eiropas U-16 čempionāta pieredze.
Latvijas komanda Turcijas turnīrā piedalās piekto gadu pēc kārtas. 2012.gadā tika iegūta 11.vieta, 2013.gadā Latvija izcīnīja septīto vietu, 2014.gadā latvieši uzvarēja visās sešās spēlēs un 16 komandu konkurencē izcīnīja pirmo vietu, bet pērn finišēja septītajā vietā.
Latvijas U-16 izlases sastāvs turnīrā Turcijā: Niks Salenieks, Artūrs Žagars (abi – “Rīga”/DSN), Adrians Šnipke (“Rīga”), Valters Vēveris, Rainers Hermanovskis (abi – Valmieras BSS), Gints Zomerfelds, Armands Berķis (abi – “VEF skola”), Kristians Šefanovskis (Ventspils “Spars”), Kristers Elksnītis, Matīss Surkulis (abi – “Jēkabpils”), Niks Līnis (“Cēsis”), Artūrs Kurucs (Vitorijas “Laboral Kutxa” jauniešu sistēma, Spānija).
Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām
Mīļākais sporta veids
Aktuālās tēmas
Interesanti un saprotami par sportu